Žvanírna 2

Nezařaditelné
glottis
Příspěvky: 2516
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od glottis »

Jo, taky jsme zatim schopny nacedit do aut co je potreba ale uz to neni tak bez starostne :)
Matess
Příspěvky: 1709
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od Matess »

zmrdi jsou všude... mám podobné zprávy od známého co jezdil na garančky s dodávkou od Fordu. Zaúčtovali věcí a nedělali je...
Mex
Příspěvky: 801
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od Mex »

eman píše: pát říj 18, 2024 12:10 pm Nechce se mi věřit, že by autorizák okrádal zrovna na výměně oleje. 5L špičkového oleje v maloobchodu stojí 1000Kč a filtr do 200Kč. V autorizáku ti prodají všechno za 5x tolik bez práce, takže i tak ztoho mají brutální vejvar.
Brutální vejvar má servis.
Vejvar z nevyměněného oleje má mechanik.
Franta2776
Příspěvky: 2984
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od Franta2776 »

18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel 800Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Multiplus 2 48/5000,MPPT 150/85
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Mogul
Příspěvky: 222
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11kWp
Kapacita baterie [kWh]: 48kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od Mogul »

PetrDubi
Příspěvky: 1518
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 10790
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od PetrDubi »

O tom Holandsku jsem už něco viděl dřív, ale tam měli problémy už před elektromobilitou a ti samé třeba na západě Německa. Vždycky je důvod stejný - zanedbaná údržba a rozvoj sítě, kdy zacal problém už před lety, když se začaly víc používat tepelná čerpadla nebo klimatizace a místo aby se do sítě investovalo a posilovala se, tak se jenom koukalo, jak se problém každý rok zhoršuje.
On tam totiž nebývá problém s nedostatkem zdrojů elektřiny, ale s poddimenzovanou rozvodnou sítí.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68 a Victron 75/15 MPPT
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, 3690 Wp SZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
gupa
Příspěvky: 2441
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od gupa »

PetrDubi píše: ned říj 20, 2024 10:38 am O tom Holandsku jsem už něco viděl dřív, ale tam měli problémy už před elektromobilitou a ti samé třeba na západě Německa. Vždycky je důvod stejný - zanedbaná údržba a rozvoj sítě, kdy zacal problém už před lety, když se začaly víc používat tepelná čerpadla nebo klimatizace a místo aby se do sítě investovalo a posilovala se, tak se jenom koukalo, jak se problém každý rok zhoršuje.
On tam totiž nebývá problém s nedostatkem zdrojů elektřiny, ale s poddimenzovanou rozvodnou sítí.
Což může být pro místní lokalitu výhodné a levné. Vše zanedbané neznamená, že to není záměrně zanedbané. V drsnějších podmínkách se žije jinak a přesto kvalitně. Mít hodně elektráren a slabou síť je ideální pro udržitelnost malých aktivit a globální investoři se většinou takovým záměrně udržovaným lokalitám většinou vyhýbají. Takže zhoršování situace může nést i stabilitu a udržitelnost. Zadlužovat se do nekonečna, mít pevné s atabilí infrastruktury, kvůli nějakému pěknému pohledu není dlouhodobé řešení následných problémů.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
ChlapeczDediny
Příspěvky: 256
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od ChlapeczDediny »

Myslím si podobne, že nekvalitné cesty a "rozpadávajúce" sa mosty môžu byť zámerom, ako nebyť tranzitnou krajinou pre niektoré veľmi ťažké naklady. A vidina možných investícií "zrazu" spustila mnoho rekonštrukcií. Zrazu nebude problém voziť ťažké náklady stavebného materiálu a vybavenia želaným smerom ;)
Len to mnoho ľudí nevidí, žijú prvoplánovo a
doteraz si myslia, že štát stavia cesty preto aby sa Bežný Fero Užívateľ dostal z dedinky do práce a do nákupného centra...
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
eman
Příspěvky: 1550
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od eman »

Asi tam nemají takovou míru korupce, měli by se nad sebou zamyslet. :D My tu máme perfektní distribuci, protože ty náklady a dotace se rozpočítají mezi ty správné lidi. Nikdy nezapomenu, jak po mě Elektromontáže chtěli 60tis, za položení 5m kabelu a vyhrožovali mi, že když to nepřijmu, tak nedostanu přípojku.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
PetrDubi
Příspěvky: 1518
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 10790
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od PetrDubi »

Tak možné je samozřejmě všechno, ale většinou to bývá tak, že buď se nedělá nic jiného než havarijní údržba (a tím je dočasně levnější provoz) nebo se peníze které mají jít na údržbu a rozvoj sítě se rozdělí na část, která je nutná na opravu havárií a částku, která se "odkloní" a nějakým způsobem se vyvede z firmy. No a když to dosáhne určitého bodu, tak nastane jedna ze dvou možností: buď ta síť kolabuje i se stávajícími uživateli a není možné připojit kohokoliv nového (což se děje ve zmiňovaných případech) nebo se skokově zvýší příspěvek uživatelů na provoz a začne se masivně inovovat, ale i tak to trvá léta, než se stav zlepší a částka na provoz vzroste užitelům během několika let klidně na dvojnásobek. A protože neustále pracuje inflace, tak samozřejmě posílit nějakou trasu dnes stojí o dost víc peněz, než třeba před 10 lety. V některých městech už to došlo tak daleko, že tam nepovolí ani žádnou novou provozovnu ve stávející zástavbě ani žádnou výstavbu nového bydlení nebo třeba infrastruktury.

Ale netýká se to jenom elektřiny, takhle to je i u jiných služeb. Například nedaleké městečko Duchcov, které má cca. 8600 obyvatel. Dlouhé roky se mluvilo o tom, že by bylo potřeba modernizovat a zvýčit kapacitu městké ČOV. Jenomže by to samozřejmě stálo dost peněz a byly by s tím starosti, takže se raději nedělalo nic. A po x letech to došlo do stavu, že stávající ČOV je na hranici svých možností a stavební úřad vydal uzávěru na připojování nových uživatelů. Tenhle stav trvá už roky a minimálně další roky bude trvat. Úprava stávající ČOV totiž není vyřešená ani projekčně, protože teď už by to stálo minimálně 2x tolik, co před 10 lety. Město má v územním plánu plno oblastí pro rezidenční bydlení a plno zasíťovaných stavebních pozemků do kterých vrazilo peníze, ale nikdo je nechce, protože stavební úřad mu tam nepovolí nic postavit. Takže město stagnuje, nestěhují se do něj nový obyvatelé, ale naopak se ti bohatší obyvatelé stěhují pryč a pokud stoupá počet obyvatel, tak je to pouze v sociálně vyloučených oblastech a tím celé město pomalu upadá. Ono je to město už i rozdělené na část pro "normální" lidi a sociálně vyloučenou lokalitu, která už postoupila k centru a končí kousek před náměstím. Vzhledem ke složení obyvatel a nemožnosti zajistit bydlení pro "normální" lidi jde celé město do pekel a nikdo rozumný se do něj už nestěhuje.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68 a Victron 75/15 MPPT
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, 3690 Wp SZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
jahodovák
Příspěvky: 2020
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od jahodovák »

A je to vše způsobeno nekompetentností lidí ve vedení města,ono už i dnes existuje řešení jak to řešit zcela jinak alternativně,to ale chce aby úředníci netrvali na jen jejich řešení a povolovali i alternativní řešení,jenže to by od nich vyžadovalo udělat i něco navíc a začít se o věc více zajímat,pravda on na to má i vliv zbytečná buzerace státu,který na vše chce stoh papírů a zbytečných věcí okolo.Ono by ale bylo také potřeba se zamyslet,zda to náhodou není záměr a co za tím vězí,ale to už záleží na nás,co si ještě necháme líbit...................
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek