Správné užívání baterie Pylontech

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
TomasM
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 28, 2022 1:30 pm

Správné užívání baterie Pylontech

Příspěvek od TomasM »

Dobrý den,
mám na vás několik dotazů týkajících se baterie Pylontech – Pylon Force H2.
V létě jsme si nechali firmou namontovat FVE (7,2kW Canadian Solar, měnič GoodWe 10K-ET) s baterií Pylon tech (14,2kW) v kombinaci s tepelným čerpadlem (… kw – topení plus TUV). S celým systémem se sžíváme a zjišťujeme, co to umí a neumí. S nadcházejícím podzimem se samozřejmě krátí doba osvitu a TČ spotřebovává více energie. Navíc co technik, to názor.
Dnes nám nabití baterie kleslo až na úroveň 10 %. Limit, který je nastavený je ale 15% nabití. A protože je ošklivo a samozřejmě máme běžnou spotřebu, baterie se rozhodně nenabije na 100 %.
Chci se tedy zeptat:
- Je v pořádku, že se baterie vybije takto moc? Pod nastavenou mez? Nepoškodí se tím?
- Toto vybití pustil BMS anebo je někde chyba?
- V nadcházejícím období budou dny ještě kratší a osvit slabší. Vypadá to tedy, že baterie bude trvale vybitá. Je to takto v pořádku? Vydrží tato baterie takto vybitá po několik měsíců, aniž by se poškodila?

Dík, Tomáš
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Správné užívání baterie Pylontech

Příspěvek od PetrDubi »

A neměla by ti odpovědi na tyto otázky dát firma, která ti to namontovala a dostala za to peníze?
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Správné užívání baterie Pylontech

Příspěvek od glottis »

nemam pylontech ale na zimu si menim meze, na ktere to vybijim. Prave z duvodu co zminujes. Baterie se nenabijou a prijde mi zbytecne je drzet na tak nizkem soc. LiIoN i Lifepo4 se pro skladovani drzi na nejakem napeti z duvodu mensi degradace. Nebal bych se tim nastavenim hnout, jestli do toho muzes.

A na tohle se zeptat snad tak nevadi ikdyz to ma od firmy ne? kdyz si koupim auto a prodejce mi do motoru naleje repkovej olej a me to bude divny taky se pujdu zeptat jinam.
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Správné užívání baterie Pylontech

Příspěvek od Soban »

Přesně s obsluhou tě má seznámit ten co ti to prodal, a máš k tomu dostat návod k použití.

Co je napsané v návodu k použití těch baterií?

Těžko taky my můžeme řešit proč se baterie vybyla na 10% když máš někde nastaveno 15%.

Jinak u lifepo baterií nevadí když budou dlouhodobě nenabyté, tam akorat hlídat aby se nevybyly úplně protože i když je odpojená tak BMS má pořád nějakou spotřebu.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Správné užívání baterie Pylontech

Příspěvek od Soban »

glottis píše:A na tohle se zeptat snad tak nevadi ikdyz to ma od firmy ne? kdyz si koupim auto a prodejce mi do motoru naleje repkovej olej a me to bude divny taky se pujdu zeptat jinam.
Ne i v tomto případě by jsi se měl zeptat prodejce proč to dělá a teprve to pak konzultovat jinde zda je to správný postup.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Správné užívání baterie Pylontech

Příspěvek od glottis »

Soban píše:
glottis píše:A na tohle se zeptat snad tak nevadi ikdyz to ma od firmy ne? kdyz si koupim auto a prodejce mi do motoru naleje repkovej olej a me to bude divny taky se pujdu zeptat jinam.
Ne i v tomto případě by jsi se měl zeptat prodejce proč to dělá a teprve to pak konzultovat jinde zda je to správný postup.
S těmi 15% nastavení jsem to přehlédl. Máš pravdu
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am

Re: Správné užívání baterie Pylontech

Příspěvek od ringo »

Mám to samé, nastaveno 15% ale občas to taky poklesne pod tuto úroveň, ale nikdy ne pod 10%. Možná v těch nastavených 15% je nějaká tolerance, pod kterou to ještě může jít při nějakých mimořádných provozních stavech. Za chvíli se to ale srovná min na těch 15%.
Jestli to chceš nabít (myslím že to je ale zbytečné) tak můžeš v PV masteru zvolit režim UPS. Tohle jsem řešil minulý týden, kdy byla distribucí předem ohlášena montáž na vedení s celodenní odstávkou a já potřeboval pracovat z domova.
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek