JK BMS

Souhrn tématu

Diskuze se věnuje používání JK BMS, která nabízí aktivní balancování článků a komunikaci přes Bluetooth. Uživatelé řeší problémy s párováním BMS k mobilní aplikaci a hledají možnosti továrního resetu přes RS485. Dále se probírá správné nastavení nabíjecího proudu a význam komunikace BMS s MPPT regulátory pro efektivní vyrovnávání napětí článků a prodloužení životnosti baterie.
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 3548
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Reputace: 750
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8820
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: JK BMS

Nový příspěvek od TomHC »

Prelieva energiu z najvyššieho do najnižšieho. Ale tým že ten najvyšší je už v strmej časti krivky, tak má stále sklony utiecť úplne a BMS odpojiť na OVP, skôr ako stihne presunúť energiu preč.
2x MUST PH1800 5.5kW, 9kWp V+J+Z, 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
pibi
Příspěvky: 1580
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Reputace: 345
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 44kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: JK BMS

Nový příspěvek od pibi »

Jestli chápu činnost balancování správně, tak 50% času se nabíjí interní kondenzátor v BMS z článku s nejvyšším napětím, pak se dalších 50% času vybíjí do článku s nejnižším napětím. Takže skutečný efektivní proud bude 1A. Zkus na zdroji nastavit 0,5A.
9,2kWp JV 45°, 4,6kWp JZ 45°, 2,3kWp JV 90°, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah + 16x300Ah LiFePO4 + 3xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
glottis
Příspěvky: 3553
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace: 463
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: JK BMS

Nový příspěvek od glottis »

Technicky to funguje tak, ze tam je izolovany menic, ktery se pripoji na silny clanek, energii ulozi do superkondu a pak to zase vybije do nejslabsiho. Je tam jaka si mosfet matice, co to ruzne prepina.

Nedavno jsem nasel zajimavy repositar, kde to clovek pitval

https://github.com/MaxMax-embedded/jkbm ... ngineering
Soban
Příspěvky: 4518
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace: 302
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: JK BMS

Nový příspěvek od Soban »

On je problém že pokud teče velký proud do baterky tak ten balancing nemusí stačit snižovat napětí na tom článku co utíká pokud je to hodně rozbalancované.

Takže prostě dobíjet aby na tom článku nerostlo napětí k těm 3.65V a BMS to neodpojila, takže omezit proud či snížit napětí na mppt a jak se to srovná pak to vrátit na původní hodnoty.
3,6kWp ::pv:: | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt*
Valdano
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Reputace: 234
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: JK BMS

Nový příspěvek od Valdano »

Technicky vzato by se o to mohl postarat firmware u kombiměniče s MPPT nebo u samotného MPPT, který by měl být komunikačně napojen na BMS tak, aby měl průběžný přehled o napětí jednotlivých článků a pokud některý začne od nějaké hranice růst víc než ostatní tak by měl omezit automaticky nabíjecí proud na nějakou nastavitelnou hodnotu (klidně nastavitelnou uživatelem v konfiguraci) tak, aby balancer ať už integrovaný v BMS nebo i externí umístěný mimo BMS, měl víc času na vybalancování. Podobně by si to omezení nabíjecího proudu po komunikaci vůči MPPT mohla vyžádat i sama BMS. Záleží jak to je v reálu řešeno u toho či onoho MPPT a u JK-BMS z hlediska takového průběžného automatického omezování nabíjecího proudu přes komunikaci.
MikroCZ
Příspěvky: 154
Registrován: čtv led 02, 2025 12:47 pm
Reputace: 6
Lokalita: STredni čechy
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 20
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: JK BMS

Nový příspěvek od MikroCZ »

Ok, díky za informace. Já jsem očekával prosté přemostění článku a udržování CV. Schválně zkusím proud snížit na 0,5 A. Grund celé problematiky byl, že jsem baterky obdržel ve 2 sadách a jsou trochu rozházené. Neudělal jsem balancing na Top. Takže řečeno nabíjecí pumpa, aktivní balanc Pravda, že článek už v té strmé části utíká hodně rychle. Zkusím to snížení proudu. Jinak bych musel zase baterku rozdělat, články spřeházet k sobě a jet jen 1 článek paralelně a nechat, ať se srovnají s CV 3,60 V (asi je nemusím trápit k 3,65 - ale to není o BMS...). Zkusím ten 0,5 A proud a uvidím. Pro vyjasnění, není to o nabíjení MPPT, měničem atd., jde o zdroj CV/CC.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Claudebot [Bot] a 1 host