Opakované otázky na fóru

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

FRSO píše:
Kobra23 píše:
FRSO píše: Já bych upravil trochu pravidla fóra. Pro nové členy bych hlavně povolil bazar jen prodej až třeba za 5-10 bodů. Někteří se zaevidují jen k tomuto účelu a pak už sem nejdou.
Takoví se tu, ale neptají na stále to samé a to je to co Youdu frustruje.
Neptají, ale využijí jen ten bazar a po prodeji už se neukáží. Mě takoví taky trochu vadí, zaevidují se a za hodinu už mají seznam zboží na bazaru. :)
Pokud je zboží pro nás zajímavé nemám nic proti koneckonců to je větší přínos to moci nakoupit než po 100 řešit jak ohřívat levně vodu v bojleru

Každopádně jsme se ale od prvního příspěvku této ságy přesunuli úplně jinam. Z toho že se lidé snaží vymyslet dávno vymyšlené a nebo naopak zapovězené se přešlo k tomu kolik by kdo měl nebo neměl platit.
Naposledy upravil(a) diablo007 dne stř zář 02, 2020 10:03 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Diablo, a ještě větší přínos bude, když ty levně nakoupíš a Admin dostane 10 korun. Nebo ne?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

youda píše:Diablo, a ještě větší přínos bude, když ty levně nakoupíš a Admin dostane 10 korun. Nebo ne?
Myslíš že to zlepší úroveň místních diskutujících což byl prvopočátek proč se v tvém domovském vlákně vůbec řeší toto OT?
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od marsal64 »

Mno, dobrý hint, já jsem tedy právě adminovi (znovu po čase) cosi přispěl, aby to s námi ještě vydržel.
Osobně bych si přál, aby to s námi přitroublými začátečníky vydrželi i ti, kteří znovu a znovu fundovaně radí, ač se jim to prostě "nevyplatí". Radost z nich bude mít třeba někde nahoře na obláčku sedící Exupéry, který tvrdil (Citadela), že holt vždy za něco "směňujeme čas svého života".
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Janma »

Zdravím kluci. Taky se připojím.
Nemám problém s placením příspěvku, je zde hodně informací, které začínající solární potřebuje na začátek a hodně ochotných členů fóra,kteří dokáží poradit.
Kdybych kdysi nenarazil na netu na tohle forum, asi bych nikdy nezačal se stavbou FV a postupným rozvojem.
Navrhl bych pristup zaregistrovaným na ruzné časově období, příklad 3,6,12 měsíců a adekvátní výše poplatku. Myšleno hlavně pro nové členy.
Pro mne ideální aplikace ke stažení na googleplay, ale nevím jak je to obtížné to uvést do praxe!?
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

No ještě je tu malý a asi podstatný problém s Tonze veškeré zde již udělené rady a informace jsou veřejné přístupné bez registrace takže většina nových Simčo potřebuje bude schopno dohledat i tak. A pokud to zamkne jen přihlášeným a zakáže přístup robotům to fórum z venku přestane existovat s nikdo nový ani nepřijde
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

diablo007 píše: Každopádně jsme se ale od prvního příspěvku této ságy přesunuli úplně jinam. Z toho že se lidé snaží vymyslet dávno vymyšlené a nebo naopak zapovězené se přešlo k tomu kolik by kdo měl nebo neměl platit.
Jo, to už tak bývá. V životě i tady na fóru.

Tak se třeba mrkni do toho, co jsem psal o Wiki: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=131909#p131909
...a pak sem napiš, proč třeba ty do Wiki nic psát nechceš. A přitom moc dobře vím, že spoustě uživatelů radíš stejně jako já.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

youda píše:
diablo007 píše: Každopádně jsme se ale od prvního příspěvku této ságy přesunuli úplně jinam. Z toho že se lidé snaží vymyslet dávno vymyšlené a nebo naopak zapovězené se přešlo k tomu kolik by kdo měl nebo neměl platit.
Jo, to už tak bývá. V životě i tady na fóru.

Tak se třeba mrkni do toho, co jsem psal o Wiki: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=131909#p131909
...a pak sem napiš, proč třeba ty do Wiki nic psát nechceš. A přitom moc dobře vím, že spoustě uživatelů radíš stejně jako já.
No většina lidí si asi všimla že moje gramatika je tristní pokud něco řeším slovně po telefonu či přes SZ tak se to dá přežít ale Wiki by měla být na úrovni i gramaticky a to já nedám prostě nevidím po sobě chyby čárky odstavce nic. Ty naopak to máš na jedničku
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

výmluva
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Plazivec »

diablo007 píše:..... Ty naopak to máš na jedničku
No, na jedničku to není, podle té poslední věty. Za slovem "stejně", má být čárka. Dal bych jedna mínus, ale s pochvalou.

Já se zeptám, (zas další blbej dotaz nováčka), ale k věci. Šlo by třeba nějak zautomatizovat zpoplatnění fóra tak, aby bylo vidět, kdo zaplatil poplatek a kdo ne? Fórum by zůstalo viditelné jak je, ale kdo by chtěl poradit, musel by počítat s tím, že jde vidět, jestli přispěl, nebo ne. Rozhodnutí, jestli poradit, by pak bylo na místních guru. Platící tazatel by pak případně mohl udělit příspěvku rádce nějaký rating, který by rozhodoval o výšce odměny pro rádce, nějakým systémem sbírání bodů. Jak rádce naloží s bodama, jestli je nechá fóru, nebo si je vyzvedne, bude na něm. To by byl ale až druhotní efekt, podstatné by bylo označení platícího člena.
Na každé stránce by bylo upozornění, že pravděpodobnost odpovědi neplatícímu tazateli je menší, než platícímu.
Co?
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Nápad dobrej, rozhodně bych něco takového zapracoval. Dobrých nápadů tu ve vlákně ale bylo spousta, potíž je, že už nějak není síla a chuť je zapracovat.

Opakuji dotaz, páč tu furt zapadává ve vřavě okolo zpoplatnění:

Proč jste ochotni poradit, často i celou A4, ale nechcete psát Wiki?
Detail zde: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=131909#p131909
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Plazivec »

youda píše:Nápad dobrej.......
Alespoň to označení platícího, to by snad člo nějak jednoduše, třeba zbarvením nicku, nebo v levém panelu příspěvku nějak. To by bylo podle mě nejrychlejší řešení. Myslím, že nějakého, alespoň mírně uspokojujícího zadostiučinění, by se tím dostalo takovým členům, jako pan docent, že nějak svou radou snad přispívají i fóru. Já rád zaplatím za radu, když to nebude ranec.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od hurvayz »

Takové třídění fóru rozhodně nepomůže. Jako ten 4barevný semafor.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Plazivec »

youda píše:......

Proč jste ochotni poradit, často i celou A4, ale nechcete psát Wiki?
Detail zde: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=131909#p131909
Nemám o php ani ponětí, jestli je problém v tom, že ta wiki je naprd, tak co třeba kdybys střelil, pane docente, vod boku, jak by to asi mělo vypadat, nebo link, co na netu vypadá podle tebe ok? Pak nějaká domluva s adminem a pak třeba zasponzorovat vytvoření programátorem, nevim, netuším, co taková věc může stát, nebo nejsou už hotové formáty?
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Plazivec »

hurvayz píše:Takové třídění fóru rozhodně nepomůže. Jako ten 4barevný semafor.
Sorry, ale takovéto výroky bez argumentace, já nevim, to je jako když se tvrdilo, že člověk rozhodně nemůže přežít rychlost vlaku vyšší, než 40km/h.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Plazivec píše:
youda píše:Nápad dobrej.......
Alespoň to označení platícího, to by snad člo nějak jednoduše, třeba zbarvením nicku, nebo v levém panelu příspěvku nějak. To by bylo podle mě nejrychlejší řešení. Myslím, že nějakého, alespoň mírně uspokojujícího zadostiučinění, by se tím dostalo takovým členům, jako pan docent, že nějak svou radou snad přispívají i fóru. Já rád zaplatím za radu, když to nebude ranec.
Hele, já dneska adminovi, někde o 5 stránek výše, nabídnul,že mu dám litr a ať udělá pop-up okno, anketu o placení a vyhodnotí výsledky. Vlastně že mu zaplatím za to, co by mělo primárně zajímat jeho samotného, jen abych ho rozhoupal k akci.

A jak vidíš, nechce se mu ani do tohoto. Dovedeš si představit, jakou cílovou motivaci bys musel nabídnout, aby převedl forum na placené a zavedl systém podbarvení? Jak říkám - nápad je to dobrej (ikdyž má mouchy a vnáší kastování, jak píše Hurvayz) ale potíž je, že už prostě není síla, která by jakoukoliv větší inovaci na fóru zavedla.

PS: Dokonce i ty podělné scrollbary u obrázků začaly zase vyskakovat. Asi se ta konfigurace uložila jen do RAM a nepřežila reset?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Plazivec píše:
youda píše:......

Proč jste ochotni poradit, často i celou A4, ale nechcete psát Wiki?
Detail zde: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=131909#p131909
Nemám o php ani ponětí, jestli je problém v tom, že ta wiki je naprd, tak co třeba kdybys střelil, pane docente, vod boku, jak by to asi mělo vypadat, nebo link, co na netu vypadá podle tebe ok? Pak nějaká domluva s adminem a pak třeba zasponzorovat vytvoření programátorem, nevim, netuším, co taková věc může stát, nebo nejsou už hotové formáty?
Právě, že phpBB (systém fóra který vidíš právě před sebou) je ještě OK.
Naopak, aktuální wiki, která už OK není, je k vidění zde: http://wiki.mypower.cz/

Můj názor zde:
Důvody odporu ostatních k Wiki neznám, ale má osobní nechuť je dána tím, že se mi prostě nelíbí design, forma, vzhled a celý ten systém, říkejme tomu jak chceme. Tak jako každý uživatel výpočetní techniky jsem pohodlný a moje maximum je sesmolit standardní příspěvek v tomto phpBB rozhraní, na které jsem si tak nějak zvykl z tohoto i z jiných fór. Naopak z Wiki se mi dělá nevolno.

Druhým důvodem mého odporu k Wiki je, že jsem zvyklý komunikovat, interagovat, naslouchat, dělat si poznámky a pak čmárat na whiteboard a společně s ostatními se dobrat řešení. Wiki ale není o komunikaci. Je to mlčící prostor bez identity, bez výzvy a bez pocitu uspokojení.
Máš to jako s holkama: Nevíš úplně přesně, jak by měla vypadat, ale rozhodně víš, jak by vypadat neměla.
Naposledy upravil(a) youda dne stř zář 02, 2020 11:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od hurvayz »

Co chceš argumentovat? Mám to jako rozepsat na aspoň deset vět? Proč by to měli ostatní vědět? Jako bude lepšoid nebo co. Doprdele na každém členovi je rozhodnutí zda klikne někde dole na stránce chci přispět, nemusím to přece troubit, joo dal jsem. Nebo si barvit nick na zeleno. Podle mě chujovina. Kdo chce ten dá, kdo ne nedá. Jednoduché jak facka. No vidíš já melu o barvení a místo toho abych potajnu napsal, že půjdu pomoct se dřevem to tady troubím, aby to každý viděl. Stačí Ti má argumentace?
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od hurvayz »

Ano, nevěděl jsem jak to nazvat, bude to vnášet mezi uživatele "divný pocit".
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Plazivec »

hurvayz píše:Ano, nevěděl jsem jak to nazvat, bude to vnášet mezi uživatele "divný pocit".
Sorry, nechchi tady prudit, ale osobně nemám problém s tím, že by to všichni věděli. A proč jako by to nikdo neměl vědět? Co je to divný pocit? Pocit, že jsem kolenovrt? Tak ať.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek