Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor
Souhrn tématu
Uživatelé diskutují o možnostech připojení čínského hybridního měniče Vevor k wifi pomocí převodníku RS232. Problémem je kompatibilita a správná konfigurace, přičemž se zmiňuje využití ESP8266 modulu s vlastním firmwarem, Tasmoty a integrace přes Solarman. Diskuze nabízí rady, jak obejít kabelové připojení a využít otevřený port 8899 pro komunikaci s měničem.
- gegon
- Příspěvky: 19
- Registrován: stř dub 01, 2026 10:21 am
- Reputace:0
- Lokalita: Prievidza
- Systémové napětí: 24V
- Výkon panelů [Wp]: 2000W
- Kapacita baterie [kWh]: 2,4
- Chci prodávat energii: ANO
- Chci/Mám dotaci: NE
Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor
Ahojte priatelia, kazdy vie, ako neramne "dobre" funguje DESS monitor integracia, tak by som rad dostal data z menica cez RS232 port co je v menici, kazdopadne je pre mna dost nepohodlne tahat kabel, chcel by som riesenie cez prevodnik RS232->Wifi avsak je ich na nete take mnozstvo,ze nemam paru o tom ktory by dokazal komunikovat s mojim menicom, dakujem vam za kadzu poskytnutu informaciu v danej problematike
- TomHC
- Příspěvky: 4057
- Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
- Reputace:918
- Lokalita: Hlohovec, SR
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 8820
- Kapacita baterie [kWh]: 30
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
- Bydliště: Hlohovec, SR
Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor
Mám pokazenú
, pošli presný model, link na dokumentáciu... potom sa môžme posunúť ďalej 
Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
- Mex
- Příspěvky: 2244
- Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
- Reputace:415
- Lokalita: Brno
- Systémové napětí: >48V
Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor
Kdyby to bylo moje, tak bych začal s Tasmotou.
Tasmota umí různé transparentní bridge. Třeba WiFi-Modbus, ale taky WiFi-serial.
Takže nejlevnější ESP32-C3 (2 dolary) a k tomu ale ještě převodník TTL serial-RS232. To bude tak další dolar.
Tak to už jsou 3 dolary, ale paní z Lejna nám k tomu přihodí ještě 2x 3 Eura. Takže ne 3, ale 9.
Tasmota umí různé transparentní bridge. Třeba WiFi-Modbus, ale taky WiFi-serial.
Takže nejlevnější ESP32-C3 (2 dolary) a k tomu ale ještě převodník TTL serial-RS232. To bude tak další dolar.
Tak to už jsou 3 dolary, ale paní z Lejna nám k tomu přihodí ještě 2x 3 Eura. Takže ne 3, ale 9.
Není-li uvedeno jinak, všechny moje posty jsou AI-free.
Pokud na něco umí správně odpovědět AI, nemusím to psát já.
Pokud na něco umí správně odpovědět AI, nemusím to psát já.
- gegon
- Příspěvky: 19
- Registrován: stř dub 01, 2026 10:21 am
- Reputace:0
- Lokalita: Prievidza
- Systémové napětí: 24V
- Výkon panelů [Wp]: 2000W
- Kapacita baterie [kWh]: 2,4
- Chci prodávat energii: ANO
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor
Model je Vevor em3500-24l mam len link na manualTomHC píše: pon čer 22, 2026 9:17 pmMám pokazenú, pošli presný model, link na dokumentáciu... potom sa môžme posunúť ďalej
https://mdm-goods.vevor.net/mdm-goods-s ... 520201.pdf
ale je to len dalsi klon Axperta
- gegon
- Příspěvky: 19
- Registrován: stř dub 01, 2026 10:21 am
- Reputace:0
- Lokalita: Prievidza
- Systémové napětí: 24V
- Výkon panelů [Wp]: 2000W
- Kapacita baterie [kWh]: 2,4
- Chci prodávat energii: ANO
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor
a nieco plug and play by neboloMex píše: pon čer 22, 2026 10:07 pmKdyby to bylo moje, tak bych začal s Tasmotou.
Tasmota umí různé transparentní bridge. Třeba WiFi-Modbus, ale taky WiFi-serial.
Takže nejlevnější ESP32-C3 (2 dolary) a k tomu ale ještě převodník TTL serial-RS232. To bude tak další dolar.
Tak to už jsou 3 dolary, ale paní z Lejna nám k tomu přihodí ještě 2x 3 Eura. Takže ne 3, ale 9.
- TomHC
- Příspěvky: 4057
- Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
- Reputace:918
- Lokalita: Hlohovec, SR
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 8820
- Kapacita baterie [kWh]: 30
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
- Bydliště: Hlohovec, SR
Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor
Má to aj RS485, a podľa diskusie to vyzerá na komunikáciu v štýle EASUN, Voltronic. Plug'n'play asi nič nebude, jedine si to postaviť na ESPhome a skúšať.
Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
- gegon
- Příspěvky: 19
- Registrován: stř dub 01, 2026 10:21 am
- Reputace:0
- Lokalita: Prievidza
- Systémové napětí: 24V
- Výkon panelů [Wp]: 2000W
- Kapacita baterie [kWh]: 2,4
- Chci prodávat energii: ANO
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor
beriem spat vsetky informacie, aktulane som zistil, ze nemusim obchadzat dess meter, ale ze existuje integracia solarman ktory by mal vediet komunikovat cez otvoreny port 8899 na wifi v menici, ak to bude uspesne dame vediet, kazdopadne dakujem za kazdu radu
- kuba47
- Příspěvky: 227
- Registrován: pát dub 18, 2025 10:09 am
- Reputace:51
- Lokalita: Krušné hory
- Systémové napětí: 48V
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor
Nedávno jsem řešil možnost připojení wifi modulu ke staršímu Anernovi a došel jsem k závěru, že ty wifi moduly lze použít jen se střídačem, co na RS232 portu komunikuje přes Modbus. Tzn. novější Easuny a zřejmě i ten Vevor. Žádná podpora Voltronic protokolu tam není - nebo aspoň nezjistil jsem, jak by měla fungovat.
Uvnitř je ale obyčejný ESP8266 modul, podobný jako na Wemos D1 mini, jen má externí anténu. Do něj lze nahrát vlastní firmware. Poznamenal jsem si zapojení pinů, kdyby se v tom někdo chtěl hrabat:
GPIO03 (RXD0) = COM RX
GPIO01 (TXD0) = COM TX
GPIO02 (TXD1) = debug TX
GPIO05 = LED COM
GPIO04 = LED NET
GPIO00 = LED SRV
GPIO13 = watchdog (nutno posílat pulzy, jinak se zrestartuje)
Uvnitř je ale obyčejný ESP8266 modul, podobný jako na Wemos D1 mini, jen má externí anténu. Do něj lze nahrát vlastní firmware. Poznamenal jsem si zapojení pinů, kdyby se v tom někdo chtěl hrabat:
GPIO03 (RXD0) = COM RX
GPIO01 (TXD0) = COM TX
GPIO02 (TXD1) = debug TX
GPIO05 = LED COM
GPIO04 = LED NET
GPIO00 = LED SRV
GPIO13 = watchdog (nutno posílat pulzy, jinak se zrestartuje)
8.8kWp @ Anern SCI-MAX-10200, LiFePO4 280Ah 16s2p, JK PB2A16S20P, AC nabíječka Easun SMH
3.6kWp @ Siton 210 SMD
3.6kWp @ Siton 210 SMD
- gegon
- Příspěvky: 19
- Registrován: stř dub 01, 2026 10:21 am
- Reputace:0
- Lokalita: Prievidza
- Systémové napětí: 24V
- Výkon panelů [Wp]: 2000W
- Kapacita baterie [kWh]: 2,4
- Chci prodávat energii: ANO
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor
pol dna som bojoval to tam dako dostat cez solarman integraciu, ale nepohol som s tym port 8899 je otvoreny, a zjavne to nieco vie poslat resp. prijat kazdopadne nemam spravny konfiguracny yaml, to uz je fakt mimo moje moznosti, ale pri upravach dakych yaml som dastal dake entity no nefunkcne
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: Claudebot [Bot]
