Homeassistant - DZD OKHE čtení dat

Diskuze, rady a návody ohledně HomeAssistant
Uživatelský avatar
mushu
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 12, 2023 4:20 pm
Lokalita: Bratislava
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10000
Kapacita baterie [kWh]: 0
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Homeassistant - DZD OKHE čtení dat

Příspěvek od mushu »

Zdravim,
Ako prosim skoncil tento projetk, podarilo sa nejako riadit tento bojler podla toho ako je na tom FVE? Akurat som sa tym zacal zaoberat, tak nech mozno neobjavujem koleso :)
erixon
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 24, 2022 4:22 pm

Re: Homeassistant - DZD OKHE čtení dat

Příspěvek od erixon »

V porovnání s aplikací SMART evo3 pro Android se v HA nedá nastavit a měnit časy spínání ohřevu v "PROGRAM" , tedy té Scheduler části. A pravděpodobně ani ovládat tu "Antilagionely".
Jinak je vše plně funkční, výborná práce.
Takže přepínačem PROG / MANUAL řeším zda se bude voda ohřívat ráno z baterie(PROG), nebo během léta okamžitě z FVE ohřívat vodu (MANUAL).
Takže mám nastaveno že PROG ráno nahřeje vodu na 50C a automatizací mám vyřešeno, že případnými přetoky (MANUAL) má raději vodu ohřát až na 60C a ráno se tedy nic ohřívat nebude.
Uživatelský avatar
mushu
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 12, 2023 4:20 pm
Lokalita: Bratislava
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10000
Kapacita baterie [kWh]: 0
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Homeassistant - DZD OKHE čtení dat

Příspěvek od mushu »

erixon píše: úte pro 12, 2023 6:22 pm V porovnání s aplikací SMART evo3 pro Android se v HA nedá nastavit a měnit časy spínání ohřevu v "PROGRAM" , tedy té Scheduler části. A pravděpodobně ani ovládat tu "Antilagionely".
Jinak je vše plně funkční, výborná práce.
Takže přepínačem PROG / MANUAL řeším zda se bude voda ohřívat ráno z baterie(PROG), nebo během léta okamžitě z FVE ohřívat vodu (MANUAL).
Takže mám nastaveno že PROG ráno nahřeje vodu na 50C a automatizací mám vyřešeno, že případnými přetoky (MANUAL) má raději vodu ohřát až na 60C a ráno se tedy nic ohřívat nebude.
A odkial pls. cerpas do HA info o aktualnych pretokoch aby si zapol bojler na manual. Ja mam Huawei a toto zatial este nemam poriesene, mam len shelly smart meter a vytahujem z neho aktualny stav, ale viac by sa mi pacilo to tahat z Menica, lebo ten by vedel poskytnut aj vyrobu nie len spotreba - vyroba ako shelyna. A iba zo zvedavosti, preco nenastavit bojler pri nadvyrobe rovno na 80 stupnov? dik za odpoved.
Uživatelský avatar
cssoft
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 18, 2024 9:33 am
Lokalita: Nový Jičín

Re: Homeassistant - DZD OKHE čtení dat

Příspěvek od cssoft »

Dobrý den,
jsem začátečník a učím se v Homeassistant. Mám HA nainstalovný a zprovozněný. Přidáno několik wifi udělátek,ale chtěl bych vyzkoušet připojit tento ohřívač. Jaký používáte hardware (modul) ESP pro komunikaci s tímto ohřívačem. Kamarád má 2 ks na víkendovém domě a chtěl by, než tam vyrazí zapnout dálkově ohřev vody.

Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1283
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Homeassistant - DZD OKHE čtení dat

Příspěvek od TomHC »

cssoft píše: čtv led 18, 2024 9:51 am Dobrý den,
jsem začátečník a učím se v Homeassistant. Mám HA nainstalovný a zprovozněný. Přidáno několik wifi udělátek,ale chtěl bych vyzkoušet připojit tento ohřívač. Jaký používáte hardware (modul) ESP pro komunikaci s tímto ohřívačem. Kamarád má 2 ks na víkendovém domě a chtěl by, než tam vyrazí zapnout dálkově ohřev vody.

Předem děkuji za odpověď.
Ja osobne kupujem tieto s ESP32, malý footprint, všetky GPIO... https://vi.aliexpress.com/item/32858054775.html
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome
Uživatelský avatar
cssoft
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 18, 2024 9:33 am
Lokalita: Nový Jičín

Re: Homeassistant - DZD OKHE čtení dat

Příspěvek od cssoft »

Díky za tip. Koupil jsem na zkoušku ESP32 WROOM-32 USB C. Nahrál jsem ESPHome a dle návodu na GitHubu jsem upravil konfigurační soubor, nahrál do ESP32, spároval a světe div se ono to funguje. Chtěl jsem se zeptat jak se Vám to v HA zobrazuje? Autor tam má obrázek ovládání 2 ohřívačů a je to takové malé šikovné, ale mi se to zobrazuje hodně velké. Učím se tak uvidíme co bude dál.

Snímek obrazovky 2024-01-28 175259.png
Uživatelský avatar
PepekT
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 18, 2024 11:30 am
Lokalita: Trutnov

Re: Homeassistant - DZD OKHE čtení dat

Příspěvek od PepekT »

Ahoj,

pro ostatní - kdyby někdo řešil jak zjistit MAC adresu pro BLE.

Já jsem to vyšešil přes raspberry (RPI). Zmiňuji tento postup, protože spoustu lidí používá RPI ať už pro HA samotné, nebo třeba pro ZigbeeToMQTT jako tomu bylo v mém případě.

Připojil jsem se přes ssh do RPI - příkaz: ssh <HOST>
Kde je třeba hosta nahradit IP addresou RPI nebo doménou.

Poté jsem spustil příkaz bluetoothctl, který mě přepnul do této utility.
Dalším příkazem byl scan on v tento moment mi v konzoli začal chodit výstup a viděl jsem okolní zařízení a jejich MAC viz. přiložený screenshot.

Jakmile jsem našel co jsem potřeboval, ukočil jsem scannování přes scan off a následně exit pro opuštění bluetoothctl utility.
Přílohy
BLE_scan.png
BLE_scan.png (37.83 KiB) Zobrazeno 361 x
Uživatelský avatar
Hollms
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 18, 2024 3:54 pm
Lokalita: Slezsko

Re: Homeassistant - DZD OKHE čtení dat

Příspěvek od Hollms »

erixon píše: čtv srp 10, 2023 9:56 am Myšleno bylo v případě, že by byl zájem zveřejnit, jak jsem se propracoval ke konečnému obsahu example.yaml. Bo jsem měl představu, že mám použít ten obsah co je na githubu. Doplním jen BT MAC address bojleru a o vše se již postará instalace. Pro lidi, zkušené programátory, je jistě pochopitelné, že to nejde. Já to bral, jako návod i pro úplného blba, jako jsem já. Takže i instalace ESP32 byl běh na dlouhou trať.
V odstavci "2. Pairing with PIN" je uvedeno "it will end up in Require PIN", vůbec jsem netušil kde a jak se objeví to "Reguire PIN", pravda to nevím ani dnes. Ale spárovat už to umím.
Zdravím tě. Potřeboval bych navést jak zprovoznit komunikaci HA a bojleru. Nějak se točím v kruhu a nevidím cestu ven :(
dík.
dusanmsk
Příspěvky: 315
Registrován: pát říj 15, 2021 10:41 am
Lokalita: Stredocesky kraj
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11250
Kapacita baterie [kWh]: 9.6
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Homeassistant - DZD OKHE čtení dat

Příspěvek od dusanmsk »

Pokial by niekto chcel esp32 s ethernetom, tak pouzivam od olimex. Veci domacej automatizacie si radsej taham dratom.
30*375 Wp JJZ, 2xXTM4000, 2xVT-80, 2xUS5000

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek