Návrh poloostrovnej FVE pre začínajúceho nadšenca do FVE

Souhrn tématu

Téma se věnuje návrhu poloostrovní fotovoltaické elektrárny (FVE) pro začínajícího nadšence, který plánuje instalaci na střechu garáže či dílny. Diskutuje se zde o parametrech systému, jako je výkon panelů, typ střídače, kapacita baterie a možnosti manuálního přepínání mezi FVE a distribuční sítí. Velký důraz je kladen na bezpečnost a správné zapojení, přičemž autor hledá rady a zkušenosti od komunity, aby zajistil funkčnost a spolehlivost celého systému.
Ferda2
Příspěvky: 48
Registrován: pát zář 27, 2024 10:07 pm
Reputace: 14
Lokalita: Pardubice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6200
Kapacita baterie [kWh]: 20,8
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Návrh poloostrovnej FVE pre začínajúceho nadšenca do FVE

Nový příspěvek od Ferda2 »

Ferda2 píše: pát led 09, 2026 8:35 pm
Franta2776 píše: pát led 09, 2026 8:14 pm
Bod 1 by to mohlo splňovat.Nevidím tam bod2 splnĕní EMC a prohlášeni o shodĕ
napsal jsem jim tak uvidíme, ten můj SMG jsem tam nenašel, objevil jsem to zde https://device.report/easun-power#
Tak chvíli to trvalo ale nakonec mi to poslali i na ten můj model, kdyby někdo potřeboval ;)
Přílohy
SMG-CE.pdf
(4.69 MiB) Staženo 15 x
SMG-CE-FRDE.pdf
(1.97 MiB) Staženo 8 x
ISolar-SMG-III-11kW-wifi + Epever ET7420NC G3 + Bell MR4316AC NG
Uživatelský avatar
Ghost86
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 06, 2026 3:38 pm
Reputace: 0
Lokalita: SK - Kysuce
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Návrh poloostrovnej FVE pre začínajúceho nadšenca do FVE

Nový příspěvek od Ghost86 »

Pani, ake mate s skusenosti s ALI merakmi na DIN listu?

Ked uz budem robit AC rozvadzace a ich upravy, chcel by som tam nejake taketo merace osadit:
https://www.aliexpress.com/item/1005007 ... in_prod%3A

Mozem tomu ako tak doverovat? Mate nieco osvedcene? Dakujem
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 3550
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Reputace: 750
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8820
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Návrh poloostrovnej FVE pre začínajúceho nadšenca do FVE

Nový příspěvek od TomHC »

Čo si od toho sľubuješ? Bez appky v mobile to je asi na nič. Radšej by som poradil ísť cestou Shelly - bude to drahšie, ale univerzálnejšie. Dáta dostaneš aj lokálne, single-click integrácia do Home assistant alebo NodeRed cez MQTT.
2x MUST PH1800 5.5kW, 9kWp V+J+Z, 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
rva
Příspěvky: 4670
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 884
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Návrh poloostrovnej FVE pre začínajúceho nadšenca do FVE

Nový příspěvek od rva »

Mám jiné pod Tuya. Integrace do HA je jednoduchá přes Tuya pluging, když to necháš pod Tuya, tak to funguje přes cloud a s mobilní aplikací SmartLife to můžeš sledovat z celého světa. Bez cloudu to možná půjde přes integraci Tuya Local, ale třeba nebudou na první dobrou k dispozici všechny hodnoty. Občas se hodí, že to má displej a tak stačí kouknout do rozvaděče a hned je jasno.
Shelly uvnitř vypadá kvalitněji a funguje i lokálně bez cloudu. Některé snímače, co jsou pod Tuya ale nemají Shelly alternativu.
Jo a na obvody, kde mohou téct vysoké proudy, dávám přednost nepřímému měření přes proudové transformátory - například Shelly EM. V okruhu je pak méně komponent, které se můžou přehřívat.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 62 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Claudebot [Bot], sindyk, XKrement a 1 host