Nová JK BMS INVERTOR

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
ElektroEzs
Příspěvky: 1115
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od ElektroEzs »

Zdravim budu stavet druhou baterku a vaham jakou BMS pouzit koukal jsem ze JK udelali novou BMS nema ji nekdo odzkousenou?

https://vi.aliexpress.com/item/10050060 ... Redirect=y

Vaham zda dat:

JK B2A20S20P co mam ted
Novou JK INVERTER
Seplos
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
glottis
Příspěvky: 2071
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od glottis »

taky uz jsem ji zahlednul. Moc se mi to libi. Konecne udelali opravdovou bms. Jestli nechces resit penize a usetrit tim, ze koupis tu obycejnou, sel bych do ni. Aspon nam tu pak napises zkusenosti.
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od mopadzi »

mě se na tom nelíbí ty terminály. Nominálně jeden dá max 30-40A jsou dva.....Doopravdický HW tam má 4 ks na B- a 4ks na
C-.
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
ElektroEzs
Příspěvky: 1115
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od ElektroEzs »

Taky se mi libi krome toho terminalu, JK co mam doma ma dva hodne jemne lanene vodice AWG7 ale do oka 10mm2 je neslo dat musel jsem dat oko 16mm2 a bylo to dost na tesno. Udajne to umi pres CAN komunikovat s Victronem a zajimalo by me jestli uz vychytali SOC nebo porad keca.
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
glottis
Příspěvky: 2071
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od glottis »

mopadzi píše: stř říj 18, 2023 8:36 am mě se na tom nelíbí ty terminály. Nominálně jeden dá max 30-40A jsou dva.....Doopravdický HW tam má 4 ks na B- a 4ks na
C-.
Nevis jake tam dali. Pisou ze to ma M6 zavit

https://www.farnell.com/datasheets/2719632.pdf

tu jsou treba takove co daj 100A

Ja naopak ty terminaly vitam, protoze ty kabely u normalni verze jsou pro me kratke, prurez co se poradne nevejde do spravneho oka, musim to nejak spojovat.
ElektroEzs
Příspěvky: 1115
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od ElektroEzs »

Asi ji vyzkousim zajima me i ta komunikace s Victronem:-)
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
soami
Příspěvky: 555
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od soami »

soami
Příspěvky: 555
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od soami »

Po shlédnutí žádný "wow efekt". Ty 2A balanc umí staré JK BMS. Jediné plus je tam displej, spínaná relé, která ovšem nejsou zatím funkční, podpora více komunikačních protokolů, které také nejsou zatím plně funkční a terminál místo těch špagátů - i když moc přesvědčivě ty M6 terminály nepůsobí. Cena je dost ambiciózních 280USD a do CZ nelze zatím poslat (aktuální status na AE). Já ale nejsem úplně objektivní - mám Seplos BMS, které nemají balanc (používám NEEY), ani spínaná relé. Ale mají plně funkční komunikaci a stojí 150USD, s 2A aktivním balancerem 200USD. A FW update také mají. Jsem zvědavý na testování v provozu - ale zatím tam tedy nevidím žádný extra progres proti staré JK BMS za 160USD.
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od Diablo1st »

Ja vidím plus v tej komunikácii. Pri Victrone je to jedno, tam je smartshunt, ale pri iných systémoch je s JK problém, najmä ak máš viac batérii a komunikáciu s BMS potrebuješ.
Tá cena je troška vysoko na môj vkus, za tú cenu by som asi šiel cestou lacnejšej bms a samostatného balancéra, ktorý môžem spínať jednoduchým relé.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
soami
Příspěvky: 555
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od soami »

Diablo1st píše: pát říj 20, 2023 11:06 pm Ja vidím plus v tej komunikácii. Pri Victrone je to jedno, tam je smartshunt, ale pri iných systémoch je s JK problém, najmä ak máš viac batérii a komunikáciu s BMS potrebuješ.
Tá cena je troška vysoko na môj vkus, za tú cenu by som asi šiel cestou lacnejšej bms a samostatného balancéra, ktorý môžem spínať jednoduchým relé.
Množství podporovaných značek je relativně velké, ale zaznělo od Andyho, zatím nejsou všechny protokoly funkční. Prostě dali do prodeje ne úplně dokončený produkt. Takže slibem nezarmoutíš. JK je kvalitní - je dobré, že je konkurence. Ale cena je dost mimo.
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od mihlit »

soami píše: pát říj 20, 2023 11:41 pm Množství podporovaných značek je relativně velké, ale ...
...je to jen díky tomu, že ty podporované značky podporují pylontech, kterýmžto protokolem tato bms komunikuje.
sisdale
Příspěvky: 272
Registrován: sob črc 02, 2022 9:13 pm
Bydliště: středočeský kraj, 400 m n.m.

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od sisdale »

Jeste je tam jeden plus a to oficialni podpora parallelizace baterii. Pri prekroceni proudu behem sepnuti (napr. po predchozim cell overvoltage) se aktivuje 10A omezovac nabijeciho proudu. Dokud se baterie napetove nesrovnaji a proud neklesne nedojde k sepnuti nabijecich MosFETu. Tj. je tam konecne fce, kterou ma treba Seplos a podobne.
8.56 kWp - orientace JJV (160st.) sklon 23 st. - PERC, 72-half cut, bifacial
11 kW invertory - 2x Sorotec REVO II 5.5kW (aka Easun iGrid VE II 5.5kW) v paralelenim 1f zapojeni
33 kWh LiFePO4 baterie - cylindrical pack 100 AH a dve prismatic REPT 280 AH v 16-ti clankovem provedeni
plně elektrický dům, plná automatizace, 50+ ESP8266 + RPi, inteligentní vytěžovaní - samoučící prediktivní energetické rozvrhovaní
více v mém domovském vlákně zde
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od mihlit »

To furt není moc důvod na příplatek, protože pro korekci nabíjení 10 A limit je moc, protože to stejně 2A balancer převálcuje (který ale balancuje v průměru jen 1 A, protože půl času nabíjí, půl vybíjí). Pro spojení baterie s rozjetým SOC, že třeba jedna byla v odstávce nebo je nová, tak se to sice pro LiIon hodí, ale LFP díky malému rozdílu v pohodě zvládá i bez omezovače.

Inteligentní BMS je schopna řídit nabíjení důkladněji. Například:
- dlouho nebylo synchronizováno soc 100 %, řekni fve ať nabíjí a nevybíjí
- jsou rozjeté články, balancovat jde u LFP jen na horním napětí, ale nabíjení by to hned přestřelilo do ochrany přepětí článku, tak si požadavky na výši napětí říká, kolik chce, aby to odpovídalo postupnému srovnávání článků

a co zatím koukám, tak je to JK BMS v profi formátu se zbytečným omezovačem na 10 A, která umí komunikovat pylontech protokolem. Žádné profi funkce u ní ale nevidím.
glottis
Příspěvky: 2071
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od glottis »

Tak rekneme, ze mam tri akupacky, chci ke kazdemu BMS, asi mi staci i 100A na pack. Chci balancer co funguje jak na JK 1-2A (muze byt externi), chci to zapojit k victronu po canbus aby to videl jako jeden pack.

Jake mam moznosti? Fakt me to zajima, ne ze protezuju JK. Ma to nekdo nactene?

Btw nejakou logiku kdy co jabije a balancovat si muzu udealt externe treba v HA
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od Diablo1st »

1. Staršia Seplos + aktívny balancér, kľudne obyčajný 5A a spínať ho cez relé.
2. Seplos 3.0 s 2A balancérom
3. PACE bms, ale neviem či sa dá vôbec bežne zohnať
4. Batrium bms
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od mihlit »

Z hotových řešení není nic moc. Zejména když si dáš požadavek na "balancér jako v JK BMS". Jinak ta nová bms není špatná, to jsem tim nemyslel, jen že bohužel to stále není takový zázrak, na který se čekalo/doufalo.

Jinak ještě určitě bych minimálně překonal nadšení a pro ostrý provoz nekupoval první revizi. Ono se nějaké chyby nejspíš najdou. Dost půjde odstranit v aktualizaci fw, ale něco asi bude potřebovat i změny na desce.
glottis
Příspěvky: 2071
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od glottis »

Diablo1st píše: sob říj 21, 2023 6:58 pm 1. Staršia Seplos + aktívny balancér, kľudne obyčajný 5A a spínať ho cez relé.
2. Seplos 3.0 s 2A balancérom
3. PACE bms, ale neviem či sa dá vôbec bežne zohnať
4. Batrium bms
Hmm co tak koukam ceny nic moc. Spis se to mota kolem ceny ty JK. Hold to asi trosku i hresi na to, ze to neni do skutru ale ze to je do FVE takze kdzy mam prachy na baterie, mam i na bms.
mihlit píše:Z hotových řešení není nic moc. Zejména když si dáš požadavek na "balancér jako v JK BMS". Jinak ta nová bms není špatná, to jsem tim nemyslel, jen že bohužel to stále není takový zázrak, na který se čekalo/doufalo.

Jinak ještě určitě bych minimálně překonal nadšení a pro ostrý provoz nekupoval první revizi. Ono se nějaké chyby nejspíš najdou. Dost půjde odstranit v aktualizaci fw, ale něco asi bude potřebovat i změny na desce.
Jo tak to urcite. Mam dve baterie a u kazde JK a menit to rozhodne nebudu ale rikam si, kdyz bych mel dalsi, nebo by mi jedna BMS odesla, kam se vrtnout. Zatim to vyapda, ze bud zase to same a nebo priplatit a pak je cenove asi skoro jedno co. Kdyby podporovali i upgrade firmware. Klasicke jkbms to myslim neumi a co clovek ma to ma.

Soucasne BMS mam s canbus ale bohuzel ten protokol na nem pravdepodobne neni uplne pouzitelny bez nejake dalsi konverze. Alespon jsem to moc nenasel. Vetsinou si to lidi matlaj pripojenim pres 485 a pak konverzi do canbus s protokolem pylontech
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od Diablo1st »

Problém je tá komunikácia. Ak by si sa zaobišiel bez nej, tak Daly a JBD sú celkom v pohode bms a za lepšie peniaze (ale s mizerným balancérom :lol: ).
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od mihlit »

glottis:
Možná ti bude stát za pozornost tento projekt: https://github.com/Uksa007/esphome-jk-bms-can
který dělá vrstvu nad bms a posílá data do HA a přes CAN do victronu. Aktuálně podporuje jednu bms, ale je již alfaverze která umí už víc bms. Já jsem to nezkoušel, ale narazil jsem na to, když jsem hledal něco jiného. Sám totiž tvořím něco na tento způsob.
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1286
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Nová JK BMS INVERTOR

Příspěvek od TomHC »

mihlit píše:glottis:
Možná ti bude stát za pozornost tento projekt: https://github.com/Uksa007/esphome-jk-bms-can
který dělá vrstvu nad bms a posílá data do HA a přes CAN do victronu. Aktuálně podporuje jednu bms, ale je již alfaverze která umí už víc bms. Já jsem to nezkoušel, ale narazil jsem na to, když jsem hledal něco jiného. Sám totiž tvořím něco na tento způsob.
Ja čakám na dobu kedy sa mi bude chcieť rozbiť moje existujúce a funkčné riešenie a napísať práve takúto gateway z JBD BMS na MUST protokol. Potom bude už len otázka forku a úprave pár hodnôt na ľubovoľný iný protokol.

Odoslané z SM-S901B pomocou Tapatalku

MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek