Vadný Pylontech

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
moravan30@seznam.cz
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 19, 2021 10:45 am

Vadný Pylontech

Příspěvek od moravan30@seznam.cz »

Ahoj mám dotaz, řešil tu někdo vadnou baterii Pylontech ? Mám Baterie US2000 Plus celkem 5x rok výroby 2017 mají cca 700 cyklů a objevil se problém s nafouknutým článkem v jednom bloku. V programu BatteryView jsem zjistil nízké napětí na prvním článku ( dvoučlánku ) po demontáži je vidět že je nafouknutý jen tento článek. Můj dotaz je, co to mohlo způsobit ? ( Měniče mám PIP MK5048 a další 4 baterie Pylontech nastavení je USER, bulk i float je 53,2V) baterie jsem nikdy nevybil do vypnutí. Ostatní baterie a jejich parametry vypadají v pohodě. Ví někdo kde sehnat náhradní články abych mohl tento vadný vyměnit ? Řešil to někdo ?
Moc děkuji za každou radu..
Přílohy
IMG_5730.jpeg
IMG_5715.jpeg
IMG_5720.jpeg
IMG_5718.jpeg
bokser01
Příspěvky: 1515
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 13,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od bokser01 »

To není lifepo4 ne? Jsem ještě neviděl lifepo v pytlíčku. Znám takto jen lipol a pod... Každopádně ten článek je mrtvola. Jestli se dá sehnat náhradní někde, tak jedině asi alibaba, aliexpress a pod v CR jsem zběžně nic takového nenašel
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 13,4KWh lifepo4 (2X 8S 280Ah EVE), Celek tedy 7770Wp :yes:
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od Mikel »

bokser01 píše:To není lifepo4 ne? Jsem ještě neviděl lifepo v pytlíčku. Znám takto jen lipol a pod...
Lifepo4 se bezne delaji i v tomto provedeni. Pylontech nema polymerove baterie.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Arambajk
Příspěvky: 76
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od Arambajk »

To by mě zajímalo jestli budou ochotni poslat jeden (dva) https://en.pylontech.com.cn/store.aspx?cid=36
Jinak 53,2V je dost velký napětí, zkontroloval bych, jestli se tenhle článek v minulosti nepřebíjel, v Pylontechu je docela slabý balancer, ale zase by neměl dovolit přebíjení. Škoda, životnost by měla být lepší.
moravan30@seznam.cz
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 19, 2021 10:45 am

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od moravan30@seznam.cz »

Dík za reakci, v číně jsem se díval ale problém je s rozměrem, nenašel jsem stejný a jiný rozměr do té krabice nedostanu.
53,2V je podle manuálu a jsou to i nastavené originální hodnoty při nastavení pylon v měničích MPP Solar.
vk_1
Příspěvky: 336
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od vk_1 »

moravan30@seznam.cz píše: 53,2V je podle manuálu a jsou to i nastavené originální hodnoty při nastavení pylon v měničích MPP Solar.
Přes CAN bus mi to nastavuje max 52,5 V (na Victronu)

Články by mohlo jít sehnat od někoho, kdo měl stejný problém. Možná by stálo za to zkusit s reklamací kontaktovat přímo výrobce. Ale už to je rozebrané...
Arambajk
Příspěvky: 76
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od Arambajk »

Jinak, na bazoši je už dlouho někdo, kdo vadné vykupuje, jestli se mu podařilo nějakou získat možná má články? https://elektro.bazos.cz/inzerat/163772 ... aterie.php
moravan30@seznam.cz
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 19, 2021 10:45 am

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od moravan30@seznam.cz »

vk_1 píše:
moravan30@seznam.cz píše: 53,2V je podle manuálu a jsou to i nastavené originální hodnoty při nastavení pylon v měničích MPP Solar.
Přes CAN bus mi to nastavuje max 52,5 V (na Victronu)

Články by mohlo jít sehnat od někoho, kdo měl stejný problém. Možná by stálo za to zkusit s reklamací kontaktovat přímo výrobce. Ale už to je rozebrané...
tak reklamace neprojde, kupoval jsem je z druhé ruky a on je kupoval v Anglii, já je mám 2 roky..
moravan30@seznam.cz
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 19, 2021 10:45 am

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od moravan30@seznam.cz »

Arambajk píše:Jinak, na bazoši je už dlouho někdo, kdo vadné vykupuje, jestli se mu podařilo nějakou získat možná má články? https://elektro.bazos.cz/inzerat/163772 ... aterie.php

to je dobrý nápad zkusím..
Arambajk
Příspěvky: 76
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od Arambajk »

moravan30@seznam.cz píše:tak reklamace neprojde, kupoval jsem je z druhé ruky a on je kupoval v Anglii, já je mám 2 roky..
Doporučil bych stáhnout log, co ta baterka zažila u předchozích majitelů. Já jsem se docela zděsil, když jsem koupil použitou (dost pod cenou) bylo tam dvakrát vybíjení na 1,5V a pak až na 0,9V na článku, následně nabíjení 50A v 5°C a takový šílenosti. Naštěstí baterka funguje naprosto bezproblému bez ztráty kapacity a už mám nacyklováno víc než u předchozího majitele, což mě uklidnilo, že ta technologie něco vydrží, proto mě překvapuje tenhle problém.
moravan30@seznam.cz
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 19, 2021 10:45 am

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od moravan30@seznam.cz »

log jsem si stáhnul ale ještě jsem neměl čas ho projít... a navíc jsou tam úplně zmatené datumy tak nevím jestli to dám nějak dohromady..
kodl69
Příspěvky: 7574
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od kodl69 »

to Arambajk: jak je možný, že k tomuto vybití došlo, když už dávno to BMS měla odpojit? to se mi nějak nezdá.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Arambajk
Příspěvky: 76
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od Arambajk »

kodl69 píše:to Arambajk: jak je možný, že k tomuto vybití došlo, když už dávno to BMS měla odpojit? to se mi nějak nezdá.
Podle posloupnosti v logu to vypadá, že k tomu došlo při nulovém odběru, tedy samovybíjením. Někdo tu baterku nechal dlouho ležet v málo nabitém stavu, anebo je podpětí nastaveno příliš hluboko. V manuálu píšou, že se musí nabít do 24h od odpojení podpětím, je možné že tam nezbývá dost pro vlastní elektroniku.
vacha99
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 18, 2023 7:26 pm
Lokalita: Strakonice

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od vacha99 »

Dobrý den, pokud stále řešíte problém nafouknutého článku, mohl bych Vám pravděpodobně pomoci. Případně mě kontaktujte.
supec
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 15, 2024 11:56 am
Lokalita: Kolín
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: ANO

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od supec »

https://www.victronenergy.com/live/batt ... ch_phantom

Victron píše, že to 53,2 je moc.
Tady píšou, že nabíjejí na 52,4V, ale mě to nabíjí na 52.65. (Victron MPII-3000 a cerbo a MPPT od Victronu).
When DVCC is enabled, the battery (via the CAN-bms) is responsible for the charge voltage. The Pylontech battery requests a charge voltage of 53.2V. We have however found that in practice this is too high.
The Pylontech battery has 15 cells in series, so 53.2V equates to 3.55V per cell. This is very highly charged and makes the system prone to go overvoltage.
It should also be noted that a LiFePO4 cell stores very little additional energy above 3.45V.
For this reason we opted to override the BMS and cap the voltage at 52.4V. This sacrifices almost none of the capacity and greatly improves the stability of the system.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek