Vyplnění žádosti o připojení

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
kratochvile
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 29, 2022 11:12 am

Vyplnění žádosti o připojení

Příspěvek od kratochvile »

Ahoj všem,

obracím se na vás jako na znalce problematiky FVE.
Plánuji stavbu FVE z využitím asymetrického střídače GoodWe 10K-ET s baterií.

Rád bych si toho postavil co nejvíce svépomocí, proto jsem vyplnil a zaslal Žádost o připojení výrobny.

Distributor žádost přijal a začal zpracovávat a nyní mi poslal výzvu k doplnění následujícího:

K žádosti o připojení doplňte údaje jmenovitý činný výkon střídače a řídící frekvence(zda je síťová nebo vlastní)


Předpokládám, že jmenovitý činný výkon je u střídače GoodWe 10K-ET rovných 10kW.
Nejsem si jistý jak odpovědět na druhou část otázky. Domnívám se, že střídač GoodWe s baterií používá síťovou frekvenci pro řízení, nicméně je to jen můj odhad a proto bych rád znal názor zkušenějších.

Velmi děkuji za odpověď
Kratochvíle
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 874
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Vyplnění žádosti o připojení

Příspěvek od beethowen »

Pokud na tu otázku nejsi schopen odpovědět, tak bych se do toho svépomocí nepouštěl.
kratochvile
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 29, 2022 11:12 am

Re: Vyplnění žádosti o připojení

Příspěvek od kratochvile »

Ano, máte rozhodně pravdu. Asi bude nejlepší, když připravím pouze prostupy pro kabeláž a místo pro střídač, rozvaděč a baterii.
Nicméně, myslím, že je rozumné zajistit si povolení resp. stanovisko distributora předem, než někoho oslovím, nebo začnu s jakoukoliv přípravou. Ušetřím tím ostatním i sobě spoustu času.
Neberte to ode mě jako zbytečnou troufalost, jen chci vědět, zda mě distributor vůbec připojí a za jakých podmínek. Proto ta žádost. Pokud byste mi i přesto chtěl poradit, budu za to vděčný.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2573
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Vyplnění žádosti o připojení

Příspěvek od tomas »

10 kW, řídící frekvence síťová.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
kratochvile
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 29, 2022 11:12 am

Re: Vyplnění žádosti o připojení

Příspěvek od kratochvile »

Mnohokrát děkuji.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek