Vlastní spotřeba el. měru.

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Vlastní spotřeba el. měru.

Příspěvek od chatař »

Zdravím všechny. Zajímala by mě taková, možná trochu blbina. Jakou vlastní spotřebu má digitální elektroměr DS, a jestli svou vlastní spotřebu zaznamenává, anebo to zatáhne EoN. Prostě, jestli se v případě provozu na solár vyplatí vypínat hlavní vypínač DS.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
rob.brno
Příspěvky: 962
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Vlastní spotřeba el. měru.

Příspěvek od rob.brno »

Výrobce elměru to většinou uvádí v DS. Bývá to kolem 2W u 3f eměrů.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Vlastní spotřeba el. měru.

Příspěvek od chatař »

Děkuji za odpověď. A elměr tuto vlastní spotřebu samozřejmě zaznamenává. Distributor přece není blbý. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2569
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Vlastní spotřeba el. měru.

Příspěvek od tomas »

Elektroměr i HDO přijímač by měl být zapojený tak, že jeho vlastní spotřeba není započítávána koncovému zákazníkovi, tedy mimo proudové ztráty na bočnících nebo MTP. Bohužel to už neplatí o dalších přístrojích které tam nově distributoři stále více požadují, jako RTU, servisní zásuvka, záložní zdroji atd.... i když podle legislativy i mám vyjádření od ERÚ že vše co distributor požaduje nebo mu slouží, tak by provozní náklady měl hradit distributor nebo by to mělo být napájeno ještě před měřením. Už jsem to několikrát zkoušel uhádat s distributorem, ale to potom čekáte na montáž elektroměru třeba dva roky a ERÚ vám s tím nijak nepomůže.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek