Deye hybridný menič

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od eman »

A opravdu ten zákaz přetoků funguje?
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
MirekX
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 27, 2021 7:22 pm
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od MirekX »

Záleží jak je to zapojené, ale pokud s externími snímači, tak si nejsem jistý, tam pak záleží na nastavení velikosti přisosávání. Já mám všechnu zátěž na back up výstupu a síť mu připnu jen na dobití baterek, tam žáný přetok není.
DEYE 12kW 3fáz jako ostrov, 30ks panelů celkem cca 8500Wp, baterie z elektroaut 55kWh, VW E-golf
jami
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 02, 2022 9:29 am

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od jami »

Ahoj. Podělíš se jak vypadá uložiště z VW EGolf? Jen pro zajímavost.
MirekX
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 27, 2021 7:22 pm
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od MirekX »

Úložiště mám z jiných aut, něco Ioniq, něco z Mitsubishi a teď se mi povedlo sehnat cca 25kWh z E-trona.
Můžu to vyfotit, ale to asi není úplně to by jste chtěli vidět..... :)
Golf ještě zatím jezdí, až dojezdí, rozebere se do elektrárny taky...
DEYE 12kW 3fáz jako ostrov, 30ks panelů celkem cca 8500Wp, baterie z elektroaut 55kWh, VW E-golf
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od eman »

MirekX píše:Záleží jak je to zapojené, ale pokud s externími snímači, tak si nejsem jistý, tam pak záleží na nastavení velikosti přisosávání. Já mám všechnu zátěž na back up výstupu a síť mu připnu jen na dobití baterek, tam žáný přetok není.
To musíš ty baterky děsně cyklovat ne, když jedeš jenom znich?
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
MirekX
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 27, 2021 7:22 pm
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od MirekX »

NT mám zatím ve 3 pásmech denně po cca 2,5hodinách, napětí na baterkách se hýbe tak o 0,1V normálně. Auto dobíjím přímo z NT v noci, to z baterek přes zimu nabíjím vyjímečně.
DEYE 12kW 3fáz jako ostrov, 30ks panelů celkem cca 8500Wp, baterie z elektroaut 55kWh, VW E-golf
MirekX
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 27, 2021 7:22 pm
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od MirekX »

DEYE 12kW 3fáz jako ostrov, 30ks panelů celkem cca 8500Wp, baterie z elektroaut 55kWh, VW E-golf
wakhack
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 25, 2022 9:47 am
Lokalita: Trencin

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od wakhack »

Zdravim

Funguju Vam tieto statistiky lebo mne tieto udaje nezobrazuje korektne nakolko som mal omnoho vacsiu spotrebu ako vyrobu v dany den . Mam 12kw hybrid bez baterie. Vdaka
Přílohy
Screenshot_2022-12-23-22-13-13-675_com.igen.xiaomaizhidian.jpg
Screenshot_2022-12-23-22-13-02-509_com.igen.xiaomaizhidian.jpg
HonzaS
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 24, 2020 2:16 pm
Lokalita: Liberec a okolí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od HonzaS »

Momentálně jsem řešil asi totéž, mám vlastní databázi postgres a uložené denní stavy vždy k půlnoci, abych si mohl dělat statistiky. Doteď jsem neměl tool, který by mi toto ukládal do té mojí DB. Nyní jej mám a potřeboval jsem zrekonstruovat data za cca poslední měsíc provozu. Spoléhal jsem na tu jejich aplikaci SOLARMAN.

Všechny parametry seděly perfektně až na jeden a tím byla spotřeba na straně výstupu měniče. Prostě registr "LOAD Consumption" obsahuje jinou honodtu, než jsou sečtené všechny řádky v SOLARMANU.

Měl jsem spotřebu cca 97kWh z registru "LOAD Consumtion", totéž ukazuje i registr v aplikaci. Ale pokud sečtu denní úhrny, tak mi to vyšlo cca 160kWh, tj. o cca 63kWh více než je v registru. Celé to přičítám tomu, že se v té aplikaci promítá i spotřeba měniče a v registru "LOAD Consumtion" (dodávka měničem do baráku) nikoli.
Spotřeba měniče pak vychází dle měření měničem na cca 2kWh denně, což +/- souhlasí. Měřil jsem to multimetrem a spotřeba z baterie v ostrovním módu (grid je odpojen stykačem) je cca 1.5A v klidu, tj. nějakých 80W, za den pak 1.9kWh. Měnič sám měří na malých proudech o něco více než je skutečnost. Mám model 12kW.
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od proasnet »

Momentálně si Deye měnič namontoval můj kamarád, má 2x 5kW v paralelu.
Co mě zaráží je rozdíl v napětí baterie, co ukazuje multimetr na svorkách a displej měniče. Rozdíl je 1,5V při 52V v klidu, tj. nenabíjí, nevybíjí. Hledám nějaký způsob kalibrace, něco jako má voltronics povely přes RS232 BTA0 atd...
Psal jsem výrobci, a ten mi odepsal že jsou připojené nekompatibilní baterie ( jsou připojené EVE Lifepo4), ale to mi přijde jako blbost, napětí je napětí a to nálepku výrobce nemá, takže na podpoře sedí asi uklízečka.
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
wakhack
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 25, 2022 9:47 am
Lokalita: Trencin

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od wakhack »

Skusenost s podporou Deye tiez blba vsetko na co som sa pytal bolo zavedene do odpovede working fine .
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od eman »

To je děs. Deye mám ve výběru, ale vypadá to na stejně strašnou čínskou herku, jako cokoliv od nich. Nicméně já mám v plánu mít MPPT mimo a měnič používat jenom pro konverzi.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
wakhack
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 25, 2022 9:47 am
Lokalita: Trencin

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od wakhack »

Akoze menic comsa tyka po hw stranke je super podla mna len to ma nedotiahmuty sw resp. Nieje k tomu poriadny jasny manual a vacsinu musis hadat skusat
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od proasnet »

Oni ty měniče vypadají fakt dobře a profesionálně, tím nemyslím z obrázků, ale když jsem je viděl, připojoval a nastavoval. Najednou ten rozdíl napětí, to mě zklamalo a podpora to jen podtrhla.
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od proasnet »

číňan mi napsal, že to prodiskutuje s inženýrem a dá ještě vědět, tak uvidím co mi přijde za odpověď, rád se podělím.
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
wakhack
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 25, 2022 9:47 am
Lokalita: Trencin

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od wakhack »

Aj mne to odpisali dokonca sa aj pripojili na dialku do menica upgradli fw sw aj neviem co este ale potom prisla odpoved ze menic zapisuje do statistiky kupenej enrgie iba tu ktora presla cez load port lebo ze menic nevie kolko energie odobral pre grid port. Naco tam su potom cievky na merianie na kazdu fazu mi uz neodpovedali.
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od proasnet »

Pak mě překvapila ještě jedna věc. Koupil si k tomu nějaké moduly Solarman, co se přes 232 připojí přes wifi. Připojili jsme to do sítě, mělo to IP adresu, dostali jsme se do toho přes webové rozhraní, ale nedalo se to spárovat v aplikaci. Když jsem se díval na video na YT tak to vypadalo velmi jednoduše. Po hlubším bádání s programem WireShark jsem přišel na to, že ten modul vůbec neposílá pakety nikam do internetu.
Ve webovým rozhraní, teď nevím přesně jak to tam bylo, tak tam byl Server A a Server B.
Server A se editovat nedal, bylo tam default všechno, a server B tam se dala doplit IP adresa a port. Nic jsme tam nedoplňovali, ani na YT to nebylo vyplněné. Budeme to řešit s pomocí Home Assistanta a integrací.
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od proasnet »

Tak se vyjadril cinsky inzenyr.
Musim se obratit na vyrobce baterie. Z baterie nejde DC napeti a pri nabijeni dochazi k vybijeni a pri vybijeni dochazi k nabijeni.
To jsem z toho jelen, tak z baterie mi jde stridave a mam bludne proudy ktere neznaji spravny smer sve cesty. ACH JO. Asi zaridim skolu pro elektrony
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
bobr
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 07, 2021 10:08 pm

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od bobr »

Ahoj,
řešil jste někdo už připojení tohoto meniče oficielně jako ongrid ?
Všude jsou prohlášení a certifikáty splnění PPDS, ale reálně ve střídači je FW kde jsou pouze 2 stupně pro nadpětí místo třech. Nevím jestli je nějaká novější verze FW, kde je to už vyřešené....
thomas37
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 31, 2021 11:00 am

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od thomas37 »

Zdravím, doporučíte tedy tento menič? Nebo raději jít do ověřené značky např. Solax? Mám na výběr tento Deye 12kW nebo Solax Hybrid G4 10kW komplet v sestavě s baterkou a panely a rozdíl v ceně tam je celkem 44tis.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek