Solar tracker v. socka

Nezařaditelné
salwator
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 02, 2020 3:26 pm

Solar tracker v. socka

Příspěvek od salwator »

Tuto temu zakladam kedze nemam dostatok skusenosti a privitam konstruktivnu kritiku a pripomienky.

Zacalo to takto:
Obrázek
Po pridani dalsieho panelu a zmeny Bluetti AC200Max za EcoFlow DeltaPro som vedel fungovat 7 mesiacov bez DS. Spotreba domacnosti, varenie piva, zvaranie atd bez problemov.
Kedze sa mi vzdy pacila koncepcia solar trackerov, tak som to chcel skusit. A kedze na opravu domu pojde vela penazi, tak som to chcel co najlacnejsie, citaj "zadarmo" :lol:

Takmer vsetko bolo robene z odpadu, z toho co som nasiel na smetisku, pripadne sa v robote vyhadzovalo. Kolajnice mam v strope ktory buram, takze stojka bola poriesena, sudkove lozisko 23222 (zakladna dynamicka zatazitelnost 626 kN) v robote vyhadzovali, na moje ucely uplne postaci- nema viditelne poskodenie ani defekty.
Musel som nejak vymysliet uchytenie na kolajnicu. Kto niekedy rezal kolajnicu s bruskou, aj ked to bola 230 mm, tak vie ako to "uzasne" ide...
Obrázek
Obrázek
nasledovalo stavanie maja, pardon 300 kg kolajnice do vykopaneho otvoru v zemi (uzasna robota), ktory som vylial betonom
Obrázek
zvaranie krucifixu:
Obrázek
navaranie konstrukcie a farbenie alkytonom:
Obrázek
Obrázek
housing dalsej 23222 posluzilo ako klzne lozisko na spodok valca:
Obrázek
panely namontovane, ide sa testovat...
Obrázek
Obrázek
veter neojebabres s takou plachtou... docasne riesenie ked som nemohol byt v silnom vetre pri tom...
Obrázek

pozorne oko si vsimlo ze som panely ukotvil- zavetril o krov strechy. Kolajnica ma velku tuhost "zhora dole". Do bokov je dost nestabilna, pre to aj to kotvenie. Co je pre mna nezname ako sa bude chovat "v krute". Vietor ju vie trocha kyvat- otacat.

System bude natacany dvojosovym systemom natacania z aliku: https://vi.aliexpress.com/item/10050067 ... ry_from%3A , momentalne rucne natacam v jednej osi- V->Z, zaistene to je v prirube dole na valci, vietor do 8 m/s a 16 m/s narazovy znesie, inak to kotvim gurtnou. Este musim dokoncit nejake mechanicke veci na prevodovku aby som mohol ist dokoncit automatiku...
Motor s dvomi prevodovkami za sebou na 24V by to mal otocit o 180° za 7 minut, este budem ladit prevodovy pomer po otestovani. V->Z otacanie bude retazou, S->J asi "linearnym aktuatorom"

Inak panely su Canadian Solar BiFa, 660 Wp P-type. Tieto panely som zvolil kvoli obmedzeniu DeltaPro na 150V max VoC.

Dnes som napriklad vyrobil z troch panelov 14.2 kWh, s tym ze som bol aj v praci a nemohol som idealne natacat panely za slnkom...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek