Přestavba bojleru z 1F na 3F

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Přestavba bojleru z 1F na 3F

Příspěvek od JirkaE »

Mex píše: ned čer 09, 2024 3:24 pm [
Ty linky nějak nefungují.
Není to jen použití někde zevnitř sítě?
Nějaký výpadek webu Tmep...
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky z Lídlu 140Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Mex
Příspěvky: 567
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Přestavba bojleru z 1F na 3F

Příspěvek od Mex »

Tmep.jpg
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Přestavba bojleru z 1F na 3F

Příspěvek od JirkaE »

Mex píše: ned čer 09, 2024 7:09 pmTmep.jpg
Jak jsem již psal, web TMEP.CZ měl nějaký výpadek

Vše ji již v pořádku jak se zdá....

Snímek obrazovky (843).png
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky z Lídlu 140Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Quetzalcoatl
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 07, 2024 9:08 pm
Lokalita: Plzeň

Re: Přestavba bojleru z 1F na 3F

Příspěvek od Quetzalcoatl »

Děkuji vám všem za reakce a nápady.

Téma stykač - něčemu takovému bych se raději vyhnul. Přijde mi to jako zbytečné bastlení. Přemýšlím tak, že když výrobce dělá 200 litrový bojler v různých variantách, určitě to bude mít všechno tak unifikované, že bude stačit vyměnit minimum dílů a mám přestaveno. Aby mezi 1F a 3F byla nějaké zásadní rozdíly nedává z pohledu výroby smysl. Stykač by byla nějaká zbytečná krabice vedle bojleru a výrobce to už vyřešil za nás.

Termostaty z příspěvku od Mexe - díky moc za odkazy, to vypadá jako to, co jsem hledal. Rozebral jsem můj bojler a naměřil jsem délku hřídelky 14mm, takže by tam asi mohl pasovat tenhle, co si posílal https://www.elny.cz/termostat-3-faze-co ... us-p10450/ za cenu 1760,- Podle popisu pasuje do bojleru OKCE 200 - 4kW

Topná jednotka TPK - to vypadá sice zajímavě, ale tvarově a designově to na můj bojler pasovat nebude. Pokud by někdo chtěl vytěžovat do akumulační nádrže, dokážu si to představit. Ale tohle není náhradní díl, co jsem hledal.

Termostat na víku příruby - netušil jsem, že se něco takového dělá, já mám 2 kapiláry od termostatu strčené dovnitř takovou úzkou trubkou. V návodu psali, že mám nejdřív zastrčit bezpečnostní (havarijní) termostat a pak teprve provozní termostat. Vyhovuje mi, že můj aktuální 1F termostat je 2v1 a ten 3F by to měl mít stejně. V tuto chvíli jsem k nim přidal ještě kabel, na kterém mám čidlo teploty pro Siton. Ten pak nahradím čidlem teploty Cerbo.

Taky jsem narazil na tyhle seznamy dílů pro jednotlivé bojlery. Je to tam super rozkreslené, ale má to jednu zásadní chybu. Nejsou tam uvedené termostaty. Takže někomu to možná pomůže, ale mně ne. https://www.dzd.cz/podpora/ke-stazeni#rozpady

Ale díky tomu seznamu dílů jsem si řekl, že bych pak měl ještě řešit i vodiče od termostatu a díky tomu jsem nejspíš našel celý modul, který by mělo stačit vyměnit a mám přestavěno. Co si o tom myslíte? Je o 500,- dražší než samotný termostat, ale bude tam jistota, že bude pasovat. Minimálně designově vypadá stejně, jako ten, co tam mám teď.
https://eshop.dzd.cz/sestava-ovladace-4-kw/
https://www.dilynakotle.cz/drazice-sest ... nd_z38398/

Ještě jsem poslal dotaz přímo do Dražic, tak uvidím, jestli něco odepíšou.
cipis
Příspěvky: 4803
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Přestavba bojleru z 1F na 3F

Příspěvek od cipis »

V podmínkách provozu nového termostatu jsou většinou i nové kabely. U některých prodejců ti dokonce nechtějí uznat záruku, když si s termostatem nekoupíš sadu nových kabelů. Sice násilně, ale smysl to má, už jsem párkrát viděl tařka utavené nebo zkorodované fastony ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Quetzalcoatl
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 07, 2024 9:08 pm
Lokalita: Plzeň

Re: Přestavba bojleru z 1F na 3F

Příspěvek od Quetzalcoatl »

Z Dražic přišla odpověď:
doporučujeme si pořídit přestavbovou sadu Elektroinstalaci + příruba 3 fáze obj. č. 2110106
Škoda, že nenapsali cenu a odkaz. Nikde jsem tohle jejich číslo nedohledal.
Když teď koukám na ty rozpady, co jsem odkazoval výše, tak je pro 1F variantu opravdu uvedená jiná příruba než pro 3F variantu. Otázka je, jestli jí budu potřebovat, když tam chci dát stejně jinou spirálu.
Kostěj
Příspěvky: 615
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Přestavba bojleru z 1F na 3F

Příspěvek od Kostěj »

Quetzalcoatl píše: úte čer 11, 2024 7:50 pm ...obj. č. 2110106...
Škoda, že nenapsali cenu a odkaz. Nikde jsem tohle jejich číslo nedohledal.
To znám. Kupoval jsem TPK a nabízeli mi ho pod obj. číslem, co jsem také nenašel. Na dotaz přišlo vysvětlení, že je to ta příruba (jiné obj. číslo)+karton.
A o cenu si člověk musí přímo říci.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Přestavba bojleru z 1F na 3F

Příspěvek od JirkaE »

Quetzalcoatl píše: úte čer 11, 2024 7:50 pm Z Dražic přišla odpověď:
doporučujeme si pořídit přestavbovou sadu Elektroinstalaci + příruba 3 fáze obj. č. 2110106
Škoda, že nenapsali cenu a odkaz. Nikde jsem tohle jejich číslo nedohledal.
Když teď koukám na ty rozpady, co jsem odkazoval výše, tak je pro 1F variantu opravdu uvedená jiná příruba než pro 3F variantu. Otázka je, jestli jí budu potřebovat, když tam chci dát stejně jinou spirálu.
Tohle číslo má k dispozici každý prodejce výrobků DZD stačí se kteréhokoliv zeptat.
Já už z DZD neberu, nemůžu pomoc...
Stačí vyhledat prodejce v okolí.

Screenshot_20240611-231722_WPS Office.jpg
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky z Lídlu 140Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek