Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
rva
Příspěvky: 3832
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od rva »

Jsou to smart přístroje. Měří to průběžně a data posílá třeba do cloudu, nebo si je člověk přes wifi sbírá sám třeba v rámci domácí automatizace (Home assistant).
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1545
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od TomHC »

kkristian píše: pon kvě 20, 2024 8:05 am to meracie rele utiahne aj trvale meranie? Chcel by som zapojit do zasuvky, odkial sa nabija EV.
Meria to pomocou špecializovaného obvodu (viac info v https://smarthomescene.com/reviews/shel ... es-matter/), relé je spínač. Neviem akým výkonom nabíjaš, ale toto konkrétne Shelly Plus 1PM mini má max 8A/2000W. Sú aj modely ktoré merajú 16A (Shelly Plus 1PM) alebo 50A (https://www.shelly.com/en/products/shop ... -em-2x50-a).
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome 01/2023 -> 09/2024 = 7.5 MWh AC
gold1
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 25, 2021 6:47 pm

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od gold1 »

Trochu to tady ozivim.Nevim jestli jsem objevil jiz davno objevene anebo mam neco blbe nastavene,ale po deletrvajicim podezreni jsem vcera ucinil pokus a zjistil jsem,ze pri odpojeni internetoveho pripojeni zarizeni Shelly 1PM plus nic neudela.Nejen,ze rano nesepne v nastavenem case,ale co je mnohem horsi-ani nevypne po dosazeni nastavene teploty jestlize pripojeni vypadne behem spusteneho ohrevu.Kdyz se doma pripojim pres router,tak rucne muzu spustit jakoukoliv akci,ale jakakoliv automatizace je zcela nefunkcni bez internetoveho pripojeni.Otazka zni--mam to blbe nastavene nebo je to vlastnost?Bezpecnostni termostat na ohrivaci samozrejme mam,ale takto si rozhodne funkcnost a bezpecnost systemu nepredstavuju.Napr.rizeni topeni od Honeywellu ovladam taky pres wifi+touch screen,ale v pripade vypadku internetu system jede dal podle toho,co je aktualne nastaveno.Shelly se chova jakoby nemelo zadnou vnitrni pamet a vse bezi pres server.
24x JaSolar 380wp(12xV+12xZ) = 9120wp, 2x Axpert King 5000/48, 32x Narada 125Ah(2x16s)Lifepo4, Victron BMV700.
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

gold1 píše: ned črc 14, 2024 11:17 am zjistil jsem,ze pri odpojeni internetoveho pripojeni zarizeni Shelly 1PM plus nic neudela.Nejen,ze rano nesepne v nastavenem case,ale co je mnohem horsi-ani nevypne po dosazeni nastavene teploty jestlize pripojeni vypadne behem spusteneho ohrevu. Kdyz se doma pripojim pres router,tak rucne muzu spustit jakoukoliv akci, ale jakakoliv automatizace je zcela nefunkcni bez internetoveho pripojeni. Otazka zni--mam to blbe nastavene nebo je to vlastnost?
Problém je způsoben tím, že zařízení Shelly nemají vestavěné RTC (viz popis Shelly: SNTP synchronizace času) tak jako ho mají třeba PC. Zdrojem reálného času pro aktivaci a deaktivaci událostí je tedy čas z Internetu, ale pokud spojení není k dispozici tak se čas nesynchronizuje a v zařízení Shelly defakto čas stojí na stejné poslední hodnotě před výpadkem spojení. Takže pokud došlo k výpadku spojení před aktivací událostí tak se žádná časově závislá událost neaktivuje dokud nebude čas znovu synchronizován a pokud došlo k výpadku při již probíhající události, tak se zas neukončí. Zřejmě to mají navíc ve firmware nesprávně ošetřené a vnitřně se program kvůli chybě synchronizace času nedostane ani k vypnutí na základě dosažené teploty.

Z Vašeho popisu je zřejmé, že není problém s tím, že by zařízení Shelly ztrácelo Wifi spojení s vaším routerem, ale že se ztrácí připojení k Internetu.

V tom případě si v nastavení zařízení Shelly změňte výchozí server časové synchronizace NTP, který je v Shelly implicitně nastaven na time.google.com na zařízení s IP adresou ve vaší Wifi síti, které má chod času nezávisle ošetřen vlastním RTC čipem. Pokud to podporuje přímo Váš router tak bude potřeba ve Vašem routeru aktivovat službu NTP a namísto time.google.com pak v Shelly nastavíte pro synchronizaci času IP adresu Vašeho routeru. Pokud to Váš router neumí tak použijte jiné zařízení ve Vaší síti, které to umí třeba nějaký trvale běžící počítač připojený v síti nebo si můžete vyrobit nějaké udělátko třeba s RTC čipem připojeným k ESP32, které bude trvale připojeno k vaší Wifi síti a bude poskytovat službu NTP serveru a IP adresu toho udělátka pak nastavíte v Shelly pro synchronizaci času.

Nicméně obecně to znamená, že zmíněné zařízení Shelly je v tomto ohledu nespolehlivé, protože pokud by zařízení ztratilo spojení s Wifi tak zřejmě nastane stejný problém znovu. Možná to bude chtít aktualizovat ve Vašem zařízení Shelly firmware pokud byl tento problém již nějakou aktualizací vyřešen. Zkuste k tomuto problému napsat dotaz přes tento webový formulář technické podpory Shelly.
gold1
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 25, 2021 6:47 pm

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od gold1 »

Dekuji za navod.Jdu zjistit jestli doma v siti neco podporuje tyto funkce.
24x JaSolar 380wp(12xV+12xZ) = 9120wp, 2x Axpert King 5000/48, 32x Narada 125Ah(2x16s)Lifepo4, Victron BMV700.
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Hyp »

Spis nez do appstore, napis do shelly
Beztak ti to odpovědí, ať jim napíšeš na email viz posledni feedback tam…
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Dagus
Příspěvky: 1978
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Dagus »

gold1 píše: stř črc 17, 2024 5:18 pm Dekuji za navod.Jdu zjistit jestli doma v siti neco podporuje tyto funkce.
Šel bych druhou cestou, tlačil na shelly pro opravu. Nedá se time nastavit manuálně?
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

Dagus píše: pát črc 19, 2024 6:47 am Nedá se time nastavit manuálně?
Ručně ať už přes webové rozhraní při wifi spojení přímo vůči Shelly a nebo při spojení přes appku z mobilu tj. v obou případech se dá v Shelly nastavit časové pásmo, geolokace a adresa SNTP serveru, ale čas ani datum se ručně nastavit nedá (pozn. ani API rozhraní k Shelly tuto možnost neposkytuje). Shelly prostě bere aktuální čas i datum jen přes synchronizaci v nastavení definovaného SNTP serveru, který musí být dostupný v rámci Wifi sítě, ke které je Shelly připojena, a to buď lokálně jak jsem již popsal výše a nebo přes Internet, který je v rámci té Wifi sítě dostupný.

Zařízení Shelly nemá vestavěn RTC čip a reálný čas i datum uchovává pouze v dočasných proměnných, jejichž hodnoty se za provozu periodicky
synchronizují s reálným časem poskytovaným SNTP serverem, který je definovaným v nastavení.

Stručně řečeno zařízení Shelly není vůbec schopno pracovat s reálným časem ani datumem pokud nemá k dispozici možnost spojení vůči externímu zařízení, které pro něj poskytuje službu SNTP serveru.

Pokud je v nastavení Shelly definován SNTP server na Internetu pak to má ty neblahé důsledky pokud je spojení s Internetem přerušeno i když lokální spojení vůči Wifi síti zůstane zachováno. Proto jsem navrhl tazateli ať to nastavení v Shelly nasměruje na nějaké lokální zařízení s vlastním RTC čipem, které může vystupovat jako SNTP server a je trvale v provozu a připojeno k té lokální Wifi síti což by mělo vyřešit ten problém ve stavu kdy nebude dostupný Internet.
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

Obecně si to představte tak, že zařízení Shelly každou vteřinu nebo možná i déle periodicky posílá dotaz přes UDP (tj. bez nutnosti navazování spojení) vůči v nastavení definovanému SNTP serveru a z jeho odpovědí znovu a znovu čerpá aktuální hodnotu tj. čas i datum (pozn. dále jen reálný čas), které uchovává v paměťové proměnné. To odměřování periody pro posílání dotazů je pravděpodobně řízeno interním časovačem např. s periodou 1s. Takže když SNTP server neodpovídá tak vnitřní program v Shelly sice vůči němu opakovaně posílá dotazy, ale žádná odpověď nepřichází a tudíž čas v rámci paměťové proměnné, ve které Shelly uchovává poslední hodnotu reálného času načtenou ze SNTP serveru, stojí. Pokud zařízení Shelly zapnete a po zapnutí není dostupný v nastavení definovaný SNTP server pak reálný čas v Shelly vůbec není nastaven a jeho ruční nastavení není možné, protože bez odpovědí od SNTP serveru by reálný čas v Shelly stejně neběžel.

To je popis, který pravděpodobně jen zhruba odpovídá tomu jak je to v Shelly řešeno.

Ano dalo by se udělat lépe v tom smyslu, že by ten interní časovač v Shelly od okamžiku prvního úspěšného načtení času ze SNTP serveru po zapnutí napájení převzal posouvání reálného času a následné odpovědi od SNTP serveru by v čase pak jen korigovaly odchylky. I když třeba ten časovač není moc přesný a v případě dlouhé nedostupnosti SNTP serveru by tedy byla reálná odchylka času třeba i dost velká tak by to bylo pořád lepší než když čas stojí. Nicméně nevyřešilo by to problém při nedostupném SNTP serveru po zapnutí napájení Shelly, protože by nebyl vůbec k dispozicí výchozí aktuální reálný čas a i kdyby si jeho hodnotu Shelly ukládalo do nějaké na napájení nezávislé paměti tak by to zas po zapnutí bez odpovědí SNTP serveru neodpovídalo aktuálnímu reálnému času. Ideální řešení by samozřejmě bylo pokud by zařízení Shelly bylo přímo vybaveno RTC čipem zálohovaným baterií nebo průběžně dobíjeným akumulátorem podobně jako je tomu i jiných zařízení, která mají vestavěné RTC, ale bohužel na tomto výrobce šetřil a tak Shelly RTC neobsahuje.
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

Níže doplňuji popis jak si přes běžný webový prohlížeč z počítače můžete načíst aktuální stav reálného času v Shelly.

URL dotazem na stav můžete z běžného webového prohlížeče, z počítače připojeného ke stejné Wifi síti jako Shelly, zjistit aktuální stav reálného času v Shelly. IP adresu 192.168.1.59 uvedenou níže v URL odkazu nahraďte správnou IP adresou, kterou vaše Shelly má.

ULR odkaz, který použijete ve webovém prohlížeči:
http://192.168.1.59/rpc/Sys.GetStatus

1. Příklad odpovědi bez dostupného SNTP serveru:
Níže to pro přehlednost uvádím rozepsáno strukturovaně, ale v odpovědi ve webovém prohlížeči se vám to pravděpodobně zobrazí jen jako jedná souvislá řádka textu. Položky "time" a "unixtime" v odpovědi mají hodnotu null což znamená, že čas v Shelly vůbec není nastaven tedy, že od zapnutí napájení Shelly nebyl ani jednou dostupný v konfiguraci nastavený SNTP server.

Kód: Vybrat vše

{
  "mac":"D4D4DA7C39C2",
  "restart_required":false,
  "time":null,
  "unixtime":null,
  "uptime":1868,
  "ram_size":249288,
  "ram_free":143336,
  "fs_size":458752,
  "fs_free":98304,
  "cfg_rev":5,
  "kvs_rev":1,
  "schedule_rev":0,
  "webhook_rev":0,
  "available_updates":{}
}
2. Příklad odpovědi s dostupným SNTP serverem:
Položky "time" a "unixtime" v odpovědi jsou vyplněny hodnotou aktuálního času což znamená, že čas v Shelly byl nastaven z odpovědi od v konfiguraci nastaveného SNTP serveru.

Kód: Vybrat vše

{
  "mac":"D4D4DA7C39C2",
  "restart_required":false,
  "time":16:48,
  "unixtime":1721400533,
  "uptime":2432,
  "ram_size":249288,
  "ram_free":143336,
  "fs_size":458752,
  "fs_free":98304,
  "cfg_rev":5,
  "kvs_rev":1,
  "schedule_rev":0,
  "webhook_rev":0,
  "available_updates":{}
}
Opakovanými dotazy z webového prohlížeče si můžete postupně ověřovat zda čas v Shelly běží.

Položka "time" a je zobrazována ve formátu HH:MM tj. hodiny:minuty.

Položka "unixtime" je číslo v daném příkladu 1721400533 udávající počet sekund počínaje časem 00:00 dne 1.1.1970. Pro převod načteného čísla u této položky na reálný čas a datum můžete použet třeba tento online convertor, který vám to číslo převede na čas a datum dle vaší časové zóny.

To je pro tento účel zhruba vše.
Naposledy upravil(a) Valdano dne pát črc 19, 2024 5:41 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1545
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od TomHC »

OK, ale čakal by som, že ak Shelly beží a stratí SNTP, tak až do reštartu bude bežať systémový časovač s nižšou presnosťou, iba na základe nejakého interného timeru. Vie to niekto potvrdiť? Mám doma jedno nevyužité Shelly, ale som na Pagu, takže to neviem vyskúšať :)
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome 01/2023 -> 09/2024 = 7.5 MWh AC
rva
Příspěvky: 3832
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od rva »

Zkusil jsem u Shelly 1PM a tam to nejde. Na vlastní zařízení se přitom dostanu:
Not found
Not found
Not found.jpg (24.11 KiB) Zobrazeno 372 x
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

Já mám Shelly Plus Plug S a tam to funguje v podstatě správně. Jakmile je minimálně jednou od zapnutí napájení Shelly čas načten ze SNTP serveru tak i když se poté ztratí spojení na Internet tak čas zůstává běžet dál. Pokud, ale hned od zapnutí napájení není SNTP server vůbec dostupný tak čas zůstává nenastaven až do té doby dokud SNTP server nebude alespoň jednou dostupný. Ale jestli se to chová stejně i u Shelly Plus 1PM to nevím, protože to nemám.
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1545
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od TomHC »

rva píše: pát črc 19, 2024 5:39 pm Zkusil jsem u Shelly 1PM a tam to nejde. Na vlastní zařízení se přitom dostanu:Not found.jpg
Ani u mňa na Shelly 2.5.

Current version: 20230913-112234/v1.14.0-gcb84623
You have latest version on your device!
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome 01/2023 -> 09/2024 = 7.5 MWh AC
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

rva píše: pát črc 19, 2024 5:39 pm Zkusil jsem u Shelly 1PM a tam to nejde.
A určitě má ta vaše Shelly 1PM IP adresu 192.168.0.26? Pokud ne tak defaultně mají všechna zařízení Shelly z výroby nastavený AP bod, ke kterému je třeba se připojit přes Wifi a tam je IP adresa zařízení Shelly nastavena na 192.168.33.1.
rva píše: pát črc 19, 2024 5:39 pm Na vlastní zařízení se přitom dostanu.
Takže když zadáte jen http://192.168.0.26 tak se vám webové rozhraní vaší Shelly 1PM načte, ale když zadáte http://192.168.0.26/rpc/Sys.GetStatus tak to skončí chybou "Not Found"?

To je divné, protože dle popisu toho příkladu na Shelly Api by to mělo fungovat u všech Shelly zařízení.

Já mám jen chytrou zásuvku: Shelly PlusPlugS, Firmware: 0.13.0

FIRMWARE ID: 20230209-131834/0.13.0-g68ba560
WEB BUILD ID: 230209122154-9b4b79da-HEAD
You are using 0.13.0 (latest) version of the firmware.


Píše mi to, že používám poslední tj. aktuální verzi firmware. Pro moji Shelly PlusPlugS novější verze firmware zatím ani není.
Shelly_PlusPlugS.png
rva
Příspěvky: 3832
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od rva »

Na zařízení se dostanu:
Shelly 1PM
Shelly 1PM
ale koukal jsem, že mám starší firmware. Nainstaloval jsem poslední

Kód: Vybrat vše

Current version: 20230913-113709/v1.14.0-gcb84623
You have latest version on your device! 
a stejně hlásí "Not Found". Jak z firefoxu tak Chrome. Asi jsme začarovaní. Na Shelly EM to samé. Jak z windows, tak Android.
A teď jsem si ověřil, že ShellyPlug hlásí to samé.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

Tak se zdá, že moje PlusPlugS patří do skupiny zařízení Shelly, která podporují Shelly API novější verze Gen 2+ zatímco 1PM patří do skupiny zařízení, která podporují Shelly API starší verze Gen 1+.

Zkuste použít dotaz: http://192.168.0.26/status
Naposledy upravil(a) Valdano dne pát črc 19, 2024 7:15 pm, celkem upraveno 1 x.
rva
Příspěvky: 3832
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od rva »

Odpověď je

Kód: Vybrat vše

	
wifi_sta	
connected	true
ssid	"Cihadla_6"
ip	"192.168.0.26"
rssi	-58
cloud	
enabled	true
connected	true
mqtt	
connected	false
time	"19:05"
unixtime	1721408734
serial	45
has_update	false
mac	"349454782A85"
cfg_changed_cnt	0
actions_stats	
skipped	0
relays	
0	
ison	true
has_timer	false
timer_started	0
timer_duration	0
timer_remaining	0
overpower	false
source	"input"
meters	
0	
power	632.23
overpower	0
is_valid	true
timestamp	1721415934
counters	
0	557.405
1	561.025
2	575.781
total	18950
inputs	
0	
input	0
event	""
event_cnt	0
temperature	58.92
overtemperature	false
tmp	
tC	58.92
tF	138.05
is_valid	true
temperature_status	"Normal"
ext_sensors	{}
ext_temperature	{}
ext_humidity	{}
update	
status	"idle"
has_update	false
new_version	"20230913-113709/v1.14.0-gcb84623"
old_version	"20230913-113709/v1.14.0-gcb84623"
beta_version	"20231107-164450/v1.14.1-rc1-g0617c15"
ram_total	42960
ram_free	29980
fs_size	233681
fs_free	149094
uptime	1871
Na Shelly teda nemám žádnou časově řízenou činnost, ale těžko říct, co vše by v baráku přestalo fungovat, kdyby po výpadku sítě nefungovala synchronizace času. Asi si do seznamu úkolů dám spuštění nějakého nezávislého RTC.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

Takže tam aktuálně čas máte nastavený viz time "19:05" a unixtime 1721408734 což tento online convertor interpretuje jako:

Pá 19. července 2024 19:05:34 GMT+0200 (Středoevropský letní čas)

Když ten dotaz http://192.168.0.26/status použijete opakovaně v čase tak uvidíte jak se postupně bude zvyšovat hodnota čísla unixtime, protože ta se mění po sekundách. Tím si můžete ověřit zda bude čas běžet i když nebude dostupný SNTP server uvedený v nastavení Shelly např. tím, že dočasně odpojíte Internet.

Pokud jste nyní aktualizoval firmware v Shelly a nyní už budou fungovat časově závislé operace i bez připojení k Internetu tak je možná problém ve starší verzi firmware.

Nicméně pokud by došlo k výpadku napájení a Shelly by po obnovení naběhlo s tím, že Internet by zůstal nedostupný tak bude mít čas nenastavený tj. položky time i unixtime budou null a časově závislé operace zas nebudou fungovat. Proto by asi bylo lepší použít namísto SNTP serveru na Internetu raději nějaké zařízení, které službu SNTP serveru zvládne také, bude trvale v provozu a připojené k vaší Wifi.
rva
Příspěvky: 3832
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od rva »

Koukám, že NAS Synology (který mám a který běží stále) by měl být schopen takový nezávislý čas poskytovat: Synology jako NTP server
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek