Návratnost investice do FVE

Vyplatí se nebo nevyplatí se? Koupit použité nebo nové? Za jak dlouho se to vrátí? Kolik mi to ušetří? Kolik za to zaplatím? Nebude to příliš drahé? ... a podobné dotazy : )
Keraj
Příspěvky: 313
Registrován: čtv dub 21, 2022 7:15 pm
Lokalita: Poblíž Hradce Králové
Systémové napětí: 48V

Re: Návratnost investice do FVE

Příspěvek od Keraj »

😂
16 panelů DHM-72L9-450 Wp = 7200Wp jih, sklon 17°
2 regulátory EPever Tracer 6415 AN = 6000W
Paralelní adaptér PAL-ADP-50AN
měniče 5 + 3 kW
EPever IP5000-42-plus-T a IP 3000-42-plus-T
135 + 135 + 230 = 500Ah LiFePo na 48V
3* BMS a Balancer Seplos
Uživatelský avatar
sindyk
Příspěvky: 568
Registrován: pát kvě 21, 2021 12:53 pm
Bydliště: Semily

Re: Návratnost investice do FVE

Příspěvek od sindyk »

Paulob píše: stř srp 07, 2024 8:10 am Jo a proto ty a Cipis píšete bez diakritiky. Což taky může zásadně měnit význam slov. 🙂
Přesně tak, proto vždy, když mi kolega v práci napíše "mej se", odepisuju, že se myji pravidelně, ať nemá strach :)
3800 Wp (10s Elerix 380 Wp) | Deye SUN-8K-SG04LP3-EU | olovo mix 492Ah/48V
Domovské vlákno: FVE Pojizeří, povinná četba: Victron Wiring Unlimited
cipis
Příspěvky: 4923
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Návratnost investice do FVE

Příspěvek od cipis »

Jojo, to je tak, když je člověk desítky let zvyklý psát na zařízeních, kde žádné háčky a čárky nejsou.
A pak je na tom mobilu zdechlý to tam ťukat, když už to jde.
Jinými slovy je jasně poznat, kdy se píše z mobilu, a kdy z počítače.
13,38 kWp: 9850 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Návratnost investice do FVE

Příspěvek od Hyp »

betmen píše: úte srp 06, 2024 9:54 pm a comu nerozumies pod pojmom Peak Power 9000W?
to nie je trvala dodavka po dobu xy sekund, aby sa ti stihol nahriat bojler a uvarit voda v kanvici, to je jednoducho peak = spicka, tak ako ked sa skrabes na kopec, tam tiez nemas vrchol 30km dlhy.
peak power potrebujes na rozbeh motora atd.

tak si skus dostudovat k tym paradnym investiciam aj nieco z elektro...
??? zatemněný mozek? Co vypisuješ o investicích? Já už se k tomu, že 80% lidí nechápe, jak pracují aktiva v čase a co je to ušlá příležitost z definice, nehodlám vracet, A pokud někdo s malým …. to chce řešit, tak na to nebudu reagovat (Tohle je finální vyjádření :-)

Já jsem napsal:

Proto mě napadlo, že než zareaguje Prioritní relé, tak to spadne do poruchy

Takže, otázka Extra jednoduchá je, jestli Peak u Victron MPII 5K má někdo vyzkoušený a po jakou dobu? Protože výrobce se brání jakékoliv specifikaci.

Potřetí: Šlo mi o peak do reakce proudového relé, to může být třeba 0,2 sekundy a ne vaření vody 3 minuty!

Protože rada, Ať si koupím čtyřikrát dražší silnější přístroj, že se mi zaplatí, mi přijde úplně mimo (Anebo spíše nemístný vtip).

Jiné měniče napětí udávají přetížení 200% po dobu např. 30 s (zde to je méně než 200% a po zcela nepředvídatelnou dobu), Výrobce nechce za nic ručit, a jediná možnost je zkušenost - Nicméně když to nevíte, tak přesto máte potřebu si kopnout, protože nevěřím tomu, že nevíte, co to je prodové RL, když to vím i já jako naprostý laik, Neználek čehokoliv o elektrice a červený hadr pro ty s velmi malým …. kteří mají neustále potřebu mi dávat -1 a vypisovat blbiny o Chvaletické el.
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Antrac1t
Příspěvky: 345
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Návratnost investice do FVE

Příspěvek od Antrac1t »

Hyp píše: stř srp 07, 2024 10:44 am Takže, otázka Extra jednoduchá je, jestli Peak u Victron MPII 5K má někdo vyzkoušený a po jakou dobu? Protože výrobce se brání jakékoliv specifikaci.

Potřetí: Šlo mi o peak do reakce proudového relé, to může být třeba 0,2 sekundy a ne vaření vody 3 minuty!
halvne uz needituj, potom se blbe reaguje ... vyrobce se nebrani nicemu opet staci hledat (cca 15s pri pouziti googlu), ale ok ted budu shovivavejsi a tam ti rovnou vysledek hledani, cteni a porozumeni je uz na tobe ... ALE zalezi na instalaci, na jejim umisteni (sklep, technicka mistnost, rack) a okolni teplote (vetrana/nevetrana-akumulace tepla) ... nasledne zalezi i na tom jak casto menic pada do pretizeni, aneb pocet cyklu. Tohle ti taky meni, jak dlouho vydrzi v onom stavu. +Jedna hlavni vec, a to, ze system se nestavi s tim, ze menic bude padat do pretizeni , je to neco co by se nemelo stavat, pokud nepocitame 3f system a tvrde kopance od stroju nasich otcu a dedu ... to, ze nedke vidis od konkurence napsane "200% peak power po dobu 30s" je pekna vec, ale realita je jina aneb papir snese vse

01.jpg
02.jpg
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Multiplus II

Příspěvek od Hyp »

Odporová zátěž by podle té tabulky neměla být problém stopadesát procent 5 s, jestli to chápu správně a nespadne napětí zdroje…

Jakým mechanismem vlastně dojde k odpojení, je tam snímač napětí nebo magnetická nebo tepelná ochrana? Ono to počítá cykly, tam je počítadlo?

Takže konkurence když píše 30 s 200% tak kecá? Je to vůbec technicky možné? Nebo už hrozí spálení a jenom tam nedali ochrany
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Antrac1t
Příspěvky: 345
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Multiplus II

Příspěvek od Antrac1t »

Hyp píše: stř srp 07, 2024 12:22 pm Ptal jsem se na praktickou zkušenost a ne na mlžení Victronu. To jsem si samozřejmě našel jejich odpověď ve fóru, proto jsem na to ani nekladl dotaz k nim.

Jelikož máš doma 3KVA Tak bys to mohl nějakým způsobem vědět v praxi… Čekal jsem odpověď typu: 0,5 s než zareaguje Proudové relé to v pohodě zvládne.

Odporová zátěž by podle té tabulky neměla být problém stopadesát procent 5 s, jestli to chápu správně a nespadne napětí zdroje…

Jakým mechanismem vlastně dojde k odpojení, je tam snímač napětí nebo magnetická nebo tepelná ochrana? Ono to počítá cykly, tam je počítadlo?
a prakticka zkusenost je ovlivnena tema faktorama co jsem ti napsal, takze ti nekdo muze rict ze jel na 150% klidne 5min a jiny ti rekne 10s ... za celou dobu co jedu pod victronem, tak jsem overload mel 2x
1, 128% nominalniho vykonu po dobu cca 4min, nasledne spotreba klesla, takze pouze warning v systemu
2, 161% nominalniho vykonu po dobu 4s , nasledne spotreba klesla, takze pouze warning v systemu
o obou pripadech jsem nemel sanci si cehokoliv vsimnou, system jel bez problemu, zvladl pretizeni ... ve vysledku je ti dana odpoved stejne k nicemu, jelikoz v tvem pripade (jina instalace) muze klidne 150% zatez vydrzet vterinu ...

btw pokud jsi "samozrejme" procital victron forum kde jsi to "samozrejme" nasel, tak proc potom pokladas otazku:
"Odporová zátěž by podle té tabulky neměla být problém stopadesát procent 5 s, jestli to chápu správně a nespadne napětí zdroje…"

jiste ze je tam pocitadlo, je tam permonik, kterej dela carky za kazdej overload a jak jich mas vic jak 10, tak ti to pekne "spocita" ...

edit: koncim v diskuzi resenim MP2 a pretizeni, nazev vlakna je jiny ...
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
pibi
Příspěvky: 918
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Multiplus II

Příspěvek od pibi »

Hyp píše: stř srp 07, 2024 12:22 pm Odporová zátěž by podle té tabulky neměla být problém stopadesát procent 5 s, jestli to chápu správně a nespadne napětí zdroje…

Jakým mechanismem vlastně dojde k odpojení, je tam snímač napětí nebo magnetická nebo tepelná ochrana? Ono to počítá cykly, tam je počítadlo?

Takže konkurence když píše 30 s 200% tak kecá? Je to vůbec technicky možné? Nebo už hrozí spálení a jenom tam nedali ochrany
Nemám to přesně změřeno, jedou mi sériově 2 Multiplusy 5kVA, když je zátěž přes 3kW a zapnu 2,5kW 2válcový kompresor, tak je sundám přetížením. Před kompresor jsem dal spouštěcí tlumivku (50m prodlužovák na bubnu) a je klid. Při výstupním výkonu přes 7kW/1s postupně odpínám spirály v ohřevech v intervalu cca 0,5s. Aktuálně tam mám 1,33kW, 1kW, 1,33kW, 2,2kW a vypínám od konce.

Tohle asi nechceš číst, ale navrhnout pro normálně elektrifikovanou domácnost 4kW střídač je trochu masochismus.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
Keraj
Příspěvky: 313
Registrován: čtv dub 21, 2022 7:15 pm
Lokalita: Poblíž Hradce Králové
Systémové napětí: 48V

Re: Návratnost investice do FVE

Příspěvek od Keraj »

A zase je domácnost a domácnost...

Teď si hraji s Multiplusy a dům mi jede pouze na 5kW Epever, a zvládal to takto několikrát i dříve.
Ale upravil jsem zapojení spirály u bojleru na 1 kW, aby spotřeba která se spíná sama nebyla tak vysoká, koupil jsem menší rychlovarku 1,5kW, a pak stačí nepouštět několik spotřebičů naráz.

V rámci testování Multiplusu jsem zkoušel paralelně zapojené dvě jednotky. A při testu zapojení a dělby výkonu mezi jednotkami, který je asi nejzajímavější u hranice přetížení, dodávali dvě jednotky do jedné fáze v součtu 11 kW. Časový údaj relevantní nemám, bylo to přes 25A jistič, který to do minuty vzdal.
16 panelů DHM-72L9-450 Wp = 7200Wp jih, sklon 17°
2 regulátory EPever Tracer 6415 AN = 6000W
Paralelní adaptér PAL-ADP-50AN
měniče 5 + 3 kW
EPever IP5000-42-plus-T a IP 3000-42-plus-T
135 + 135 + 230 = 500Ah LiFePo na 48V
3* BMS a Balancer Seplos
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Návratnost investice do FVE

Příspěvek od Hyp »

A samotný kompresor napřímo by naběhl na verzi 3000 VA?

Tak víš jak, jsem blbej, chci tvrdý zdroj jako má ČEZ a nechci aby to moc stálo :-D už jsem pochopil že to nejde. Navíc jsem zvyklý poddimenzovat jistič o 50%. To je položka 10 korunová vyměnit vadný. Tady v tomto hardwaru to musíš předimenzovat a to jsou položky mnohadesetitisícové. A když někde mám průtokový ohřívač s papírovým výkonem 24 kW (jistič 3x25 nevypadl nikdy ani s topením 5 kw dokupy) tak… tohle krmit z FVE je blbost.

Tu připínání výkonu máš ruční nebo automatizované?

A to mi ještě nikdo nevysvětlil, jak je to s připojením on Grid s tím 5 kVa boxem, když je limit na fázi.

A teď, Když je to Sdílení, poplatky se neplatí když to neodejde z pojistkového boxu ven (z baráku), asi HDS.

No, ale když je za ním pouze jeden elektroměr, dejme tomu že tam bude nájemce v baráku, FVE on grid, no tak hodiny to asi nezměří aby mu to bylo možno fakturovat.

Na to bych se musel zřídit druhé odběrné místo a platit další paušál za elektroměr, mám pravdu? Pak by to technicky proteklo z mého elektroměru do druhého elektroměru, bylo by to osvobozeno od regulovaných plateb, protože neodešlo přes HDS (v ramci sdileci komunity), Je má úvaha správná?

Navíc by výrobní elektroměr získal přístup do portálu, kdyby viděl online spotřebu. Sdílecí odběratel do toho nemám přístup, ten vidí pouze měsíční fakturaci od distributora. Jenže nevím, když to neprojde tím HDS, Což mi tvrdili že pak si neúčtuji distribuční aj. poplatky, jakpak ta faktura bude vypadat?
——
Antracit V tom obrázku co jsi poslal je napsáno 30 cyklu = 0.5s

Pokud jsi to vzal id někud kde je 60 Hz tim by to mohlo byt. Myslíš že když si přečtu data šít že budu chytrej jak ty když vtom a ležíš X let? ;) Ale stejně nevím, jak technicky zafunguje to omezení.
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
pibi
Příspěvky: 918
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Návratnost investice do FVE

Příspěvek od pibi »

Hyp píše: stř srp 07, 2024 4:03 pm A samotný kompresor napřímo by naběhl na verzi 3000 VA?
Netuším, 3kVA jsem jen viděl na školení, doma ho nemám.
Hyp píše: stř srp 07, 2024 4:03 pm Tu připínání výkonu máš ruční nebo automatizované?
Automaticky, při nízké zátěži běží jen jeden střídač, když výstup překročí 3kW/5s zapne se na jeho vstup druhý, při poklesu pod 1kW/30min se druhý střídač vypne. Zvažuji, že v zimě zapojím oba Multiplusy do trvalého paralelního provozu.
Oba Multiplusy jsou v továrním nastavení = UPS.
Druhý střídač má nastavený proudový limit na vstupu 14A (3kW), při zátěži přes 7kW/1s se proudový limit zvedne na 19A(4kW) a začnou se postupně odpojovat stykače pro ohřev vody.
První střídač má nastavený proudový limit 10A a je připraven pro připojení centrály při nedostatku slunečního svitu a prázdné baterce.
Při poklesu SoC pod nastavený limit - v létě 30%, v zimě jsem to měl na 50% se na vstup druhého střídače připojí síť.
Hyp píše: stř srp 07, 2024 4:03 pm A to mi ještě nikdo nevysvětlil, jak je to s připojením on Grid s tím 5 kVa boxem, když je limit na fázi.
Tomuhle nerozumím.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
MartinF
Příspěvky: 72
Registrován: stř úno 16, 2022 7:25 pm

Re: Návratnost investice do FVE

Příspěvek od MartinF »

To je jednoduche proste jsi nechas udealat pripojku pred hlevnim jisticem .. pripojit pred elektromer.

Defakto ze sloupu vedeni. Das jsi tam 250A pojistky a pak jsi v kladnych cislech hned. Na chytrym elektromerem mas cistou nulu. Vim neveris protoze to nikomu nefunguje. Mas to nactene chapu ...

Zajdes do UniHobby tam jsi koupis levne tramky narezes jsi je. Koupis jsi 2m modrou folii a jednu fixku. S manzelkou na tu folii :write: nakreslis clanky misto vecernoho sexu.
Natres tramky na cerno a vyrobis dva ::pv:: ::fv:: panely ktere jsi pridratujes na strechu :home: .
Sousedum budes rikat ze mas doma konecne FVE. Pro sichr jsi vem v obchode krabici od bananu a na tu jsi nalep obrazek stridace s napisem 5kVa.
A ten umistni nekde do technicke mistnosti. Kamaradu rikej ze mas tu FVE a ze konecne jiz za nic neplatis.


Tim pak docilis ze dosahnes rychle navratnosti a hned budes v plusu,.
Takze mas tvrdej zdroj jaky svet nevidel. Automatizovat nic nemusis to ti jiz zajistila tato varianta v pripojeni a funguje i v noci.

Jeste ti to porad ekonomicky nevychazi :dontknow: ? Pak mas chybu ve vypoctu.. Tato varianta pripojky funguje i kdyz jsi nechas zrusit elektromer.

Navratnost je okamzita :read: !
Jestli nemas folii a fixku tak se ti zde na ni slozime :fuuu: ..

Jeste mas nejake nejasnosti k navratnosti ? .... nebo zde vytvoris dalsi flame ?

Vytvor jsi vlastni vlakno kde zacnes resit co chces.
V kazde tve odpovedi mas dalsich 5 otazek ktere nesouvisi s tematem ve vlakne.
Jen pro tve pochopeni kdyz se na skrazu motorkaru kde se bavi u stolu o kozach tak tam prosim neres ze doma krmis kozy suchou stravu s granulemi (Bavite se kazdy opravu o necem jinem!). ::cry2::


Hyp píše: stř srp 07, 2024 4:03 pm A samotný kompresor napřímo by naběhl na verzi 3000 VA?

Tak víš jak, jsem blbej, chci tvrdý zdroj jako má ČEZ a nechci aby to moc stálo :-D už jsem pochopil že to nejde. Navíc jsem zvyklý poddimenzovat jistič o 50%. To je položka 10 korunová vyměnit vadný. Tady v tomto hardwaru to musíš předimenzovat a to jsou položky mnohadesetitisícové. A když někde mám průtokový ohřívač s papírovým výkonem 24 kW (jistič 3x25 nevypadl nikdy ani s topením 5 kw dokupy) tak… tohle krmit z FVE je blbost.

Tu připínání výkonu máš ruční nebo automatizované?

A to mi ještě nikdo nevysvětlil, jak je to s připojením on Grid s tím 5 kVa boxem, když je limit na fázi.

A teď, Když je to Sdílení, poplatky se neplatí když to neodejde z pojistkového boxu ven (z baráku), asi HDS.

No, ale když je za ním pouze jeden elektroměr, dejme tomu že tam bude nájemce v baráku, FVE on grid, no tak hodiny to asi nezměří aby mu to bylo možno fakturovat.

Na to bych se musel zřídit druhé odběrné místo a platit další paušál za elektroměr, mám pravdu? Pak by to technicky proteklo z mého elektroměru do druhého elektroměru, bylo by to osvobozeno od regulovaných plateb, protože neodešlo přes HDS (v ramci sdileci komunity), Je má úvaha správná?

Navíc by výrobní elektroměr získal přístup do portálu, kdyby viděl online spotřebu. Sdílecí odběratel do toho nemám přístup, ten vidí pouze měsíční fakturaci od distributora. Jenže nevím, když to neprojde tím HDS, Což mi tvrdili že pak si neúčtuji distribuční aj. poplatky, jakpak ta faktura bude vypadat?
——
Antracit V tom obrázku co jsi poslal je napsáno 30 cyklu = 0.5s

Pokud jsi to vzal id někud kde je 60 Hz tim by to mohlo byt. Myslíš že když si přečtu data šít že budu chytrej jak ty když vtom a ležíš X let? ;) Ale stejně nevím, jak technicky zafunguje to omezení.
8,08kWp (V - 1,680kWp, J - 3,04kWp, Z - 3,36kWp), Victron MP2 5000VA, 2 * (Victron MPPT 250/85), 2 * ( LiFePo4 16x 280Ah Eve), Victron Smartshunte + BMS
unicast
Příspěvky: 1419
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Návratnost investice do FVE

Příspěvek od unicast »

Doporucoval bych byt opatrnejsi a doplnit to disclaimerem, ze se jedna o nadsazku...

Zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, v platném znění, v § 24 říká:

Účastník

(1) Účastníkem na dokonaném trestném činu nebo jeho pokusu je, kdo úmyslně

a) spáchání trestného činu zosnoval nebo řídil (organizátor),

b) vzbudil v jiném rozhodnutí spáchat trestný čin (návodce), nebo

c) umožnil nebo usnadnil jinému spáchání trestného činu, zejména opatřením prostředků, odstraněním překážek, vylákáním poškozeného na místo činu, hlídáním při činu, radou, utvrzováním v předsevzetí nebo slibem přispět po trestném činu (pomocník).

(2) Na trestní odpovědnost a trestnost účastníka se užije ustanovení o trestní odpovědnosti a trestnosti pachatele, jestliže trestní zákon nestanoví něco jiného.
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1563
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Návratnost investice do FVE

Příspěvek od TomHC »

Dnes mi prišlo vyúčtovanie elektriny, preplatok 142 euro, pri zálohových platbách 31 euro :) Ak dobre počítam, tak nový predpis platieb by mal byť cca 20 euro na mesiac :) Na obrázku je vidieť aj spotrebu keď bol dvojtarif a kúrenie elektrokotlom.
Přílohy
zse.png
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome 01/2023 -> 09/2024 = 7.5 MWh AC
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1563
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Návratnost investice do FVE

Příspěvek od TomHC »

Tak už je to tu :uh:
Přílohy
plyn2025.jpg
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome 01/2023 -> 09/2024 = 7.5 MWh AC

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek