Dlouhy string

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Karlik73
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 18, 2021 4:41 pm

Dlouhy string

Příspěvek od Karlik73 »

15 panelu 375Wp v rade, budou 5 v serii a 3 paralelne. Od konce stringu je tto do tech mistnosti cca 23m. Jde mi o to jestli stringy spojit na strese nebo vsechny tri stahnout az do rozvadece a tam je pospojovat podle libosti. Jisteni bude muset byt az v rozvadeci. Ktera varianta je lepsi?
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Dlouhy string

Příspěvek od glottis »

kazdou trojici bych tahl zvlast a v rozvadeci dal pojistky na kazdy string. Asi to vyjde draz na kabel ale zase nebudes muset to spojovat nekde u panelu, muzes si to odpojit v rozvadeci a mit pod kontrolou kazdy string.
Karlik73
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 18, 2021 4:41 pm

Re: Dlouhy string

Příspěvek od Karlik73 »

Dik, uvazoval jsem stejne. Jen me napadlo jestli z hlediska ochrany pred prepetim neni to spojeni na strese z nejakeho duvodu lepsi
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Dlouhy string

Příspěvek od glottis »

Jako to zase jo no :) ideál pak mít ještě nahoře tri přepěťovky a dotáhnout tam zem. Si spočítej co tě vyjde levněji. Taky záleží jaký máš přístup na půdu nebo kde to budeš mít. Jestli to potahnes po fasádě nebo domem. Není to tak jednoduché.
Karlik73
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 18, 2021 4:41 pm

Re: Dlouhy string

Příspěvek od Karlik73 »

Povedu to po strese a pak po fasade. Na pudu to zatahovat nechci. Prijde mi lepsi at to pripadne shori na tech taskach nez na dreveny pude :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek