Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Souhrn tématu

Uživatelé hledají řešení, jak bezdrátově přenášet data z čínského hybridního měniče Vevor přes RS232 port pomocí wifi převodníku. Diskutují o kompatibilitě různých převodníků, možnostech použití ESP32 s Tasmotou a komplikacích s plug and play zařízeními. Fórum nabízí rady a zkušenosti s nastavením transparentního mostu mezi RS232 a wifi pro pohodlnější monitoring měniče.
gegon
Příspěvky: 17
Registrován: stř dub 01, 2026 10:21 am
Reputace:0
Lokalita: Prievidza
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2000W
Kapacita baterie [kWh]: 2,4
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od gegon »

Ahojte priatelia, kazdy vie, ako neramne "dobre" funguje DESS monitor integracia, tak by som rad dostal data z menica cez RS232 port co je v menici, kazdopadne je pre mna dost nepohodlne tahat kabel, chcel by som riesenie cez prevodnik RS232->Wifi avsak je ich na nete take mnozstvo,ze nemam paru o tom ktory by dokazal komunikovat s mojim menicom, dakujem vam za kadzu poskytnutu informaciu v danej problematike
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 4055
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Reputace:917
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8820
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od TomHC »

Mám pokazenú 🔮, pošli presný model, link na dokumentáciu... potom sa môžme posunúť ďalej 😎
Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
Mex
Příspěvky: 2239
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Reputace:415
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od Mex »

Kdyby to bylo moje, tak bych začal s Tasmotou.
Tasmota umí různé transparentní bridge. Třeba WiFi-Modbus, ale taky WiFi-serial.

Takže nejlevnější ESP32-C3 (2 dolary) a k tomu ale ještě převodník TTL serial-RS232. To bude tak další dolar.
Tak to už jsou 3 dolary, ale paní z Lejna nám k tomu přihodí ještě 2x 3 Eura. Takže ne 3, ale 9.
Není-li uvedeno jinak, všechny moje posty jsou AI-free.
Pokud na něco umí správně odpovědět AI, nemusím to psát já.
gegon
Příspěvky: 17
Registrován: stř dub 01, 2026 10:21 am
Reputace:0
Lokalita: Prievidza
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2000W
Kapacita baterie [kWh]: 2,4
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od gegon »

TomHC píše: pon čer 22, 2026 9:17 pm
Mám pokazenú 🔮, pošli presný model, link na dokumentáciu... potom sa môžme posunúť ďalej 😎
Model je Vevor em3500-24l mam len link na manual
https://mdm-goods.vevor.net/mdm-goods-s ... 520201.pdf
ale je to len dalsi klon Axperta
gegon
Příspěvky: 17
Registrován: stř dub 01, 2026 10:21 am
Reputace:0
Lokalita: Prievidza
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2000W
Kapacita baterie [kWh]: 2,4
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od gegon »

Mex píše: pon čer 22, 2026 10:07 pm
Kdyby to bylo moje, tak bych začal s Tasmotou.
Tasmota umí různé transparentní bridge. Třeba WiFi-Modbus, ale taky WiFi-serial.

Takže nejlevnější ESP32-C3 (2 dolary) a k tomu ale ještě převodník TTL serial-RS232. To bude tak další dolar.
Tak to už jsou 3 dolary, ale paní z Lejna nám k tomu přihodí ještě 2x 3 Eura. Takže ne 3, ale 9.
a nieco plug and play by nebolo :D
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 4055
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Reputace:917
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8820
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od TomHC »

Má to aj RS485, a podľa diskusie to vyzerá na komunikáciu v štýle EASUN, Voltronic. Plug'n'play asi nič nebude, jedine si to postaviť na ESPhome a skúšať.
Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Claudebot [Bot]