FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2554
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od NOPARasito »

Cyberon píše:Tak Google to zvládl za mě. Ani to nemusím jít fotit.
Foto domu - Google net.jpg
Ja jen ze pod spodnimi okny na konstrukci, ala markyza na sirku by bytovku panely zas tak ani nezhnusily.
Ale jak rikas na cizi majetek je to problem.
Vysvetleni osazeni na strechu ma jake mesto?(tohle by nikdo extra nevidel)
No tim, ze to stejne nainstalujes pred okna, tak to bude pro mesto asi nejvic do oci bijici ;)
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od PavelR »

obavam se ze panelum ala markyza by moc neprospely ty rozpadajici se balkony...
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od rottenkiwi »

DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
petrd
Příspěvky: 145
Registrován: pát srp 09, 2019 8:56 am
Bydliště: Brno jih

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od petrd »

Mozna bych ale nezavrhl tu konstrukci volne polozenou na zemi... Kdyz se udela jako nerozebiratelna bez flexy a bude to cele merit 4m a vazit 120kg (napr lesenarsky trubky a spojky s uriznutejma sroubama... ?) Je dost nepravdepodobny ze to kdosi odtahne. A za tim zivym plotem zase tk videt nejsou - aby je z cireho vandalizmu nekdo v noci kamenem rozmlátil, ... a na te fasade je kdosi rozbije uplne stejne jako na zemi
Cyberon
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 13, 2017 9:34 am
Bydliště: Votice

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od Cyberon »

Ta samonosná konstrukce přidělaná na trávníku je jak jsem už popisoval hodně nereálná. Zatím způsob alá markýza je asi nejschůdnější varianta. Světla tam spodem a boky půjde dost. To dvojdílné okno je ložnice. Trojdílné okno je obývák. Tam by panely měly vycházet s krajem okna, takže i bokem by se dalo koukat ven, protože spodek panelů bude od okna asi 3/4 metru.

Vlkazajac: přesně tyhle panely "Solární panel Canadian Solar CS3K-305P HALF-CUT 305 Wp" co jsi navrhoval mám zatím v hledáčku. Pokud se tedy ještě neobjeví nějaké oboustranné ve stejném rozměru. Zatím nikam nespěchám. Jěště potřebuji nasbírat pár baterii 18650 a pak postavit plánovanou baterii 24V 5000Wh.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od mypower.cz »

Cyberon píše:Tak Google to zvládl za mě. Ani to nemusím jít fotit.
Ja nevim, ja bych se s tim nejak zasadne nesr*... teda neparal :D

Before
Foto domu - Google net.jpg
Foto domu - Google net.jpg (57.62 KiB) Zobrazeno 1074 x
After
Foto-domu---Google-net2.jpg
Foto-domu---Google-net2.jpg (73.75 KiB) Zobrazeno 1074 x
Vidim tam 41x Jinko solar 225Wp, takze 9.225kWp. No kdyz se povede nejake 300Wp panely a vleze se to tam, tak 12.3kWp na fasade plus kdo vi kolik dalsich na strese, rekneme tak dalsich 9-12kWp, to mame 18.45kWp - 24.6kWp = od jara do podzimu CEZ nebo EON totalne utre. TUV + baterie + okamzita spotreba. Doprostred nahoru by se optimalne dal narvat jeste jeden, kdyz by se prostredni horni panely daly na sirku a mezi balkony 2 na sirku tak jak je to mezi 1 a 2 patrem. Ale tak design je design :))
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od kodl69 »

Tak už se rýsuje řešení. Navrhnout městu, že uděláš zateplení domu, a bude pokrytý černým kaleným sklem. Když budou ty panely celočerný a zbylá plocha doplněná amorfama (ne kvuli elektrice, ale jsou skoro zadarmo) a mezi dům a konstrukci se dá 10cm skelné vaty, tak nebude nikdo, kdo by něco namítal...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Joskob
Příspěvky: 589
Registrován: ned kvě 12, 2019 9:56 pm
Lokalita: Poprad
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 5210
Kapacita baterie [kWh]: 24
Bydliště: Poprad

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od Joskob »

kodl69 píše:Tak už se rýsuje řešení. Navrhnout městu, že uděláš zateplení domu, a bude pokrytý černým kaleným sklem. Když budou ty panely celočerný a zbylá plocha doplněná amorfama (ne kvuli elektrice, ale jsou skoro zadarmo) a mezi dům a konstrukci se dá 10cm skelné vaty, tak nebude nikdo, kdo by něco namítal...
Československý národ je taký špecifický, že keby to celé zaplatil a k tomu daroval všetkým susednom prebytky, aj tak by sa našli jedinci ktorí by stým mali problém. Závidíme si aj vypichnute oko, lebo peniaze z poisťovne.
9x Solar frontier 70W ; 16x Trinasolar TSM-235PC05 235W ; 5x Moser Baer 222W (5210Wp)
Epsolar LS3024b,LS2024b,Xtra3210,Tracer3215 ; 2x smart BMS 30A ; DalyBMS 150A
Easun PWM 3000w 24/230 sinus ; Soluowill NP1200-24/230 sinus
7S120P Li-ion 18650 210+Ah ; 7S CATL 100Ah ; 7S CATL 2x 150Ah ; 8S Lifepo 305Ah (24kWh)
Cyberon
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 13, 2017 9:34 am
Bydliště: Votice

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od Cyberon »

Admine, oba palce nahoru za tu práci s opanelováním fasády. Myslím, že kdybych jim tohle předložil na obecním úřadu, tak by asi spadli pod stůl.
Když už jsi si s tím dal práci neposlal by jsi mi originál obrázku s panely? Jako uázka možností by to bylo dobré.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od mypower.cz »

Cyberon píše:Když už jsi si s tím dal práci neposlal by jsi mi originál obrázku s panely? Jako uázka možností by to bylo dobré.


Vetsi uz to nemam. Bohuzel nestahl jsem si vetsi obrazek ale jen nahled primo z vlakna z fora. Skoda, to me nenapadlo, mohlo to mit lepsi rozliseni :)) Ale myslim ze i tak jako ukazka to bude pro predstavu stacit. Me ten barak dokonce prijde modernejsi nez pred tim. Takovy lepsi. Samozrejme panely nejen na fasadu ale i na strechu. Myslim, ze by se mesto mohlo timhle dokonce i chlubit, jak jde vstric ekologii. Uz vidim reportaz na ČéTé, dokument na prima zoom, zpravu na CNN prima news, na Nove, na ekologicky zamerenych webech, na mypower.cz, v zahranicnich mediich ... :D

Jako pokud by to bylo potreba a bylo to fakt k nejakemu pokroku v jednani s mestem, tak to udelam ve velkem nebo klidne do jakekoliv fotky na miru. Je to tak hodina prace, i kdyz ted uz bych nepremyslel, jak bych tam ty panely nasackoval, takze tak pul hodina ve fotoshopu :)).
Cyberon
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 13, 2017 9:34 am
Bydliště: Votice

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od Cyberon »

Já to tedy i tak malé vytisknu a zkusím to odnést na obec jen na zkoušku, jestli by proti tomu něco měli. Pak sem dám vědět s kolika lidma to seklo o zem. Jen nevím jestli by to s píš nebrali jako provokaci, když mi neschválili ani 4 panely. Možná by to pak naopak bylo dobré na několika místech zveřejnit jak se město brání a nechce podpořit ekologický zdroj energie.

Je fakt, že s těmi panely ten dům hned vypadá o dost líp a modernější.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od mypower.cz »

Navíc barva té fasády pod tím by se dala ještě upravit. Nějaký "ART" tam udělat. To by luxusně prokouklo. Úplně nový barák. Já teda později večer ještě něco zkusím :D
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od PavelR »

Hm jeste kdyby byla plna strecha tak to uz by mohlo pekne pohnout energetickou bilanci celeho domu.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od rottenkiwi »

Napr. so Sharp Mono Celočerný: / taký banícky /
Přílohy
dom_1.jpg
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od mypower.cz »

Tos tedy jeste jeden pokus ve vetsim rozliseni :D Fasada lze vymenit za cokoliv. Okna i balkony jsou pekne orezane jako "maska" a nad tim je vrstva s panelama. A jestli si nekdo chce vyhrat, necht mi napise SZ a poslu mu zdrojovy PSD ve vrstvach :D Stary dobry Photoshop 7.
Foto-domu---Google-net-(9).jpg
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od youda »

Kolik je to cca kWp?
Bude to chodit i na podzim?
Bude ten vykon poznat na fakture pro celej barak, nebo to bude 10%?
Ma to cenu i bez strechy, nebo to bude chtit i strechu aby to davalo smysl?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od marko250 »

12 bytů po 3-5MWh/rok,fasáda 40ks panelů po 330Wp=13.2kWp,podzim a jaro super pokud to je na jih a nestíní jiný barák. Takže bez střechy a dalších fasád se tam toho moc nenasbírá za rok.Typuji z té fasády tak 12MWh za rok což uživí jen dva-tři byty a to s nemalým úložištěm.Velká výhoda je to množství odběratelů,kteří vytvoří linearitu odběru v součtu za den,každý žije přeci jen jinak v čase.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od mypower.cz »

Jen tak cvicne, po nejake dobe - neceleho roku ... nejaky posun v tomto projektu? Na radnici spadli ze zidle, co na to spoluobyvatele ?
Cyberon
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 13, 2017 9:34 am
Bydliště: Votice

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od Cyberon »

Tak skoro po roce žádná změna. Stále mám před okny v panelech celkem 350Wp. Fasáda je nodotknutelná. Něco jsem zaslechl šuškandou, že byl nebo je nějaký návrh na zateplování. Nikdo další z nájemníků nic stavět neplánuje. A nikomu z nich moje plány nevadí, což mi i potvrdili podpisem ve vyjádření pro Městský úřad, které jsem musel předkládal k žádosti.

Nicměně jsem rozhodnutý dát před každé okno 2x Canadian solar 305Wp POLY CS3K-305P a udělat z nich takovou markýzu. Chtěl jsem to stihnout ještě před srazem, abych se trochu pochlubil. Bohužel k mé smůle nejsou nikde ty panely. Jsem limitovaný výškou panelu, takže delší panely by byly pak zbytečně nizko k zemi. Nebo bych je musel dát víc nahoru, ale nad jedním z oken je balkón, který by víc panel stínil. Za dlouhou dobu sletování a focení fasády v průběhu roku mám spoustu fotek, kakže je vidět jak jdou stíny v různých měsících. V lětě když je slunce vysoko by ten stín na panelu tolik nevadil. Jsou dělené a půlka by jela stále dobře. Pro zimní období, kdy je slunce nízko, bych chtěl mit panely právě podle fotek jak jsou vidět stíny umístěné tak, aby na panel stín nedosáhl.

Všechen ostatní materiál mám už nakoupený, jen chybí ty panely. Na polohovací přizvedávací konstrukci jsem koupil hliníkový L profil 40x20 se sílou stěny 4mm. Je navržená do sklonu až 35 stupňu. Podle vizuálního pohledu bych asi volil sklon 25 stupňů. Původně jsem měl připravenou konstrukci z 2mm. Chci to mít ale pro jistotu bytelnější. Konstrukce bude přišroubovaná na ocelové patky přišroubované do zdiva ve výklenku okna. Pro případné zateplování bych jen použil delší patky, které by panely posunuly víc před okno. Všechno budu domumentovat, tak se tady pak podělím. No a pak se uvidí jestli přijde nějaká stížnost nebo to projde. Se současným stavem žádný problém není.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od vlkazajac »

Zaujímal by ma postoj projektanta zateplenia baráku. Oceľové či hliníkové pätky budú tepelný most naprieč tepelnou izoláciou. Zatepľujú sa totiž aj špalety - futrá okien.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek