Balkonova HOBBY elektraren

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
michalko99
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 11, 2022 6:58 pm
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko

Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od michalko99 »

Dobry vecer,

som na tomto fore novacik, ale musim priznat, ze som ho presiel uplne cele, co sa tyka technickych tem. Byvam v panelovom bytovom dome a vzdy som chcel mat FV elektraren, bez ohladu na jej navratnost. Zaner bol jasny-zabavka...

Tento rok som sa k tomu podujal. V septembri som kupil novy panel JA SOLAR 385W(110€) a namontoval na balkon-neinvazivne. Manzelka ma hned vyhasila, ze ci tam idem mat len jeden, ze to vyzera uplne hlupo. Tak som o par dni siel po druhy a namontoval aj ten. Panely nepresahuju cez zabradlie ani o milimeter. Vzhladom na moznosti montaze, su panely montovane uplne kolmo. Niet nad dobreho zavistliveho suseda Slovaka ktory vam na ne nieco z vyssieho poschodia zhodi..Takze obmedzenejsi vykon, ale nevadi...

Zapojene su do serie(na balkone mam spraveny junction box na obojake zapojenie panelov) a cez 4mm2 kabel natiahnute do kumbalu.

Tam mam maly rozvadzac so vsetkou elektroinstalaciou.

Ako regulator mam pouzity EPEVER XTRA3210N(90€). Nechcel som sa nejako hrnut do Indickych Victronov, lebo mam na ne svoj nazor. Pracujem v elektropriemysle v nadnarodnej spolocnosti a videl som zopar tych neopravitelnych zazrakov(Epever sa rozobrat a opravit da)

Moje bateriove ulozisko je 4x GreenCell VRLA 12V/84Ah(110€/ks) v konfiguracii 2s2p a ako zalohu v pripade odpojenia hlavnych AKU od regulatora 40Ah blok zlozeny z mensich 7Ah akumulatorov.
Po par dnoch pouzivania a monitorovania som zapojil HA01 balancer, lebo sa mi nepacilo ako sa AKU rozbiehaju. Skoro som objednal Victron balancer, ale je to len vyhrevne teleso ktore funguje len pri nabijani.
HA01 mam cez 4 polove prepinacie rele pripojeny na hlavne aj zalozne AKU a funguje k spokojnosti.

Pri kupe bytu som si tak nejak robil podvojne rozvody AC a aj DC(2x 6mm2) Teraz sa mi to hodilo, lebo v DC rozvode mam cez DAF DC/DC(20A) menic pre kamiony natiahnuty rozvod 12V. Tam su popripajane rozne dekorativne svetla, vsetky nabijacky na telefony, tablety, WIFI router a v kuchyni 32"LED TV cez STEP-UP menic.

Dennu spotrebu mam v zavyslosti od vyuzitia TV od 250 do 500Wh. Meriam to cez KWS200 so 100A shuntom. Za necely mesiac "pouzivania"(doobeda sme v praci) som zuzitkoval 19kWh. Cez vikendy som videl, ze akumulatory su nabite uz o 9. rano a regulator sa prepina do Floatu.

Pre pripadne vypadky energie z DS a prebytkov vyroby z panelov mam zapojeny 1000W(trvale) sinusovy menic DC/AC Green cell. Pouzitim AC rele som si vyrobil AC boxy, kde sa dokazem prepinat medzi mojou AC a DS AC. Pouzil som Weidmuller prepinacie rele s 230V cievkou a funguje to spolahlivo-rele som testoval v praci na 5000 prepinacich cyklov pod zatazou(600W AC motor so zotrvacnikom) a nedoslo k ani jednemu zvareniu kontaktov pri prepinani. Menic ma soft start, tak som musel do systemu pridat aj oneskorovacie rele, lebo cievka v zasuvke sa zopla, ale spotrebic sa vypol, lebo napatie bolo este velmi nizke. To iste plati aj pri vypinani menica-mal dlhy dobeh, tak vypnutim menica cez LOAD alebo smart switch odpajam aj AC rele za menicom.

Spinanie menica je mozne ovladat bud LOAD vystupom na regulatore, alebo Gosund smart switchom z Kauflandu. Ten som vykuchal a pouzil som z neho len wifi modul a rele, takze je napajany z akumulatorov a nie z AC ako bol urceny.

Pre hnusne dni ako su tieto posledne mam v rozvadzaci 2x AC/DC zdroje MeanWell LRS150-12 nastavene na 14,1V a pripojene cez rele paralelne k obom poloviciam akumulatorov a ce
z dalsiu smart zasuvku dokazem dotovat akumulatory aby nesulfatovali, lebo nedokazem prejst ani cez BULK fazu nabijania..

Ako som pisal na zaciatku, nejde mi o navratnost, ale o hobby a drobnu sebestacnost. Fotky rozvadzaca nie su aktualne. Pribudli tam dalsie drziaky na shunty, lebo som chcel merat aj produkciu z panelov detailnejsie ako je na Epsolari a nechce sa mi zakazdym pripajat kabel(Ebox BLE stoji za ho@#o)
Přílohy
rozvadzac
rozvadzac
zakladne umiestnenie v rozvadzaci
zakladne umiestnenie v rozvadzaci
vystupny shunt 100A
vystupny shunt 100A
hlavne ulozisko 2s2p 84Ah
hlavne ulozisko 2s2p 84Ah
DC/AC menic
DC/AC menic
panelove merace
panelove merace
DC/DC menic DAF
DC/DC menic DAF
balkonovy junction box
balkonovy junction box
panely na balkone
panely na balkone
schema zapojenia
schema zapojenia
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od cipis »

Je to super :) I ty růžové spoďáry :D
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
michalko99
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 11, 2022 6:58 pm
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od michalko99 »

zrejme 10 rocnej dcery.. Mne by boli male. vidim ze Ti detaily neunikaju :-)
smartyn34
Příspěvky: 44
Registrován: pon bře 31, 2014 9:53 am

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od smartyn34 »

Pěkné, tady je vidět, že i s málem se nechá udělat velká paráda :yes:
michalko99
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 11, 2022 6:58 pm
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od michalko99 »

smartyn34 píše:Pěkné, tady je vidět, že i s málem se nechá udělat velká paráda :yes:

No ano, ale ma to jeden hacik. Aj u mna sa prejavila ta choroba, ktora sa tu velmi casto zmienuje... Mam doma 4 tieto bloky(v kazdom je 14ks SAFT VL41M 7s2p). K nim mam aj 4 BMS a 7s voltmetre na monitoring jednotlivych clankov.

Zatial testujem 7. clanok prveho bloku a kapacity su medzi 33Ah-34Ah. Nabitie na 4,1V, vybitie na 3V. Bloky boli vyrobene v
oktobri 2017 a prisli mi zabalene v original krabiciach SAFT

Tento rok uz nesmiem kupit nic na FVE,lebo je to na liecbu...
Přílohy
IMG_20221116_155315.jpg
IMG_20221116_205011.jpg
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od Matess »

jsem tyhle baterky koupil 4 a byl hrozně překvapený když jsem zjistil že jedna byla lifepo4 :-D
michalko99
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 11, 2022 6:58 pm
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od michalko99 »

Matess píše:jsem tyhle baterky koupil 4 a byl hrozně překvapený když jsem zjistil že jedna byla lifepo4 :-D
ahoj. Ja ich mam tiez 4. Ako si prisiel na to ze mas LiFePo4?
Po tyzdni nabijania jednotlivych clankov mi dosla trpezlivost. Clanky som pospajal do jedneho XT60 konektora a zacal som nabijat ako 1s cez ToolkitRC M8S. Doteraz som nabijal len cez Imax B6 s funkciou fast charge. Nakolko stale neprisli JST-XH konektory, nabijam zatial takto. Vali to plnym prudom 18A.

Moj plan do buducna je mat z kazdeho bloku vyvedeny aj balancer, aby som mohol v pripade zleho pocasia nabijat touto nabijackou-je az do 8s(po upgrade firmweru ma vystup 400W)
Přílohy
1668869556432.jpg
1668869556443.jpg
michalko99
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 11, 2022 6:58 pm
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od michalko99 »

Dobry vecer prajem.

Dnes som dokoncil prvy akumulator. Jeho sucastou je 20A BMS s balancerom. Nakolko sa ale nechcem spoliehat len na BMS, spravil som si servisny port na nabijanie a balancovanie. Nabijanie je cez XT60 a DB9 sluzi na pripojenie balancera. Sucastou akumulatora je aj modelarsky voltmeter, ktory meria jednotlive clanky a celkove napatie. Ma aj nastavitelny alarm pri nizkom napati clanku. Vypinac je len na vypnutie voltmetra.

Zatial sa mi podarilo zmerat jeden akumulator. Na meranie som pouzil DL24 z Aliexpressu(skalibrovanu).
Vybijaci prud: 5A
Pociatocne napatie AKU: 28,2V
Konecne napatie: 22V
Ulozena energia: 1,65kWh
Kapacita: 62,5Ah

Vybijat sa mozu az na 3V, ale to nehodlam pouzivat, tak len tak orientacne...
Přílohy
5.jpg
4.jpg
3.png
2.png
1.png
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od kodl69 »

Na ten modelářskej voltmetr bacha. Odebírá elektriku jenom z prvních dvou článků od - polu, a odebírá ji pořád, dokud ho neodpojíš. cca 20mA. Pak se to musí zbytečně dohánět balancerem. Na voltmetr mám na akupacku jenom konektory.
Co se mi s li-ion celkem osvědčilo, tak jsou přelévací balancery s ETA3000 jako je tenhle: https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... LsoeZA3Ear 1A není sice moc, ale zase to má dost času. Dokáže to srovnat i baterky, který jsou hodně za zenitem :)
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
michalko99
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 11, 2022 6:58 pm
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od michalko99 »

kodl69 píše:Na ten modelářskej voltmetr bacha. Odebírá elektriku jenom z prvních dvou článků od - polu, a odebírá ji pořád, dokud ho neodpojíš. cca 20mA. Pak se to musí zbytečně dohánět balancerem. Na voltmetr mám na akupacku jenom konektory.
Co se mi s li-ion celkem osvědčilo, tak jsou přelévací balancery s ETA3000 jako je tenhle: https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... LsoeZA3Ear 1A není sice moc, ale zase to má dost času. Dokáže to srovnat i baterky, který jsou hodně za zenitem :)

Ahoj. Ano viem. Kym som ho zapojil, otestoval som si ho ako funguje. Mam 4ks a vsetky maju spotrebu 7,7 - 8,3mA pri rovnakom napati. Tym cervenym vypinacom mu odpajam minus pol. Vtedy nema ziadny odber

No ale tymi balancermi si ma milo prekvapil. Nic take some nenasiel. Vsade su len tie flying capacitor balancery a tie su za cca 30E/ks.
To co je na mojej BMS ma len 66mA, tak ak sa budu clanky rozchadzat, skusim tam hodit tie co si spomenul..

vdaka za typ
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od kodl69 »

Ty spínaný kapacity se mi moc nelíbí, hromada polymerovejch kondenzátorů s konečnou životností...Eta přelívá elektriku přes indukčnost, tak snad bude věčná. Zatím to provozuju sotva rok, a se supr výsledky
Screenshot_20221204-211339.png
když se na to tak dívám, asi bych tu motorku měl trochu před zimou nabít...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 437
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od Lubik »

Také mám balancér s cívkami.
U těch indukčností jsou ale 50M keramické kondenzátory. Nevím co bude mít větší životnost.
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od glottis »

kondy jsou vsude co provozujeme. MPPT, menice, pc. Ano odchazi ale jen to co se poddimenzuje, osuli a provozuje spatne. U balanceru to hlavne nejede nonstop ale az v meznich pripadech a kdyz se podivam, kolikrat mi sepnul balancing na mych JK BMS tak to je zlomek casu co jede vse ostatni. Troufnu si rict, ze mi driv odejdou ty baterky nebo neco v jineho v BMS nez ty super kondy co tam mam. Jine balancery s kapacitama to same. Jsou kvalitni kondenzatory co se davaj do pc zdroju a na motherboardy k napetovym regulatorum a tam tecou sakra proudy a takovou desku jedu uz 6 let nonstop.

Keramicke kondy by meli byt skoro nesmrtelne ale nejsou a nekvalitni keramiky nebo jejich nevhodne pouziti jsou jendou hlavnich pricin poruch zarizeni. Trpi na ruzne veci. Muzou prasknout mechanickym namahanim a pak to muze i pekne zahoret :) Treba keramicke kondy pro automotive pak nestoji desetniky ale klidne desetikoruny kus a clovek se divy, proc ta ridici jednotka je tak draha. Maji konce, ktere se paji, v takovem elastickem lozi. Nebo se paji mezi takove drzaky, ktere tlumi prenos pnuti desky. A nebo se to resi ruznou redundanci. Taky jim klesa kapacita s napetim. kdyz mam keramiku 100uF na 10V a provozuju ji na 8V nema 100uF. Ale taky to muze byt desetina.

Nebyl bych k tomu tak vyhraneny. Spousta tehle veci jde pak celkem dobre opravit. Co me ale znechutilo bylo, kdyz po koupi victron reglu zjistim ze se neda rozebrat a opravit nedestruktivne :) Jsem si pak rikal, ze jsem mel zustat u ciny, kterou bych dokazal opravit
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od kodl69 »

S těma polymerovejma kondenzátorama bych nebyl tak optimistickej, obvykle to bývá to, na co dojíždí desky v PC. U keramik víceméně souhlas, ale: polovina problémů je způsobena bezolovnatým cínem. Změna kapacity s napětím a teplotou - to je část pravdy, u některých materiálů je značná, u některých neměřitelná. ALe to je o konstruktérovi a o výrobci, co tam dá, podle oka mám vypozorovaný, že ty nejhorší ohledně poklesu kapacity s teplotou a napětím jsou hodně tmavě hnedý (X5R, Y5R, Z5R) ale samozzřejmě jsou konstrukce, kde to nemusí být na závadu. Co dá na desku číňan, to je celkem jasný, to nejlevnější, takže kondenzátor s jmen. hodnotou 50M/6V bude mít při 4V a 80°C klidně jenom 20M... Ale nevyschne a snad nepraskne... Ale to jsem hodně off topic, na těch balancerech není ani moc teplo ani velký napětí.
P.S: nový baterky není potřeba moc balancovat, ale různý bazarový vydechliny se samovybíjením řádu několika Ah denně (z cca 300Ah) , každej článek s jinou kapacitou minimálně o 10%, už smartbms neuhlídá, ale tohle jo, osobně ověřeno. Dokonce jsem tím nechal srovnat články 300Ah s napětími od 3.3 do 3.8V, za čtrnáct dní měly všechny 3.6V...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od glottis »

kodl69 píše:S těma polymerovejma kondenzátorama bych nebyl tak optimistickej, obvykle to bývá to, na co dojíždí desky v PC. U keramik víceméně souhlas, ale: polovina problémů je způsobena bezolovnatým cínem. Změna kapacity s napětím a teplotou - to je část pravdy, u některých materiálů je značná, u některých neměřitelná. ALe to je o konstruktérovi a o výrobci, co tam dá, podle oka mám vypozorovaný, že ty nejhorší ohledně poklesu kapacity s teplotou a napětím jsou hodně tmavě hnedý (X5R, Y5R, Z5R) ale samozzřejmě jsou konstrukce, kde to nemusí být na závadu. Co dá na desku číňan, to je celkem jasný, to nejlevnější, takže kondenzátor s jmen. hodnotou 50M/6V bude mít při 4V a 80°C klidně jenom 20M... Ale nevyschne a snad nepraskne... Ale to jsem hodně off topic, na těch balancerech není ani moc teplo ani velký napětí.
P.S: nový baterky není potřeba moc balancovat, ale různý bazarový vydechliny se samovybíjením řádu několika Ah denně (z cca 300Ah) , každej článek s jinou kapacitou minimálně o 10%, už smartbms neuhlídá, ale tohle jo, osobně ověřeno. Dokonce jsem tím nechal srovnat články 300Ah s napětími od 3.3 do 3.8V, za čtrnáct dní měly všechny 3.6V...
ono ale ty polymery jsou tam prave na tech napetovych regulatorech, kde je klidne 100A a teplo jak v pekle. Jine kondy by to neprezili uz tuplem.

Ale pokud s indukcnosti funguje dobre a dava proud co slibujou muze byt opravdu travnlivejsi, pokud cinani neosidili nekde neco jineho :)

co koukam treba sem, dokonce to je levnejsi nez kapacitni ale mozn ato je neco jineho nez ma kodl.

https://www.aliexpress.com/item/1005001645267937.html

Ono v zasade bude fungovat jakykoliv balancer ... zasadni ale je pouzit ho spravne. U lifepo4 opravdu jen nad urcitym napetim a k cele baterii se chovat podle toho v jakem je stavu. Pokud mam clanky s rozdilnou kapacitou, nemel bych pak celek vybijet moc nizko a pak se mi nemusi tolik rozjizdet nahore. Ale jestli je clanek hodne spatnej, muze uz pomoct jen vykonny palic a nebo sberny dvur :)
michalko99
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 11, 2022 6:58 pm
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od michalko99 »

Akumulatory su hotove...

ToolkitRC M8s sa porucala do kremikoveho neba pri pripojeni aku s napatim 27V, tak je na reklamacii. Nabijanie som dokoncil pomocou iSDT Air8, ktora je 100x lepsia

Vysledky meranie kapacity:

Zmeral som uz vsetky 4 cez elektronicku zataz v CP mode nastavenej na 150W.

Startovacie U: 28,0V
koncove U : 21,0V

1. 63,2Ah
2. 63,7Ah
3. 62,9Ah
4. 62,2Ah
Přílohy
IMG_20221210_160509.jpg
IMG_20221213_033642.jpg
michalko99
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 11, 2022 6:58 pm
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od michalko99 »

Tak som sa dnes dostal na koniec prestavby.

VRLA su odpojene a nahradene Li-Ion SAFT Synerion 24M z NKONu. Samovybijanie akumulatorov je zmerane po 21 dnoch od nabitia. Je len cca 500mAh co je zanedbatelne. Prepoje medzi blokmi su 6mm2(kabel Staubli Silistrom)Pred chvilou som zahajil testovanie v ostrovnom rezime a nastavil Epever na Lithium program s vlastnym doladenim parametrov..
Přílohy
1673976374773.jpg
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od PetrDubi »

5 baterek zapojených paralelně tenkou tkaničkou a přitom oba vývody z jedné strany místo křížem?
To jako fakt? Po tom, co se tady na to pravidelně upozorňuje a je to ve všech schématech paralelního řazení baterek? :eek2:
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
michalko99
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 11, 2022 6:58 pm
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od michalko99 »

ano presne tak.
Moj odber za normalnych podmienok je 60W. Ak zapnem menic, som na cca 400W. Maximum co z toho viem tahat je do 20A. Takze tie tkanicky stacia. Mam to popisane v prvom prispevku..
Přílohy
sili.png
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1280
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Balkonova HOBBY elektraren

Příspěvek od TomHC »

Ale ale, podľa miestnych pravidiel musíš dať aspoň 35mm2 inak.... Sa začne točiť Zem do opačnej strany!
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek