Zkusenosti s MG4
Souhrn tématu
Majitelé elektromobilu MG4 často řeší známou softwarovou chybu zobrazování stavu tachometru s hodnotou -13 km, která ovlivňuje výpočet spotřeby a integraci do chytrých aplikací. Diskutuje se také o opravách bezdušových pneumatik, kde uživatelé sdílejí zkušenosti s opravou knotem i vnitřní záplatou, přičemž servisní zásahy jsou cenově dostupné a většinou trvalé. Fórum nabízí praktické rady a reálné zkušenosti, které pomáhají majitelům MG4 lépe zvládat běžné problémy s vozem.
- rva
- Příspěvky: 4955
- Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
- Reputace:971
- Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 46000
- Kapacita baterie [kWh]: 62
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
- Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem
Re: Zkusenosti s MG4
Za opravu toho předchozího hřebíku si řekli 300 Kč. Přivezl jsem jim teda jen kolo, které jsem sundal. Nějak jsem to nezkoumal, ale chtěli vědět, jestli má kolo snímače tlaku, tak předpokládám, že gumu sundali. Teď je to na jiném kole, tak se nejedná o špatně provedenou opravu.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 62 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
43 kWp, LiFePO4 62 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
- unicast
- Příspěvky: 2633
- Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
- Reputace:492
- Lokalita: JV od pekla :)
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 5100
- Kapacita baterie [kWh]: 49
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Zkusenosti s MG4
V servisu to stává kolem 300 Kč a zas tak nouzové to není, většinou to vydrží navždy.
- vanilka
- Příspěvky: 408
- Registrován: stř kvě 05, 2021 2:57 pm
- Reputace:119
- Lokalita: Beroun, Příbram
Re: Zkusenosti s MG4
Ja mam jinou zkusenost (ohledne trvanlivosti opravy knotem). Ale je pravda, ze jako samooprava je to v porovnani se sprejem porad lepsi reseni. Servis by vsak mel ukazat trochu vetsi know how.
1408kg Enersys SBS + 82kWh Liion / 20kWp+
- eman
- Příspěvky: 3033
- Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
- Reputace:337
- Lokalita: Praha
- Systémové napětí: 48V
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Zkusenosti s MG4
Nikdy jsem neměl opravu jinak než knotem, pokud šlo o běžnou díru. Záplata se používá u proraženin. Opravovali se tak i naše firemní auta ve značkovém, takže silně pochybuju, že u tebe to proběhlo jinak.vanilka píše: sob čer 06, 2026 7:18 pmTak vymen servisOprava knotem je nouzovy reseni. Jediny spravny postup je demontovat pneu a pouzit vnitrni zaplatu. A za to si uctovat 500czk je vice nez adekvatni (demontaz kola z osy, umyti kola, demontaz pneu z disku, oprava prurazu pneu, montaz pneu na disk, vyvazeni kola a montaz kola na osu). Jsou servisy, ktery si za to uctujou klidne i 1000czk.
10kWp JJZ, 3x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
- rva
- Příspěvky: 4955
- Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
- Reputace:971
- Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 46000
- Kapacita baterie [kWh]: 62
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
- Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem
Re: Zkusenosti s MG4
Tu opravnou sadu mám roky doma, tak jsem ji poprvé použil. Kolo se nemuselo sundávat, stačilo jen heverem přizvednout, abych měl pod podběhem manipulační místo. Zatím to těsní.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 62 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
43 kWp, LiFePO4 62 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
- vanilka
- Příspěvky: 408
- Registrován: stř kvě 05, 2021 2:57 pm
- Reputace:119
- Lokalita: Beroun, Příbram
Re: Zkusenosti s MG4
Pochybovat muzeseman píše: sob čer 06, 2026 10:49 pmNikdy jsem neměl opravu jinak než knotem, pokud šlo o běžnou díru. Záplata se používá u proraženin. Opravovali se tak i naše firemní auta ve značkovém, takže silně pochybuju, že u tebe to proběhlo jinak.
1408kg Enersys SBS + 82kWh Liion / 20kWp+
- rva
- Příspěvky: 4955
- Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
- Reputace:971
- Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 46000
- Kapacita baterie [kWh]: 62
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
- Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem
Re: Zkusenosti s MG4
Po dvou týdnech oprava knotem drží: Negativní změna nastala po aktualizaci integrace. Ve vyčítání stavu tachometru se občas místo aktuálního stavu hlásí -13km: Dělá to neplechu ve výpočtu spotřeby. Snad to není trend ze strany MG jak znepříjemnit používání neoficiálních aplikací.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 62 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
43 kWp, LiFePO4 62 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
- Valdano
- Příspěvky: 2180
- Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
- Reputace:290
- Lokalita: Česká Lípa
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Zkusenosti s MG4
Zobrazení stavu 13km je údajně známou softwarovou anomálií u vozů MG4, se kterou se majitelé setkávají nejčastěji při dálkovém vyčítání dat přes mobilní aplikaci MG iSMART, případně v diagnostických nástrojích třetích stran (např. při integraci do chytré domácnosti přes Home Assistant apod.). Zde je k tomu podrobnější popis od AI.
- TomHC
- Příspěvky: 4059
- Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
- Reputace:919
- Lokalita: Hlohovec, SR
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 8820
- Kapacita baterie [kWh]: 30
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
- Bydliště: Hlohovec, SR
Re: Zkusenosti s MG4
Stačí vytvoriť sensor template a filtrovať hodnotu -13.
Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: Claudebot [Bot]
