VW odrezal carconnect API pre tretie strany

Souhrn tématu

Volkswagen nedávno odřezal přístup třetích stran k CarConnect API, což způsobilo nefunkčnost rozšíření jako Volkswagen Connect v domácí automatizaci. Uživatelé hlásí problémy s pomalým načítáním dat a omezenými možnostmi ovládání přes CAN sběrnici. Někteří z nich hledají alternativy jako WiCAN-PRO nebo OVMS, které nabízejí spolehlivější přístup k datům vozidla i přes vyšší náklady a složitější nastavení.
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 4057
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Reputace:918
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8820
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: VW odrezal carconnect API pre tretie strany

Nový příspěvek od TomHC »

Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 4057
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Reputace:918
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8820
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: VW odrezal carconnect API pre tretie strany

Nový příspěvek od TomHC »

Jedna možná náhrada - Tibber. Tibber na SK nie je podporovaný, nedá sa ani stiahnuť z Google Play, ešte som to neskúšal, ale možno inštalácia z APK by fungovala.

https://github.com/apps-homeassistant/Tibber
https://github.com/leeyuentuen/tibber_ev
Přílohy
tibber.png
Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
georg_cz
Příspěvky: 59
Registrován: čtv bře 26, 2020 12:58 pm
Reputace:0
Lokalita: Čáslav
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9000
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: VW odrezal carconnect API pre tretie strany

Nový příspěvek od georg_cz »

Já mám zkušenost s OVMS - funguje perfektně i s jejich dataplánem, který k tomu dávají. Je to předplacenka a stačilo mi většinou tak za 5USD na dva měsíce. Provozoval jsem ho na Nissanu Leaf, tam byla super podpora. I ten eGolf co tu zazněl má podporu. Bohužel je to dost drahý a vývoj pro novější auta jim nějak chcípnul.

https://docs.openvehicles.com/en/latest/

Mám aktuálně Konu, ale řeším to samý. Data se načítají pomalu, nekdy dokonce request selže, četnost musí být max půl hodiny, jinak hrozí nějaká blokace a jednou za čas je potřeba projít debugovacím kolečkem proč to zase nefunguje, kde je potřeba jakým skriptem extrahovat api key a podobně. Koupil jsem ten meatpi, to prý docela funguje. Alespoň pro načtení aktuálních hodnot po příjezdu přes wifi, dokud se auto neuspí. Mají vyloženě templaty pro novější auta, tak budu zkoušet.

https://meatpihq.github.io/wican-fw/con ... d_vehicles
glottis
Příspěvky: 3955
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace:533
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 30

Re: VW odrezal carconnect API pre tretie strany

Nový příspěvek od glottis »

Tak mi prisel objednany WiCAN-PRO a po nejakem hrani velika pecka a radost. wireguard vpn funguje, mqtt napojeni funguje, do ha to dostanu, evcc po mqtt vidi data, aktualizace dat treba po 5s. Jdou cist i napeti jednotlivych clanku. Soc na dve desetina mista, posilat si muzu co chci co je dostupne na canu.
wican.png
egolf nespousti alarm kdyz to tam necham, usne to asi za 10 minut po zamceni auta. Kdyz se auto nabiji, neusne to a je to zive. Za tech 1800 nebo co to stalo naprosta pecka.
Antrac1t
Příspěvky: 612
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Reputace:105
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 26
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: VW odrezal carconnect API pre tretie strany

Nový příspěvek od Antrac1t »

jde posilat aji do auta? wakeup token?
string1 - 5.5kwp 2S6P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS, Lifepo4 310AH 48V + Seplos BMS
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 4057
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Reputace:918
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8820
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: VW odrezal carconnect API pre tretie strany

Nový příspěvek od TomHC »

Ja žijem (skôr prežívam) s VW Group EU Data Act, veľmi často neaktuálne dáta, takže takmer nepoužiteľné. 😡
Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
glottis
Příspěvky: 3955
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace:533
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 30

Re: VW odrezal carconnect API pre tretie strany

Nový příspěvek od glottis »

Antrac1t píše: úte čer 23, 2026 12:53 pm
jde posilat aji do auta? wakeup token?
Nejde, pres tohle ne. Vzbudit to musis jinak. Mozna aplikaci i bez placeni penez. Treba zkusit zablikat autem, pustit klimu a zase ji vypnout. Po can stejne nemuzes nic ovladat, jen cist.
glottis
Příspěvky: 3955
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace:533
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 30

Re: VW odrezal carconnect API pre tretie strany

Nový příspěvek od glottis »

TomHC píše: úte čer 23, 2026 12:54 pm
Ja žijem (skôr prežívam) s VW Group EU Data Act, veľmi často neaktuálne dáta, takže takmer nepoužiteľné. 😡
Ja to hrozna sracka. Pul casu to nejde, kdyz to jde tak je to pomale a jeste to dava data spatne. auto stoji pred barakem a jendou to posle soc 80, pak 72, pak 80.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Claudebot [Bot]