Grid Tie invertor 500W zapojení?

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Grid Tie invertor 500W zapojení?

Příspěvek od RCZf »

Nejjednoduchší variantou je prohnat to baterkama. Určitě ale ne při 12V jelikož jsou tam zbytečně vysoké proudy a tím i ztráty. Spíš by mě zajímalo jak máš vyřešeny přetoky do DS. Pokud už máš ten blikací elektroměr, tak ti to přetok do sítě započítává jako spotřebu a platíš za něj.
vitezslavgach
Příspěvky: 49
Registrován: stř úno 05, 2014 4:17 pm

Re: Grid Tie invertor 500W zapojení?

Příspěvek od vitezslavgach »

zapnul jsem si na tu hodinu el. troubu a ta má 2800W. takze přetoky do DS nehrozí
bednar
Příspěvky: 79
Registrován: čtv čer 07, 2012 2:15 pm

Re: Grid Tie invertor 500W zapojení?

Příspěvek od bednar »

vitezslavgach píše:zapnul jsem si na tu hodinu el. troubu a ta má 2800W. takze přetoky do DS nehrozí
Ta trouba určitě neměla celou hodinu 2800W. Ale to asi není podstatné. Dotaz byl asi mířen spíše jak to hodláte vyřešit do budoucna. Díky. Také mě to zajímá.
vitezslavgach
Příspěvky: 49
Registrován: stř úno 05, 2014 4:17 pm

Re: Grid Tie invertor 500W zapojení?

Příspěvek od vitezslavgach »

pro snížení napětí z FV panelů jsem nakonec zapojil panely do MPPT regulátoru a dvě 90Ah startovací baterie sériově. na svorky load u regulátoru jsem připojil GTI měnič. v praxi to vypadá tak že při prvním zapnutí GTI měniče si bere co může na Watmetru stoupají čísla 50w -100W až 500W. Za 10min klesne napětí na baterkách na hodnotu 25V , a regulátor odpojí GTI měnič. Po dobití baterek na 26V se GTI zase připojí atak dále cca po 2min. Dotaz jak mám nastavit hodnoty load Off a load on na regulátoru? Tzn. v jakých intervalech se může cyklus opakovat?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek