Pylontech

Souhrn tématu

Uživatelé diskutují o výhodách a nevýhodách baterií Pylontech US3000 Plus a US2000B, přičemž řeší otázky balancování článků a možnosti výměny původní BMS za aktivní balancer nebo jiný typ BMS. Sdílejí zkušenosti s degradací článků, postupy pro dobíjení a monitorování stavu baterií, včetně praktických tipů na připojení a údržbu. Diskuze je užitečná pro ty, kteří chtějí optimalizovat provoz a prodloužit životnost svých Pylontech baterií.
silverfox
Příspěvky: 68
Registrován: čtv říj 20, 2022 6:07 am
Reputace: 5
Lokalita: u Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: u Plzně

Re: Pylontech

Nový příspěvek od silverfox »

To není BMS, ale aktivní balancer, teoreticky můžete použít i Dally 1A balancer, jediným "problémem" je současné připojení původní BMS a aktivního balanceru (pokud nechcete pájet přímo na články),oni to mají vyřešené buď tou deskou vpravo na odkazu z Vašeho příspěvku nebo "redukcí" z prvního mého odkazu výše
Valdano
Příspěvky: 1702
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Reputace: 238
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pylontech

Nový příspěvek od Valdano »

Přesně tak, to na co odkazoval Martas74 není BMS, ale pouze aktivní balancer a je to tam i jasně napsané "Active Cell Balancer", který je určen jen na zlepšení možnosti balancování. Zásadní rozdíl mezi BMS a balancerem je v tom, že balancer nedokáže baterii odpojit v kritických situacích. Nicméně i když použije ten aktivní balancer tak bude záležet jak moc bude ten či onen článek v tom či onom Pylontechu už zdegradován. Pokud se problémy projevují delší dobu tak může být některý z článků natolik zdegradován, že ani odkazovaný aktivní balancer pak nepomůže.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Claudebot [Bot], SiteExplorer [Bot] a 0 hostů