Bel a jištění panelů

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Bel a jištění panelů

Příspěvek od zbek »

Používáte někdo za Bel jistič a chránič ? Funguje to vůbec ?
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
thomas.007
Příspěvky: 346
Registrován: pát říj 28, 2016 2:30 pm

Re: Bel a jištění panelů

Příspěvek od thomas.007 »

Za Belem jsem měl jistič B10A, ale připojil jsem tam druhý bojler a ten mi to vyhazoval. Upřímě nejlepší je rychlá tavná pojistka na 16A (FF), ochrání to tranzistory při zkratu za provozu, protože se při náhlém zkratu vybijí kondenzátory, které ten proud dají, ale po velice krátkou dobu. Pojistka by měla odejít dřív než tranzistor, tranzistor by měl na krátkou dobu vydržet přes 60A. Další věcí je, že energie v kondenzátorech může být taková, že to tranzistory možná přežijí i bez jištění, ale to záleží i na napětí, které je na kondenzátorech. Energie roste s druhou mocnonou napětí (W=1/2*C*U^2), takže při 120V na upravené spirále to bude určitě méně, než napětí 230V na standardní spirále a třeba 380V na nějaké spirále z velkého bojleru (2 fáze).
Řešit Fíčko je blbost, je to IT síť, kde není uzemněn jeden z vývodů.
Pokud si ale někdo dobrovolně přizemnil jeden z výstupů, to by pak byla síť TN-C a Fíčko by mělo smysl až za rozdělením na síť TN-C-S.
Kdo a proč by to tak krkolomně dělal fakt nevím, lepší je izolovaná síť, protože ať dojde k průrazu kdekoliv (v jednom místě) tak se nic neděje. Stejně tak se IT sítě dělají ve zdravotnictví, pomocí oddělovacího trafa.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek