,, Modrásek "

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 484
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

,, Modrásek "

Příspěvek od JirkaE »

Servus,

dotaz na všechny strany - používá někdo a má nějakou zkušenost s ,,Modráskem" 5kW nebo 10kW ?
Ptám se na hlučnost, vlastní spotřebu - na přetoky - a popř jiné výhody - nevýhody ?

Dotaz druhý - používá někdo ,,Modráska" součastně k jinému měniči k navýšení výkonu o výkon Modráska při odběru ?
Nebo šel vždy na prodej - nebo leží doma jako rezerva - po přestavbě na jinou větší verzi domácí elektrárny ?

I v tomhle případě mě zajímají pozitiva a negativa..

Nechci ho prodávat, myslel jsem si ho nechat dosloužit jiným způsobem přímo v ostrovní části rozvodů ke zvýšení výkonu - kdyby bylo potřeba - když někdo zapne víc spotřebičů, aby nejel nový větší měnič zbytečně naplno - nebo prostě součastně společně, jakmile limiter-cívka zaznamená nějaký odběr v ostrovní části, přifázovaný za měničem - má někdo zkušenost ?

Děkuji moc.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
glottis
Příspěvky: 2508
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: ,, Modrásek "

Příspěvek od glottis »

Modrásek je gril 2 grid tie měnič. Prodávalo to gwl. Myslíš si něco jiného.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 484
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ,, Modrásek "

Příspěvek od JirkaE »

glottis píše: sob zář 07, 2024 11:22 am Modrásek je gril 2 grid tie měnič. Prodávalo to gwl. Myslíš si něco jiného.
Jak jiného ? :dontknow:

Jen jsem zahledl i verze 5kW a 10kW https://de.aliexpress.com/item/10050050 ... ry_from%3A


Mám doma 2kW verzi provozuju ho už dlouho. Až na cca 1kWh denně plně pokrývá naší spotřebu v kombinaci s balkónovkou ( tohle je denní spotřeba samotného Modráska z akku https://mereni4.pythonanywhere.com/ )

Tohle vyrobil 2kW Modrásek letos celkem :

Screenshot_20240907-124635_Tuya Smart.jpg

Dříve jsem to různě kombinoval kvůli testům, od května jede na plný plyn.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
glottis
Příspěvky: 2508
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: ,, Modrásek "

Příspěvek od glottis »

Aha! Tak to jsem vůbec Nevěděl že se dělá.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek