Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Souhrn tématu

Uživatelé hledají spolehlivý převodník RS232 na wifi pro čínský hybridní měnič značky Vevor, aby mohli pohodlně získávat data bez nutnosti tahat kabely. Diskuze zmiňuje možnosti jako integrace Solarman přes wifi port 8899, použití ESP32 s Tasmotou pro transparentní most a kompatibilitu s protokoly jako Modbus či RS485. Většina řešení vyžaduje určitou míru technické zručnosti, plug and play zařízení jsou vzácná. Fórum sdílí zkušenosti a rady, jak vybrat vhodný převodník a nastavit komunikaci s meničem.
gegon
Příspěvky: 18
Registrován: stř dub 01, 2026 10:21 am
Reputace:0
Lokalita: Prievidza
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2000W
Kapacita baterie [kWh]: 2,4
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od gegon »

Ahojte priatelia, kazdy vie, ako neramne "dobre" funguje DESS monitor integracia, tak by som rad dostal data z menica cez RS232 port co je v menici, kazdopadne je pre mna dost nepohodlne tahat kabel, chcel by som riesenie cez prevodnik RS232->Wifi avsak je ich na nete take mnozstvo,ze nemam paru o tom ktory by dokazal komunikovat s mojim menicom, dakujem vam za kadzu poskytnutu informaciu v danej problematike
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 4055
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Reputace:917
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8820
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od TomHC »

Mám pokazenú 🔮, pošli presný model, link na dokumentáciu... potom sa môžme posunúť ďalej 😎
Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
Mex
Příspěvky: 2239
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Reputace:415
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od Mex »

Kdyby to bylo moje, tak bych začal s Tasmotou.
Tasmota umí různé transparentní bridge. Třeba WiFi-Modbus, ale taky WiFi-serial.

Takže nejlevnější ESP32-C3 (2 dolary) a k tomu ale ještě převodník TTL serial-RS232. To bude tak další dolar.
Tak to už jsou 3 dolary, ale paní z Lejna nám k tomu přihodí ještě 2x 3 Eura. Takže ne 3, ale 9.
Není-li uvedeno jinak, všechny moje posty jsou AI-free.
Pokud na něco umí správně odpovědět AI, nemusím to psát já.
gegon
Příspěvky: 18
Registrován: stř dub 01, 2026 10:21 am
Reputace:0
Lokalita: Prievidza
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2000W
Kapacita baterie [kWh]: 2,4
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od gegon »

TomHC píše: pon čer 22, 2026 9:17 pm
Mám pokazenú 🔮, pošli presný model, link na dokumentáciu... potom sa môžme posunúť ďalej 😎
Model je Vevor em3500-24l mam len link na manual
https://mdm-goods.vevor.net/mdm-goods-s ... 520201.pdf
ale je to len dalsi klon Axperta
gegon
Příspěvky: 18
Registrován: stř dub 01, 2026 10:21 am
Reputace:0
Lokalita: Prievidza
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2000W
Kapacita baterie [kWh]: 2,4
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od gegon »

Mex píše: pon čer 22, 2026 10:07 pm
Kdyby to bylo moje, tak bych začal s Tasmotou.
Tasmota umí různé transparentní bridge. Třeba WiFi-Modbus, ale taky WiFi-serial.

Takže nejlevnější ESP32-C3 (2 dolary) a k tomu ale ještě převodník TTL serial-RS232. To bude tak další dolar.
Tak to už jsou 3 dolary, ale paní z Lejna nám k tomu přihodí ještě 2x 3 Eura. Takže ne 3, ale 9.
a nieco plug and play by nebolo :D
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 4055
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Reputace:917
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8820
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od TomHC »

Má to aj RS485, a podľa diskusie to vyzerá na komunikáciu v štýle EASUN, Voltronic. Plug'n'play asi nič nebude, jedine si to postaviť na ESPhome a skúšať.
Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
gegon
Příspěvky: 18
Registrován: stř dub 01, 2026 10:21 am
Reputace:0
Lokalita: Prievidza
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2000W
Kapacita baterie [kWh]: 2,4
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prevodnik RS232 -> wifi pre cinsky hybridny menic Vevor

Nový příspěvek od gegon »

beriem spat vsetky informacie, aktulane som zistil, ze nemusim obchadzat dess meter, ale ze existuje integracia solarman ktory by mal vediet komunikovat cez otvoreny port 8899 na wifi v menici, ak to bude uspesne dame vediet, kazdopadne dakujem za kazdu radu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Claudebot [Bot]