Seriové zapojení 2x24V baterie MUST 100Ah v kombinaci s Victronem

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Valdano
Příspěvky: 345
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Seriové zapojení 2x24V baterie MUST 100Ah v kombinaci s Victronem

Příspěvek od Valdano »

MarkStone píše: úte srp 06, 2024 2:33 pm Jinak ještě jedna otázka. Dejme tomu že využiju 1f systém. Každopádně výkon budu mít na 1f, ale když budu mít málo a budu potřebovat síť? Pak bych vytěžoval jen jednu fázi.
Samozřejmě, ale to ničemu nevadí.

Příklad:
3 kusy paralelně LP16-48100, 51.2V, 100Ah (5,12kWh) tj. celkem 500Ah (15,36kWh)
k tomu nabíječka Victron SmartSolar MPPT 24V, 250/100 VE.Can
Plus k tomu vhodné pole FV panelů.
Plus k tomu stepdown DC/DC měnič ze 48V DC na 24V DC pro spotřebiče (viz osvětlení PLC atd.).
Měnič/nabíječ Victron Energy MultiPlus-II 48V/5000VA/70A-50A (DC výstup pro nabíjení baterie z DS v případě nedostatku energie z FV panelů. AC vstup měniče bude připojen k 1F na DS a AC výstup 1 měniče bude připojen na samostatný 1F okruh, ke kterému budou připojeny kritické spotřebiče na 230V AC jejichž provoz má být zálohován z baterie).
.
grid_parallel_topology.png
.
3F jsou zbytečné jak už zde bylo uvedeno.

Psal jste, že vám jde především o spotřebiče na 24V. Komplet osvětlení v celém domě 24V + PLC, ovládání zámků, atd. kolik to dělá celkem kW?
Naposledy upravil(a) Valdano dne úte srp 06, 2024 3:15 pm, celkem upraveno 5 x.
pibi
Příspěvky: 925
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Seriové zapojení 2x24V baterie MUST 100Ah v kombinaci s Victronem

Příspěvek od pibi »

MarkStone píše: úte srp 06, 2024 2:33 pm Jinak ještě jedna otázka. Dejme tomu že využiju 1f systém. Rozvaděč si stejně budu upravovat, respektive předělávat. Každopádně výkon budu mít na 1f, ale když budu mít málo a budu potřebovat síť? Pak bych vytěžoval jen jednu fázi. To mi nedává smysl. Možná jsem teď jen přepracovanej, ale nějak si to neumím vybavit.
Když máš 3f systém, tak se obtížně rozdělují velké spotřebiče, myčka, pračka, el. trouba, indukční deska, ohřev vody. Málo kdy se Ti podaří zatížit symetricky všechny 3 fáze a žádnou nepřetížit. Když máš větší výkon do 1 fáze, tak je to mnohem jednodušší. Pro provoz ze sítě, když není dost energie ze střechy, nebo baterek, si přes přepínač sítí rozdělíš provoz na 3fáze.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek