Návrhář otopné soustavy
Souhrn tématu
Uživatel vytvořil vlastní návrhář otopné soustavy, který umožňuje jednoduché kreslení rozvodů pomocí drag and drop, spojování fitinek a komponent. Nástroj nabízí funkce jako kusovník, ukládání projektů lokálně, automatické ukládání a možnost vytváření sestav. Je vhodný pro plánování instalace tepelných čerpadel a dalších rozvodů v technických místnostech. Autor je otevřený dalším návrhům a vylepšením.
- Antrac1t
- Příspěvky: 618
- Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
- Reputace:116
- Lokalita: Znojemsko
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 5500
- Kapacita baterie [kWh]: 26
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
Návrhář otopné soustavy
Zdravím pánové. Jelkož letos se chystám na instalaci TČ, přidání AN + celkově předělání rozvodů pitné vody v technické místnosti, tak jsem si začal kreslit možnosti zapojení. Kam co umístit, jak otočit, atd atd, však to znáte. Většinou to býval papír, kde jsem si následně psal potřebné fitinky a celkově potřebný materiál. U této "větší" akce jsem se rozhodl si udělat návrhář pro otopnou soustavu. Hledal jsem něco použitelného + free, ale nic moc jsem nenašel. Takže kdyby se to někomu hodilo, zde je poslední verze, ještě tam něco budu upravovat, stále jsou problémy se spojováním elementů. Každopádně jsem otevřený aji návrhům.
Funguje to jednoduše drag&drop, fitinky a komponenty se dají k sobě spojovat, popřípadě se můžete rozhodnout udělat propoj potrubím. V pravo je jednoduché submenu pro nastavení komponent. Dole v pravo je kusovník celého výkresu, ale není problém si označit komponenty (držet ctrl) a vytvořit si sestavu, která se následně chová jako celek + obsahuje sub BOM. Je tam aji submenu pro pravé kliknutí na smazání/otočení/zrušení spojení sestavy. Shiftem muzete kreslit rovne potrubí. To co si vytvoříte si uložíte lokálně a následně aji nahrajete.
happy drawing
LINK na návrhář:
Návrhář otopné soustavy
Funguje to jednoduše drag&drop, fitinky a komponenty se dají k sobě spojovat, popřípadě se můžete rozhodnout udělat propoj potrubím. V pravo je jednoduché submenu pro nastavení komponent. Dole v pravo je kusovník celého výkresu, ale není problém si označit komponenty (držet ctrl) a vytvořit si sestavu, která se následně chová jako celek + obsahuje sub BOM. Je tam aji submenu pro pravé kliknutí na smazání/otočení/zrušení spojení sestavy. Shiftem muzete kreslit rovne potrubí. To co si vytvoříte si uložíte lokálně a následně aji nahrajete.
happy drawing
LINK na návrhář:
Návrhář otopné soustavy
string1 - 5.5kwp 2S6P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS, Lifepo4 310AH 48V + Seplos BMS
- sodar2
- Příspěvky: 112
- Registrován: pát úno 21, 2020 7:25 am
- Reputace:9
- Lokalita: Napajedla
- Systémové napětí: >48V
- Výkon panelů [Wp]: 8000
- Kapacita baterie [kWh]: 11kWh
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
- Bydliště: Napajedla
Re: Návrhář otopné soustavy
Supr, taky se chystám na TČ a nové rozvody tak to hned prubnu.
- TomHC
- Příspěvky: 4061
- Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
- Reputace:919
- Lokalita: Hlohovec, SR
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 8820
- Kapacita baterie [kWh]: 30
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
- Bydliště: Hlohovec, SR
Re: Návrhář otopné soustavy
Dal si AI robotu, alebo také nemoderné, že si to nakódil ty sám? 
Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
- Antrac1t
- Příspěvky: 618
- Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
- Reputace:116
- Lokalita: Znojemsko
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 5500
- Kapacita baterie [kWh]: 26
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Návrhář otopné soustavy
80% AI, 20% ja. Hlavni cast co uzivatel vidi resilo AI, kdyz si dobre preddefinujes .md file, tak relativne vetsinu prace udela v klidu. Manualne jen doupravuji dokreslovani connection pointu, waipointu pro potrubi a napojovani komponent k sobe. Tohle nedokaze AI opravit tak, aby nerozhodila neco jineho.
string1 - 5.5kwp 2S6P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS, Lifepo4 310AH 48V + Seplos BMS
- Migel
- Příspěvky: 1901
- Registrován: ned zář 25, 2022 10:47 am
- Reputace:352
- Lokalita: Pod Karpatmi
Re: Návrhář otopné soustavy
Zaujimave..
Ja som to vyriesil v EASYeda aj ked je to vyslovene pre elektricke schemy, tak som si to tam jednoducho nakreslil.
Ale palec hore!!
Ja som to vyriesil v EASYeda aj ked je to vyslovene pre elektricke schemy, tak som si to tam jednoducho nakreslil.
Ale palec hore!!
JZ-2s5p 3,8kWp >> Epever 8415 AN
JV-2s3p 2,7kWp >> Epever 6415 AN
2x Victron MP2 5000V/A paralelne
3x GWL SUN-2000G paralelne
48V 760Ah/35kWh Li-ion
a stále v štádiu budovania
(rozširovania)
JV-2s3p 2,7kWp >> Epever 6415 AN
2x Victron MP2 5000V/A paralelne
3x GWL SUN-2000G paralelne
48V 760Ah/35kWh Li-ion
a stále v štádiu budovania
- Antrac1t
- Příspěvky: 618
- Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
- Reputace:116
- Lokalita: Znojemsko
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 5500
- Kapacita baterie [kWh]: 26
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Návrhář otopné soustavy
ja kolikrat jel papir popripade ve widlich paint a stacilo ...
jinak update:
1,moznost ukladat projekty do local storage pod nazvy
2,autosave interval
3,zarovnani top,bottom,left,right pri multiple selectu
4,moznost pridani si cen a kalkulace celeho kusovniku, popripade sestav
jinak update:
1,moznost ukladat projekty do local storage pod nazvy
2,autosave interval
3,zarovnani top,bottom,left,right pri multiple selectu
4,moznost pridani si cen a kalkulace celeho kusovniku, popripade sestav
string1 - 5.5kwp 2S6P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS, Lifepo4 310AH 48V + Seplos BMS
- unicast
- Příspěvky: 2634
- Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
- Reputace:492
- Lokalita: JV od pekla :)
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 5100
- Kapacita baterie [kWh]: 49
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Návrhář otopné soustavy
Při smazání trubky tam zůstavají nesmazatelné body s popiskou DN25. Jinak jsem v tom cvičně zkusil vytvořit část toho, co chci udělat, některé trubky tam ještě nemám, no, je to tak trochu boj. Někdy by bylo potřeba zjemnit grid, jindy nahradit T křížem apod.
- Antrac1t
- Příspěvky: 618
- Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
- Reputace:116
- Lokalita: Znojemsko
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 5500
- Kapacita baterie [kWh]: 26
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Návrhář otopné soustavy
1,ty way pointy by mely byt opraveny
2, velikost gridu se da menit v zalozce projekt
3,nad zmenou komponenty jsem taky premyslel, ale nenapada me jak definovat, ktery connection point se ma pripojit na jaky
kdyztak ctrl F5, popripade ctrl shift R
2, velikost gridu se da menit v zalozce projekt
3,nad zmenou komponenty jsem taky premyslel, ale nenapada me jak definovat, ktery connection point se ma pripojit na jaky
kdyztak ctrl F5, popripade ctrl shift R
string1 - 5.5kwp 2S6P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS, Lifepo4 310AH 48V + Seplos BMS
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: Claudebot [Bot]
