Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2554
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od NOPARasito »

Již dlouho ve mě hlodá a zajímá, co jsou zač všichni tito človíčci, kteří se motají kolem fóra MYPOWER.CZ.

1, souvisí elektrotechnické vzdělání s chtíčem vlastnit jakoukoli výrobnu el.energie, popř. energií pro nezávislou existenci. (jestli tedy elektrotechnické vzdělání tady převažuje)

2, jaký je asi poměr vysokoškolského / středoškolského / základního vzdělání / na tomto fóru.

Tyto otázky si dávám často, jelikož osobně nespatřuji tuto problematiku těžby jakékoli energie prioritně jen pro lidi s vyšším dosaženým vzděláním, nýbrž k lidem, kteří aspoň nemalým úsilím chtějí přispět k nevytváření většího globálního svinčíku než většina závislých spoluobčanů, kteří i kdyby mohli, tak nejsou ochotni pustit ani "kačku".
Jakýkoli názor je vítán. :handshake:
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od rottenkiwi »

Ja mám stredoškolské a potom 28 rokov samovzdelávania v angličtine, celé noci do rána, keď už vychádza SLnko.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2554
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od NOPARasito »

Já také středoškolské s maturitou el. pro OVT. Škola mi toho moc nedala. Bez samostudia bych nevěděl nic :uh:
jahodovák
Příspěvky: 1927
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od jahodovák »

Provozní chemik bez maturity a zajímá mě kde co něco hodně povrchně a něco i trochu víc...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od volente »

SOU - Střední odborné učiliště elektro , obor provozní elektromontér. Mě ještě dala škola dost, i na soustruhu mě naučila, i svářečský vycvik jsme měli. Prostě univerzální údržbář. Ale pokrok jde strašně rychle a pokud člověk nepracuje v oboru tak se v něčem začíná strácet. Viz automatizace, my se na škole učili relátka a dnes tam jsou mikroprocesory.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2554
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od NOPARasito »

volente píše:SOU - Střední odborné učiliště elektro , obor provozní elektromontér. Mě ještě dala škola dost, i na soustruhu mě naučila, i svářečský vycvik jsme měli. Prostě univerzální údržbář. Ale pokrok jde strašně rychle a pokud člověk nepracuje v oboru tak se v něčem začíná strácet. Viz automatizace, my se na škole učili relátka a dnes tam jsou mikroprocesory.
Mas pravdu, ze drive toho bylo mene a dalo se to lepe probrat dokonce ve skole. Ja tam mel cca.2 hodne dobry kooosky ucitele a od tech se daly tahat rozumy. Bylo to v predmetech elektrotechnika a vypocetni technika. Jenze v rocniku 94-98 probirat ucivo z knizek roku 68 apod. nic moc.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od mypower.cz »

Střední průmyslová škola kožařská - obor obuvník. V hodinách výpočetní techniky jsem sedával v kabinetu učitele, který přes dveře v učebně učil žáky a já místo výuky si programoval nějaké věci v Turbo Basicu a Turbo Pascalu a začínal objevovat programování GUI (okýnkové grafické aplikace) pod Windows 3.11. Následné testy a prověrky jsem dělal levou zadní v době kdy spolužáci se tvrdě učili v daný čas příkazy DOSu. Jako třeba dir, tree, copy, apod. Holt měl jsem komp doma, tehdy ZX Spectrum (48kB) a PC XT (640kB :D a 20MB disk). V té škole mě ale zajímal předmět automatizace. To byla paráda. Relátka, logické obvody, apod. Učitel byl naprosto skvélý člověk a dokázal to perfektně se smyslem pro humor podat. Dnes jsem prostě programátor. S elektrem si necham poradit, to každopádně ale jsem úplně mimo obor :)) Nikdy jsem tak nějak asi nenašel dostatek prostředků, abych si pořídil vlastní obuvnickou dílnu :)) Vyvíjet software je prostě méně nákladné pro jednoho bez půjček a úvěrů.
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1228
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od Lui »

Ja tiež len SOU ale v obore stolár,takže nesúvisí to s fotovoltaikou nijak :D
Ale chcel som byť elektrikárom (oprava televízorov,alebo niečo podobné)...no a nakoniec to dopadlo takto ako to je :)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
mám VŠ sdělovací technika po vedení. To byly metalický telefonní vedení,
Pupinace vedení, to vše je dnes už dávno pryč éra krokových voličů , relátkové
ustředny P51, telefony .
Nikdy mně tohle neživilo, ale naučil jsem se sám vysokofrekvenční techniku a
ta mně živila. Dobře a desítky roků i když jsem pracoval jen sám ve vlastní
mini firmě. Poslední 3 roky jsem si vyzkoušel nějaké věci z impulsní techniky
už jen jako koníček v souvislosti s měniči a prvky pro vlastní FV.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
peater
Příspěvky: 249
Registrován: pát bře 20, 2015 9:25 pm

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od peater »

Já jsem vyučen instalatér, dále dodělané dálkově středoškolské vzdělání s maturitou obor provozní technika (je to příbuzné strojařině). Pohyboval jsem se hodně kolem plynových zařízení teď dělám revizáka plyn. zařízení a tlakových nádob. Elektřina mě zajímala už od mala, takže samouk :lol:
9000Wp, 48v, 2x Pip-5048 MK paralelně, Li-ion 470Ah, ICC monitoring, GreenBonO vytěžovač
https://pvoutput.org/list.jsp?userid=50768
Brčo
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 20, 2011 8:04 am
Bydliště: Trnava

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od Brčo »

Dopravak=konštrukcia cestných vozidiel,nikdy som nerobil v obore,ani elektrika ma nikdy nebavila ale život dotlačil :))
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od marko250 »

SOU/dálkově SŠ ,pak období(89-03) dělník>vedoucí výroby>živnostník>výkonný ředitel fabriky,dodělání VŠ a teď učím.Spousta vedlejších aktivit i dnes.

ELEKTŘINU NESNÁŠÍM :-)
Tohle fórum považuji za nejhodnotnější ze všech!
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2554
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od NOPARasito »

Všímám si že je to tu samá kapacita, která nemá s něčím jako FV nic společného. Nejvíce se tomu bude podobat energetika a automatizace.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od marko250 »

Vše je zvrácené představ si,že zítra už nikdo nebude muset nic dělat pro svou obživu,vše převezmou stroje a chod bude plynout automaticky. Co budeme dělat?Vše bude zdarma? Mimochodem učím žáky CNC stroje směr dřevo a vše co s tím souvisí,včetně reálné výroby a příprav.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2554
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od NOPARasito »

Neboj dlouho bude trvat nez stroje opraví stroje ;-).
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od ota »

VŠ Ekonomika & SPŠE energetika
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od JiříK »

SPŠ elektro, obor radiová a sdělovací zařízení. Telefonní ústředny, radiové a televizní vysílače, nf a vf technika. Ale nějak mi v oboru ujel vlak, o mobilech jsme se jaksi neučili. A díky škole absolutně nesnáším cokoliv, co je vyjádřeno pouze jedničkama a nulama. Zlatý analog! Jinak §6, aby si člověk přivydělal alespoň silařinou. Ta se v základu bohudík nemění...
Apropo- můj nejoblíbenější telefon je TP 25 + TU 11... :celebrate2:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od KubisKV »

SOU mechanik, elektronik s maturitou. Elektronika me bavila, tak jsem na skole opravoval televize, stavel zesilovace do auta, umel jsem odblokovat Nokii 5110 s novou verzi fw jako druhej v celym Chebu :ugeek:
Nemel jsem rad teorii a o to tezsi to pak bylo v praxi.
ted kdyz neco nevim, tak se zeptam Volenteho.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od KubisKV »

NOPARasito píše:Již dlouho ve mě hlodá a zajímá, co jsou zač všichni tito človíčci, kteří se motají kolem fóra MYPOWER.CZ.

1, souvisí elektrotechnické vzdělání s chtíčem vlastnit jakoukoli výrobnu el.energie, popř. energií pro nezávislou existenci. (jestli tedy elektrotechnické vzdělání tady převažuje)

2, jaký je asi poměr vysokoškolského / středoškolského / základního vzdělání / na tomto fóru.

Tyto otázky si dávám často, jelikož osobně nespatřuji tuto problematiku těžby jakékoli energie prioritně jen pro lidi s vyšším dosaženým vzděláním, nýbrž k lidem, kteří aspoň nemalým úsilím chtějí přispět k nevytváření většího globálního svinčíku než většina závislých spoluobčanů, kteří i kdyby mohli, tak nejsou ochotni pustit ani "kačku".
Jakýkoli názor je vítán. :handshake:
Taky mě to už napadlo, vědět kdo co dělá, kdyz vsichni tady delaji okolo ::fv:: a *batt*
Dobře že jsi se zeptal.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2707
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Dotěrný přehled, resp. výzkum vzdělanosti vs.FV

Příspěvek od kybos »

SPŠE a FEVUT, ale ještě v době, kdy jako vrchol technologických dovedností se vyučovalo odvození voltampérové charakteristiky pentody a diplomky se odevzdávaly na děrné pásce. Generační pokrok pro nás byl přechod z děrných štítků na děrné pásky.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek