Zkusenosti s MG4

Souhrn tématu

Majitelé elektromobilu MG4 často řeší známou softwarovou anomálii zobrazování stavu 13 km, která ovlivňuje přesnost dat v aplikaci MG iSMART a dalších nástrojích. Diskutuje se také o opravách bezdušových pneumatik, kde je doporučována vnitřní záplata jako nejspolehlivější řešení, zatímco oprava knotem je považována za rychlou a dostupnou alternativu. Cena servisu za opravu pneumatik se pohybuje kolem 300 Kč a většinou vydrží dlouhodobě.
rva
Příspěvky: 4955
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace:971
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 62
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Zkusenosti s MG4

Nový příspěvek od rva »

Za opravu toho předchozího hřebíku si řekli 300 Kč. Přivezl jsem jim teda jen kolo, které jsem sundal. Nějak jsem to nezkoumal, ale chtěli vědět, jestli má kolo snímače tlaku, tak předpokládám, že gumu sundali. Teď je to na jiném kole, tak se nejedná o špatně provedenou opravu.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 62 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
unicast
Příspěvky: 2633
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace:492
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 49
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zkusenosti s MG4

Nový příspěvek od unicast »

V servisu to stává kolem 300 Kč a zas tak nouzové to není, většinou to vydrží navždy.
vanilka
Příspěvky: 408
Registrován: stř kvě 05, 2021 2:57 pm
Reputace:119
Lokalita: Beroun, Příbram

Re: Zkusenosti s MG4

Nový příspěvek od vanilka »

Ja mam jinou zkusenost (ohledne trvanlivosti opravy knotem). Ale je pravda, ze jako samooprava je to v porovnani se sprejem porad lepsi reseni. Servis by vsak mel ukazat trochu vetsi know how.
1408kg Enersys SBS + 82kWh Liion / 20kWp+
eman
Příspěvky: 3033
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace:337
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zkusenosti s MG4

Nový příspěvek od eman »

vanilka píše: sob čer 06, 2026 7:18 pm
Tak vymen servis :-) Oprava knotem je nouzovy reseni. Jediny spravny postup je demontovat pneu a pouzit vnitrni zaplatu. A za to si uctovat 500czk je vice nez adekvatni (demontaz kola z osy, umyti kola, demontaz pneu z disku, oprava prurazu pneu, montaz pneu na disk, vyvazeni kola a montaz kola na osu). Jsou servisy, ktery si za to uctujou klidne i 1000czk.
Nikdy jsem neměl opravu jinak než knotem, pokud šlo o běžnou díru. Záplata se používá u proraženin. Opravovali se tak i naše firemní auta ve značkovém, takže silně pochybuju, že u tebe to proběhlo jinak. :D
10kWp JJZ, 3x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
rva
Příspěvky: 4955
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace:971
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 62
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Zkusenosti s MG4

Nový příspěvek od rva »

Tu opravnou sadu mám roky doma, tak jsem ji poprvé použil. Kolo se nemuselo sundávat, stačilo jen heverem přizvednout, abych měl pod podběhem manipulační místo. Zatím to těsní.
Přílohy
2026-06-07 Oprava pneumatiky knotem.jpg
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 62 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
vanilka
Příspěvky: 408
Registrován: stř kvě 05, 2021 2:57 pm
Reputace:119
Lokalita: Beroun, Příbram

Re: Zkusenosti s MG4

Nový příspěvek od vanilka »

eman píše: sob čer 06, 2026 10:49 pm
Nikdy jsem neměl opravu jinak než knotem, pokud šlo o běžnou díru. Záplata se používá u proraženin. Opravovali se tak i naše firemní auta ve značkovém, takže silně pochybuju, že u tebe to proběhlo jinak. :D
Pochybovat muzes :dontknow: . Faktem je, uz temer tricet let provozujeme rodinny (nejen) pneuservis a bezdusovych oprav kol od skutru po traktor jsem za tu dobu spachal nespocitatelne. Testovaci vzorky ruznych zpusobu oprav bezdusovych pneu mam tedy ponekud rozsahlejsi nez bezny clovek. A proto si dovolim tvrdit, ze jedina opravdu spravna oprava je vnitrni zaplatou ;-)
1408kg Enersys SBS + 82kWh Liion / 20kWp+
rva
Příspěvky: 4955
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace:971
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 62
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Zkusenosti s MG4

Nový příspěvek od rva »

Po dvou týdnech oprava knotem drží:
Tlak v pneumatice po opravě knotem.png
Tlak v pneumatice po opravě knotem.png (29.37 KiB) Zobrazeno 44 x
Negativní změna nastala po aktualizaci integrace. Ve vyčítání stavu tachometru se občas místo aktuálního stavu hlásí -13km:
Nesmyslné údaje tachometru MG.jpg
Dělá to neplechu ve výpočtu spotřeby. Snad to není trend ze strany MG jak znepříjemnit používání neoficiálních aplikací.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 62 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Valdano
Příspěvky: 2180
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Reputace:290
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zkusenosti s MG4

Nový příspěvek od Valdano »

Zobrazení stavu 13km je údajně známou softwarovou anomálií u vozů MG4, se kterou se majitelé setkávají nejčastěji při dálkovém vyčítání dat přes mobilní aplikaci MG iSMART, případně v diagnostických nástrojích třetích stran (např. při integraci do chytré domácnosti přes Home Assistant apod.). Zde je k tomu podrobnější popis od AI.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Claudebot [Bot]