Proxmox - SmartHome system

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
dusanmsk
Příspěvky: 378
Registrován: pát říj 15, 2021 10:41 am
Lokalita: Stredocesky kraj
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11250
Kapacita baterie [kWh]: 9.6
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Proxmox - SmartHome system

Příspěvek od dusanmsk »

Aha. To som nepoznal.

No, priznam sa ze ja sa snazim najst si cas sa od influxu odstrihnut uplne, pretoze obcas potrebujem nejaky measurement premenovat, alebo zlucit s inym (ked omylom nieco premenujem v loxone, tak mam potom 2 measurementy a preseknutu historiu) a vzdy je to pita a musim si na to programovat jednoucelove scripty co to z tade nejak vydoluju a naleju naspat v inej forme. Prejdem pravdepodobne na timescaledb, ale tam bohuzial nie je tak pekna podpora pre autocomplete v query editore v grafane :( Clovek si proste nevyberie.
30*375 Wp JJZ, 2xXTM4000, 2xVT-80, 2xUS5000
skybor
Příspěvky: 960
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6kWp
Kapacita baterie [kWh]: 20kWh

Re: Proxmox - SmartHome system

Příspěvek od skybor »

Tak funkční InfluxQL příkaz na smíchání dvou balíků dat (historických a nových) jsem sice nenašel, ale našel jsem šikovnou utilitku influx_inspect

https://docs.influxdata.com/influxdb/v1 ... x_inspect/
https://docs.influxdata.com/influxdb/v1 ... th--import

a k tomu tenhle příklad exportu/importu:

Kód: Vybrat vše

influx_inspect export -compress -datadir /var/lib/influxdb/data  -waldir /var/lib/influxdb/wal -out /root/1.gz
influx_inspect export -compress -datadir /var/lib/influxdb/data  -waldir /var/lib/influxdb/wal -out /root/2.gz
influx -import -compressed=true -path=/root/1.gz
influx -import -compressed=true -path=/root/2.gz
trochu jsem si to upravil (to by mi šlo)

Rpi:

Kód: Vybrat vše

sudo influx_inspect export -compress -datadir /var/lib/influxdb/data  -waldir /var/lib/influxdb/wal  -database temp -out /mnt/shared/samba/backup_influx/temp1.gz
Proxmox LXC influxDB

Kód: Vybrat vše

influx_inspect export -compress -datadir /var/lib/influxdb/data  -waldir /var/lib/influxdb/wal -database temp -out /mnt/shared/samba/backup_influx/temp2.gz
influx  -execute 'DROP DATABASE "temp"'
influx -import -compressed=true -path=/mnt/shared/samba/backup_influx/temp1.gz
influx -import -compressed=true -path=/mnt/shared/samba/backup_influx/temp2.gz
a výsledkem je kompletní "smíchaná" databáze s celou historií v novém influxDB proxmox LXC kontejneru na Dellu :)

PS: Moje stařičké RPi při tom exportu málem vyplivlo duši. Práce přes 2 hodiny. Asi nikdy nepochopím, jak to RPi mohlo udržet celou dobu ty tuny dat kozistentní a ještě k tomu na SD kartě? Nicéně dokázalo zvládnout i svůj poslední důležitý úkol a může se nechat hybernovat pro svědectví budoucím generacím, že i malý dokáže velké věci.
SkyFVE 6 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 1x MPPT EASun 8048 80A, 2x MPPT EASun 6048 60A, Li-Ion 3x 12s 156Ah (20,6 kWh/44V), APC Smart-UPS 5kVA, SkyPowerBox LF 4810 1kVA + Siemens Logo! + Dell Optiplex 3040 Micro (Proxmox: HA, Node-RED, InfluxDB, Grafana, MQTT)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek