Regulace

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
PetrPLZ
Příspěvky: 89
Registrován: pát pro 24, 2021 1:17 pm

Regulace

Příspěvek od PetrPLZ »

Zdravim,
uvazuji o tom, ze bych si ppridil arduino, abych s jeho pomoci vytvoril regulaci systemu a spotrebicu.
Rad bych ovladal 3 topne patrony 2kw v akumulacni nadrzi a spinal je podle hodnot aktualni vyroby a stavu baterie. Aktualne pouzivam venus gx, do ktereho mam propojene 3 regulatory victron a baterii pylontech.

Ma otazka je tato:
Je nejakym zpusobem mozne precist pres nektere z rozhrani z venusu udaje o aktualni vytobe a stavu baterie? Venus tyhle stavy zpracovava, takze je pristupne ma, ale netusim, jak s nimi pracovat v arduinu. Pokud to vubec jde.
Diky za reakce.
PavelVe
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 07, 2022 11:46 am
Lokalita: Brno

Re: Regulace

Příspěvek od PavelVe »

Arduino je fajn řešení na regulaci. Nemá OS, tak se nemá co pokazit a není potřeba ho udržovat nějakými updaty.

Obecně je nejlepší postupovat tak, že se zkontroluje, jestli má to zařízení nějaké rozhraní pro komunikaci, když jsem to dal rychle do Google, tak mi vyjelo že to má Modbus TCP. Pak je potřeba se podívat, jestli je to rozhraní přístupno i mimo ekostytém výrobce, tj. jestli má někde popsané registry pro komunikaci po tom protokolu. Případně o to napsat výrobci.

Následně hledat vhodnou knihovnu pro Arduino, protože skoro vše už někdo řešit dříve. Tj. použít knihovnu ModbusTCP.

Takže jo na Arduinu to realizovatelné je celkem v pohodě.
Antrac1t
Příspěvky: 230
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Regulace

Příspěvek od Antrac1t »

arduino nech arduinem, aktivuj venus OS large, aktivuj tam node red a hned mas vsechny hodnoty k dispozici a k automatizaci. Z venusu pomoci relay1/2 jiz spinat zatezove stykace ...
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek