Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od dracekvo »

Chatař: nepřídu si jako nějaký fanatik. Pokud si projdeš moje příspěvky o elektromobilitě, tak nide nepíšu že je to zářná budoucnost pro všechny. Nezlob se na mě, ale spíš jako fanatik mi přídeš ty, když nejsi schopný pochopit jednoduchý argument a hned ho začneš překrucovat, aby jsi dosáhl své pravdy.
Viděl jsi snad někdy uhelnou elektrárnu, která by měla výfuk vyvedený 20cm nad zemí uprostřed města?
Ano, uhelka čoudí, ale její kontrola a následné čištění a hlavně vývod spalin je úplně někde jinde jako výfuky automobilů.

A pokud ti moderní spalováky příjdou tak super, doporučuju provést garážový test. Uvidíme jak dlouho vydržíš s nastartovaným autem v zavřené garáži.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od KubisKV »

Tak už mu to eauto nenuťte! Chudák chatař ho nechce ani zdarma a to má panely na střeše. Jen my mladý, blbý fanatici ho chceme a ti ještě blbější si ho dokonce kupují. Kdybych na to měl, byl bych nejblbější fanatik a koupil bych si taky eauto.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od dumi »

Ja ho taky nechci :-D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od zbek »

Zajimave dotace FVE vam vadi ,ale dotace elektroaut to nevadi ? Nejedna se jen o nakup , ale hlavně provoz , osvobozeni od dani z paliva , dalniční znamky ,parkovani atd.
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od Mikel »

zbek píše:Zajimave dotace FVE vam vadi ,ale dotace elektroaut to nevadi ? Nejedna se jen o nakup , ale hlavně provoz , osvobozeni od dani z paliva , dalniční znamky ,parkovani atd.
Doporucuji cenik CEZ https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... _cezdi.pdf

Radek 21 "daň z elektřiny" je to tam i vycislene :lol:
Citace "Stejně jako u všech ostatních spotřebních daní je i spotřební daň u elektřiny základem pro výpočet DPH. Elektřina v Česku přitom podléhá základní 20% sazbě DPH."
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od Mikel »

zbek píše:Zajimave dotace FVE vam vadi ,ale dotace elektroaut to nevadi ? Nejedna se jen o nakup , ale hlavně provoz , osvobozeni od dani z paliva , dalniční znamky ,parkovani atd.
Jeste doplnim. "dotace" znamena, ze vezmu z jednoho baliku penez cast a pouziji na doplaceni neceho/nekomu.
Neplaceni dalnicni znaky a parkovani = financni uleva, nikoliv dotace :)
a za druhe, opravdu se domnivate, ze lide si porizuji " draha EV" jen proto, ze usetri 1500,- na dalnicni znamce a pripadne ve dvou mestech v republice na parkovani? :D :D :D
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od chatař »

"No a například k mé motivaci pořídit si e auto. Již mne sere starat se o provoz spalovacího motoru. A to jsem se víc jak 20 roků věnoval autosportu."

Hm, tak to je překvapivý závěr. Z petrolheada nakonec elektromobilista. :lol: Proč? Nechápu. Něco vám řeknu. Můj syn má hybrida. Toyota Auris v hybridu. Občas se s ním svezu. Trpím, je to peklo. Dal za něj nějakých 650 tisíc! Blázen, vymlouval jsem mu to, za ty love by měl od Toyoty RAV 4, auto do nepohody a ne pseudoelektrošidítko. Můžu vám říct, že toho hybrida bych od něj nekoupil ani za třista tisíc. Proč? Styl jízdy. Když jsem s ním jel poprvé, divil jsem se, proč motor tak vytáčí. Jako žák v autoškole. Prý s tím nejde nic dělat. Mluvil něco o nějakém variátoru, a že to nemá normální převodovku, místo řadicí páky jakýsi joystick, a vše řídí elektronika. Jen slušnost mi nedovolila mu říct, aby takové auto hodil ze skály a koupil si normální káru. Bylo to opravdu nepříjemné. Jeli jsme do Vysokých Tater po dálnici, a motor mu docela často vřískal ve 4000 otáčkách. To je opravdu pokrok. :cry:
A elektromobily? Dokud nebude fungovat čistý zdroj nevyčerpatelné a levné energie, tak říkám ne. Dokud lidstvo nezvládne termojadernou fůzi, výrobu elektřiny z těžké vody, které je v oceánech nevyčerpatelné množstí, tak jsou elektromobily jen něco jako přesun znečištění od spotřebitele, směrem k výrobci energie.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od chatař »

zbek píše:Zajimave dotace FVE vam vadi ,ale dotace elektroaut to nevadi ? Nejedna se jen o nakup , ale hlavně provoz , osvobozeni od dani z paliva , dalniční znamky ,parkovani atd.
Nenávidím dotace. A nikdy jsem žádnou nevyužil, je to pod mou hrdost. Dotace = křivení trhu. Dotace = korupce.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od chatař »

Mikel píše:
zbek píše:Zajimave dotace FVE vam vadi ,ale dotace elektroaut to nevadi ? Nejedna se jen o nakup , ale hlavně provoz , osvobozeni od dani z paliva , dalniční znamky ,parkovani atd.
Jeste doplnim. "dotace" znamena, ze vezmu z jednoho baliku penez cast a pouziji na doplaceni neceho/nekomu.
Neplaceni dalnicni znaky a parkovani = financni uleva, nikoliv dotace :)
a za druhe, opravdu se domnivate, ze lide si porizuji " draha EV" jen proto, ze usetri 1500,- na dalnicni znamce a pripadne ve dvou mestech v republice na parkovani? :D :D :D
Lidé si pořizují drahá EV auta jednak z naivity, a proto, že je to mediálně "cool". Komu to myslí, drží se tradic a nenaskočí na každý bláznivý trend. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od volente »

Trh, ten má určovat co se bude vyrábět aby to bylo prodejné, a ne legislativa. Donedávna to tak bylo a Musk nezačal dělat Teslu protože mu to někdo nařídil, nebo ho nějak omezoval. Byla to jeho volba a jeho riziko. A tak by to mělo zůstat. A ne jak to teď řeší Evropa.
Když bude poptávka bude výroba. Čím větší výroba tím nižší cena. Ovšem tohle dotace bohatým neřeší. Nevím proč by chudí měli přispívat bohatým, ať už jde o dotace či nějaké úlevy. Ať se EV prosadí na trhu svými výhodami a cenou.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od matobabetak »

Ekonomický to je nevýhodné, súhlasím. Elektroauto by som si dnes kúpil iba z dôvodu "hobby". Bavia ma statistiky na palubnom počítači, možnosť dobíjať zo slnka a podobne veci. Ale mam 1.5 dci daciu, má iba 260 000km a ide ako nová, načo ju meniť? Ďalej toyota corolla 1.3 benzín, to opraví domáci kutil. Je mi ľúto vyhodiť niečo čo môže ešte roky poslúžiť len preto ze to nieje cool. Prvé vozidlo ktoré budem meniť ak doslúži je babetta 210 :) nie a nie ju zodrat.
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od střídač_N »

chatař píše:......Můj syn má hybrida. ......
Konečně jsem to pochopi. Nezvládáte pochopit psaný text. Tudíž si dovolím vysvětlení. Pokud se zde mluví, spíše píše o ektroautech, NEmáme na mysli hybridy. A vůbec ne nějaké Priuse. Klasické elektroauto, nabiju jedu. Žádná údržba, žádná starost, jen a jen ježdění z místa A do místa B a zpět. Ano začátky jsou vždy krušné, ale pokud se to ukáže pohodlnější než se srát se spalovacím motorem, zvítězí to. Já tomu dokonce i věřím.

Ještě drobnost, jadrná fůze se již již uskutečňuje padesát let za padesát let. Nejsem si jist, zdali je možné nahradit působení velikosti hmoty nějakým jiným pozemským mechanismem. Spíš se kloním k tomu, že nikoli. V každém případě máme vcelku ideální zdroj, fotovltaický panel. Bezesporu jistě podstatně méně rizikovější a méně nákladnější, než nějaká pofiderní fůze.
V každém případě, pokud na ni čekáte, nikdo vám nebrání si krátit dlouhou chvíli měněním svíček, vah vzduchu, teploměrem nasávaného vzduchu, krokovým motorkem škrtící klapky, lambda sondami, snímači otáček, snímači klepání a jinými zpříjemňujícími kratochvílemi. Mezitím si dejte párkrát olej a jeho filtr, vzduchový filtr a v mezidobí se mořte s diagnostikou, proč vám svítí ona zatracené kontrolka poruchy motoru. Bádejte nad novými mapami nastavení komponent motoru, sem tam si pohrajte s řídící jednotkou protože to "nějak" blbne. Zapomněl jsem na něco?
Pokud jsem touto oblastí intenzině profesně zajímal, bylo to zajímavé, ale všeho moc škodí. Dnes mi to přijde jako ztráta času a nikdo ho nemá nazbyt.
Tudíž elektromobilita zvítězí, ať si chatař třeba i pukne vztekem.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od chatař »

volente píše:Trh, ten má určovat co se bude vyrábět aby to bylo prodejné, a ne legislativa. Donedávna to tak bylo a Musk nezačal dělat Teslu protože mu to někdo nařídil, nebo ho nějak omezoval. Byla to jeho volba a jeho riziko. A tak by to mělo zůstat. A ne jak to teď řeší Evropa.
Když bude poptávka bude výroba. Čím větší výroba tím nižší cena. Ovšem tohle dotace bohatým neřeší. Nevím proč by chudí měli přispívat bohatým, ať už jde o dotace či nějaké úlevy. Ať se EV prosadí na trhu svými výhodami a cenou.
Naprostý souhlas.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od chatař »

matobabetak píše:Ekonomický to je nevýhodné, súhlasím. Elektroauto by som si dnes kúpil iba z dôvodu "hobby". Bavia ma statistiky na palubnom počítači, možnosť dobíjať zo slnka a podobne veci. Ale mam 1.5 dci daciu, má iba 260 000km a ide ako nová, načo ju meniť? Ďalej toyota corolla 1.3 benzín, to opraví domáci kutil. Je mi ľúto vyhodiť niečo čo môže ešte roky poslúžiť len preto ze to nieje cool. Prvé vozidlo ktoré budem meniť ak doslúži je babetta 210 :) nie a nie ju zodrat.
Opovrhovaná "dáčka", a jak slouží. O tom to je!
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od ota »

Podvod to není, je to jedna z cest a jak dopadne nemůže nikdo říci pokud nemá křišťálovou kouli.

Taky se může stát že vlivem nějakého šoku skokově vzroste cena ropy (zrovna teď se to na tom blízkém Východě docela mele) a budeme rádi za EV a ropáky budou jezdit jen pokud to nebude nezbytně nutné.
Na takový (ropný) šok může navazovat následná krize protože všechno co se vozí ropákem bude dražší. Kamionová doprava, letecká doprava, železnice ... Naše osobáky jsou v tomto výčtu naprosto bezvýznamné. Evropa se z takové krize nepochybně vyhrabe, za 20 století jsme jí 2x zničili světovou válkou a znovu postavili a není důvod abysme po takové krizi nevyšli restrukturalizovaní, se strukturou průmyslu a služeb jaké jsou potřeba a hlavně bez dotací /protože na ně nebudou prachy) aby fungoval každý za své.

Z praktického hlediska mě na elektroautě stresuje že si provozovatelé nabíječek nedokázali dohodnout nějaký roaming takže když jedu z Prahy do Písku tak projíždím 3 distribuční oblasti a pro každou z nich musím mít smlouvu a speciální čip na nabíjení.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od chatař »

střídač_N píše:
chatař píše:......Můj syn má hybrida. ......
Konečně jsem to pochopi. Nezvládáte pochopit psaný text. Tudíž si dovolím vysvětlení. Pokud se zde mluví, spíše píše o ektroautech, NEmáme na mysli hybridy. A vůbec ne nějaké Priuse. Klasické elektroauto, nabiju jedu. Žádná údržba, žádná starost, jen a jen ježdění z místa A do místa B a zpět. Ano začátky jsou vždy krušné, ale pokud se to ukáže pohodlnější než se srát se spalovacím motorem, zvítězí to. Já tomu dokonce i věřím.

Ještě drobnost, jadrná fůze se již již uskutečňuje padesát let za padesát let. Nejsem si jist, zdali je možné nahradit působení velikosti hmoty nějakým jiným pozemským mechanismem. Spíš se kloním k tomu, že nikoli. V každém případě máme vcelku ideální zdroj, fotovltaický panel. Bezesporu jistě podstatně méně rizikovější a méně nákladnější, než nějaká pofiderní fůze.
V každém případě, pokud na ni čekáte, nikdo vám nebrání si krátit dlouhou chvíli měněním svíček, vah vzduchu, teploměrem nasávaného vzduchu, krokovým motorkem škrtící klapky, lambda sondami, snímači otáček, snímači klepání a jinými zpříjemňujícími kratochvílemi. Mezitím si dejte párkrát olej a jeho filtr, vzduchový filtr a v mezidobí se mořte s diagnostikou, proč vám svítí ona zatracené kontrolka poruchy motoru. Bádejte nad novými mapami nastavení komponent motoru, sem tam si pohrajte s řídící jednotkou protože to "nějak" blbne. Zapomněl jsem na něco?
Pokud jsem touto oblastí intenzině profesně zajímal, bylo to zajímavé, ale všeho moc škodí. Dnes mi to přijde jako ztráta času a nikdo ho nemá nazbyt.
Tudíž elektromobilita zvítězí, ať si chatař třeba i pukne vztekem.
No jasně. Jsem starý debil postižený alzheimerem, nevím ani jak se jmenuju, právě mě ošetřovatelka, celého poslintaného přivezla na kriplkáře z projížďky po areálu pečovatelského ústavu.
Nic nechápu, nic nevím. Tu synovu Toyotu jsem použil jen jako příklad nesmyslnosti snahy o ekologii za každou cenu.
Ano, elektromobilita zvítězí na celé čáře. Až se rozjede první fůzní reaktor. Není to sci-fi, zde si jen někdo přeje, aby to nikdy nefungovalo. Byznys je byznys i kdyby to mělo být proti zájmům lidstva. A fotovoltaika? Na střeše baráku soukromé osoby, jinak připojené k DS je to super věc. Jako hlavní zdroj energie lidstva je to nesmysl.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
FRSO
Příspěvky: 2281
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od FRSO »

zbek píše:Zajimave dotace FVE vam vadi ,ale dotace elektroaut to nevadi ? Nejedna se jen o nakup , ale hlavně provoz , osvobozeni od dani z paliva , dalniční znamky ,parkovani atd.
Tak mě třeba vadí všechny dotace, proč bych měl někomu na něco přispívat, mě nikdo nic nepřispívá když si chci něco koupit. Osvobození od daně z paliva, dálniční známky je to samé a tach bych jmenoval další nesmysly daňové jako hypotéky, stavební spoření. Je to jen sprosté někomu brát a druhému dávat.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od chatař »

FRSO píše:
zbek píše:Zajimave dotace FVE vam vadi ,ale dotace elektroaut to nevadi ? Nejedna se jen o nakup , ale hlavně provoz , osvobozeni od dani z paliva , dalniční znamky ,parkovani atd.
Tak mě třeba vadí všechny dotace, proč bych měl někomu na něco přispívat, mě nikdo nic nepřispívá když si chci něco koupit. Osvobození od daně z paliva, dálniční známky je to samé a tach bych jmenoval další nesmysly daňové jako hypotéky, stavební spoření. Je to jen sprosté někomu brát a druhému dávat.
Přesně tak. Akorát že bez hypoték by velká část národa bydlela v boudách z vlnitého plechu jak v jihoafrickém Sovetu. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Bydliště: SK pri Presove

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od MareC3k »

Rocne sa na Slovensku spotrebuje vraj okolo 2-2,5 miliona ton motorovych paliv (benzin+diesel+lpg) z kazdeho litra benzinu a nafty ide statu spotrebna dan okolo 0,53,- Eura a z konecnej ceny este aj 20%DPH.
Ako si stat vykompenzuje takuto stratu v pripade ak by do 10 rokov bolo 50% elektromobilov??
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od vlkazajac »

chatař píše: Ano, elektromobilita zvítězí na celé čáře. Až se rozjede první fůzní reaktor. Není to sci-fi, zde si jen někdo přeje, aby to nikdy nefungovalo. Byznys je byznys i kdyby to mělo být proti zájmům lidstva. A fotovoltaika? Na střeše baráku soukromé osoby, jinak připojené k DS je to super věc. Jako hlavní zdroj energie lidstva je to nesmysl.
Elektromobilita nezvíťazí, vyhrá len menej významné parciálne vojny.

Ani keby sa objavila lacná a prístupná batéria, nenahradí to logistiku, rozvinutú od ropných nálezísk až po našu nabíjačku. Nerozhoduje, či bude napájaná zo siete alebo z vlastnej FVE.
Sezónna disproporcia prísunu energie zo zelených zdrojov je taká veľká, že v zimnej časti roka bude večný hlad po energii. Nikto nebude budovať batérie pre vyrovnanie tejto disproporcie pre nákladnú a osobnú dopravu, ani pre železnice. Tobôž nie pre priemysel alebo domácnosti, vrátane EV.
Ale v lete vyrobené syntetické palivo sa dá na pár mesiacov lacno uskladniť.

"...Taky se může stát že vlivem nějakého šoku skokově vzroste cena ropy (zrovna teď se to na tom blízkém Východě docela mele) a budeme rádi za EV a ropáky budou jezdit jen pokud to nebude nezbytně nutné...."

Stať sa to celkom určite môže, ale radi nebudeme. Ak chápeme mobilitu ako nevyhnutnú potrebu, len naivný človek si predstavuje, že cena batérií resp. elektroáut zotrvá na aktuálnej úrovni, keď sa tak stane. Batériu nekúpite ani za úplatok, alebo za veľký preplatok. Lacnejšie nie !
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek