Automatizace zapinani bojleru

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
PetrPLZ
Příspěvky: 89
Registrován: pát pro 24, 2021 1:17 pm

Automatizace zapinani bojleru

Příspěvek od PetrPLZ »

Zdravim vas,
dokazal by mi nekdo pomoci s nastavenim spousteni bojleru, aby bezel pouze v dobe, kdy nebezi jine spotrebice? Mam multiplus 48/3000 a venus GX, kterymi to muzu ovladat.
Aktualni zapojeni je takove, ze mam bojler pripojeny pres ac2 vystup menice a ovladani pres asistenta. Spousteni kdyz je ac load mensi nez 800w a vypinani kdyz je vyssi nez 2800w.
Problem ale je, ze to nerozeznava odber na ac1 a 2. Takze pri sepnuti bojleru ma menic zatez cca 2300w ovsem kdyz pustim treba rychlovarnou konvici, tak system spravne vyhodnoti, ze ac2 odpoji. Tim ale dojde k poklesu zateze a nevim proc se ac2 znovu sepne. Podle nasraveni bych rekl, ze dokud pobezi rychlovarka, tak zatez bude nad limit 800w a ac2 by mel sepnout az v dobe, kdy se konvice vypne.
Predem fiky za reakce
cipis
Příspěvky: 4362
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Automatizace zapinani bojleru

Příspěvek od cipis »

Změř si průběh výkonu té konvice, řekl bych, že její udávaný příkon bude jen na začátku, proto ti to za chvilku zase přepne. Kolik má štítkový příkon a kolik skutečný?
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
PetrPLZ
Příspěvky: 89
Registrován: pát pro 24, 2021 1:17 pm

Re: Automatizace zapinani bojleru

Příspěvek od PetrPLZ »

Menic ukazuje po celou dobu behu konvice zatez cca 2kw
luky
Příspěvky: 856
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am

Re: Automatizace zapinani bojleru

Příspěvek od luky »

mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Automatizace zapinani bojleru

Příspěvek od Diablo1st »

PetrPLZ píše:Zdravim vas,
dokazal by mi nekdo pomoci s nastavenim spousteni bojleru, aby bezel pouze v dobe, kdy nebezi jine spotrebice? Mam multiplus 48/3000 a venus GX, kterymi to muzu ovladat.
Aktualni zapojeni je takove, ze mam bojler pripojeny pres ac2 vystup menice a ovladani pres asistenta. Spousteni kdyz je ac load mensi nez 800w a vypinani kdyz je vyssi nez 2800w.
Problem ale je, ze to nerozeznava odber na ac1 a 2. Takze pri sepnuti bojleru ma menic zatez cca 2300w ovsem kdyz pustim treba rychlovarnou konvici, tak system spravne vyhodnoti, ze ac2 odpoji. Tim ale dojde k poklesu zateze a nevim proc se ac2 znovu sepne. Podle nasraveni bych rekl, ze dokud pobezi rychlovarka, tak zatez bude nad limit 800w a ac2 by mel sepnout az v dobe, kdy se konvice vypne.
Predem fiky za reakce
Nemáte tam nastavený ešte nejaký ďalší parameter podľa ktoré spína? Čítal som na nete, že niekedy pri viacero parametroch to môže robiť somariny. Skúste zmazať asistentov a nahodiť ich znova.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
PetrPLZ
Příspěvky: 89
Registrován: pát pro 24, 2021 1:17 pm

Re: Automatizace zapinani bojleru

Příspěvek od PetrPLZ »

To jsem mel, dal jsem tam jeste hlidani pres alarmy teploty a pretizeni. Zkusil jsem je tedy dat pryc a uvidim, jak se to bude chovat. Díky za tip.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek