Jaký 3f asymetrický hybridní měnič?

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
rob.brno
Příspěvky: 959
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Jaký 3f asymetrický hybridní měnič?

Příspěvek od rob.brno »

RRR123 píše:V příspěvku píšete, že Solax X3-HYBRID G4 podporuje i baterie Pylontech.
Můžete mi to potvrdit?
Mám v úmyslu zaměnit goodwe gw10k et za 15kw Solax a na dotaz výrobci k použitelným bateriím mi přišla správa:

"The Solax Hybrid inverter only support communicate with our Triple Power Lithium battery, the communicate protocol of the battery is private.
The compatible battery models:
T45, T63, T30, T58"

Z odpovědi jsem usoudil, že uvedený model bude pracovat pouze s doporučenými bateriemi.
Děkuji,
Zdeněk
Byl bych opatrný, obecně se tvrdí že Solax X3-HYBRID G4 podporuje připojení pouze T30 a T58. Jinak v režimu olovo lze jak se zdá připojit jakoukoliv HV baterii s napětím nad 180V.
rob.brno
Příspěvky: 959
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Jaký 3f asymetrický hybridní měnič?

Příspěvek od rob.brno »

zeman51 píše:
Tak to je dobrá zpráva, asi budu muset pořádně hledat ono diskuzní téma.
Mohl bych se ale zeptat, jak konkrétně se tento režim Lithiové baterie bez komunikace vybírá?
Existuje v nastavení nějaká obecná baterie, pro kterou jdou nastavit odpovídající hodnoty?
Během posledních cca 3týdnů tu byl příspěvek, který toto reálně popisuje.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Jaký 3f asymetrický hybridní měnič?

Příspěvek od tomas »

RRR123 píše:V příspěvku píšete, že Solax X3-HYBRID G4 podporuje i baterie Pylontech.
Můžete mi to potvrdit?
Mám v úmyslu zaměnit goodwe gw10k et za 15kw Solax a na dotaz výrobci k použitelným bateriím mi přišla správa:

"The Solax Hybrid inverter only support communicate with our Triple Power Lithium battery, the communicate protocol of the battery is private.
The compatible battery models:
T45, T63, T30, T58"

Z odpovědi jsem usoudil, že uvedený model bude pracovat pouze s doporučenými bateriemi.
Děkuji,
Zdeněk
Od předchozí verze střídače Solax X3-HYBRID který oficiálně Pylontech podporoval jsme zůstaly stále na Pylontech a fungují i s novými střídači Solax X3-HYBRID G4.
Ovšem teď řeším problémy s BMS Pylontech. Ty nové BMS začnou cca měsíc po spuštění a bezproblémového chodu hlásit chybu BMS_Internal_Err a odpojí baterku, to vede k restartu střídače a k výpadku výroby, pak se to co hodinu opakuje cca 2 - 3 dny a stejně záhadně jak to začalo tak to přestane a je cca měsíc klid.
Když BMS vyměním za starší rok 2020, tak to nedělá, když tam dám BMS 2021 na novější, tak to dělá. A je jedno jestli je to Solax X3-HYBRID G4 nebo X3-Hybrid-G1/G2 které oficiálně Pylontech podporují. Prostě něco se v BMS Pylontech v roce 2021 změnilo. Ale řeším to. Jen je to časově náročné, protože se to projevuje náhodně. Dělá to i když je tam master BMS.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
RRR123
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 29, 2022 10:09 pm

Re: Jaký 3f asymetrický hybridní měnič?

Příspěvek od RRR123 »

tomas píše:
RRR123 píše:V příspěvku píšete, že Solax X3-HYBRID G4 podporuje i baterie Pylontech.
Můžete mi to potvrdit?
Mám v úmyslu zaměnit goodwe gw10k et za 15kw Solax a na dotaz výrobci k použitelným bateriím mi přišla správa:

"The Solax Hybrid inverter only support communicate with our Triple Power Lithium battery, the communicate protocol of the battery is private.
The compatible battery models:
T45, T63, T30, T58"

Z odpovědi jsem usoudil, že uvedený model bude pracovat pouze s doporučenými bateriemi.
Děkuji,
Zdeněk
Od předchozí verze střídače Solax X3-HYBRID který oficiálně Pylontech podporoval jsme zůstaly stále na Pylontech a fungují i s novými střídači Solax X3-HYBRID G4.
Ovšem teď řeším problémy s BMS Pylontech. Ty nové BMS začnou cca měsíc po spuštění a bezproblémového chodu hlásit chybu BMS_Internal_Err a odpojí baterku, to vede k restartu střídače a k výpadku výroby, pak se to co hodinu opakuje cca 2 - 3 dny a stejně záhadně jak to začalo tak to přestane a je cca měsíc klid.
Když BMS vyměním za starší rok 2020, tak to nedělá, když tam dám BMS 2021 na novější, tak to dělá. A je jedno jestli je to Solax X3-HYBRID G4 nebo X3-Hybrid-G1/G2 které oficiálně Pylontech podporují. Prostě něco se v BMS Pylontech v roce 2021 změnilo. Ale řeším to. Jen je to časově náročné, protože se to projevuje náhodně. Dělá to i když je tam master BMS.

Díky za informaci.
Provozujete je s komunikací Střídač - BMS, nebo bez, pouze s nastavením parametrů nabíjení a vybíjení?
Zkusil jsem znovu dotaz výrobci. Nerad bych při výměně střídače řešil problém s baterií.
Baterie jsou z letošního roku, doposud jich nebylo potřeba.
Pavel111
Příspěvky: 125
Registrován: pon bře 24, 2014 11:40 am
Lokalita: Čestice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11,7
Kapacita baterie [kWh]: 43
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jaký 3f asymetrický hybridní měnič?

Příspěvek od Pavel111 »

Takže jestli tomu dobře rozumím,tak Solax X3-HYBRID G4 v režimu olovo se dá připojit cokoli nad 180 V,jen se nastaví minimální a maximální hodnota napětí baterie.To je dobré.Jedná se mi o to,že olovo je dostupnější.Nejedná se o cenu,ale dostupnost celkově.Poslední dobou se mi zdá,že lithiové baterie mají čím dál tím větší dodací lhůty a moc nejsou na skladech.
Akorát by mne zajímalo,jestli má tento Solax i možnost off-grid,kdy je vazební relé trvale odpojeno a připne se k síti až když už z FVE nic neleze.Kvůli absolutnímu zamezení přetoků do sítě.To,že je tam potom nějaká prodleva,než se to přepne,by mi nevadilo.
11,6 kWp-MPPT Victron-třífáz Victron 24kW(6xMP5000VA)-43 kWh LiFe
ospaly
Příspěvky: 52
Registrován: čtv črc 28, 2016 9:40 pm

Re: Jaký 3f asymetrický hybridní měnič?

Příspěvek od ospaly »

Som pozeral SOFAR HYD20K-3PH, ale oproti ostatným meničom je tam iba malé krátkodobé preťaženie (aspoň tak to vravel predajca), prietoky nemá nulové. Výhodou je, že ma 2x MPPT a 2 ďalšie vstupy na stringy (cez optimizer). Neviem, ako by to reagovalo na záťaž kompresor,alebo niečo podobné, či by nebol problém s rozbehom (ak by už bola tam záťaž cca 10-12kw) a bolo by to offgrid.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Jaký 3f asymetrický hybridní měnič?

Příspěvek od tomas »

tomas píše:
RRR123 píše:V příspěvku píšete, že Solax X3-HYBRID G4 podporuje i baterie Pylontech.
Můžete mi to potvrdit?
Mám v úmyslu zaměnit goodwe gw10k et za 15kw Solax a na dotaz výrobci k použitelným bateriím mi přišla správa:

"The Solax Hybrid inverter only support communicate with our Triple Power Lithium battery, the communicate protocol of the battery is private.
The compatible battery models:
T45, T63, T30, T58"

Z odpovědi jsem usoudil, že uvedený model bude pracovat pouze s doporučenými bateriemi.
Děkuji,
Zdeněk
Od předchozí verze střídače Solax X3-HYBRID který oficiálně Pylontech podporoval jsme zůstaly stále na Pylontech a fungují i s novými střídači Solax X3-HYBRID G4.
Ovšem teď řeším problémy s BMS Pylontech. Ty nové BMS začnou cca měsíc po spuštění a bezproblémového chodu hlásit chybu BMS_Internal_Err a odpojí baterku, to vede k restartu střídače a k výpadku výroby, pak se to co hodinu opakuje cca 2 - 3 dny a stejně záhadně jak to začalo tak to přestane a je cca měsíc klid.
Když BMS vyměním za starší rok 2020, tak to nedělá, když tam dám BMS 2021 na novější, tak to dělá. A je jedno jestli je to Solax X3-HYBRID G4 nebo X3-Hybrid-G1/G2 které oficiálně Pylontech podporují. Prostě něco se v BMS Pylontech v roce 2021 změnilo. Ale řeším to. Jen je to časově náročné, protože se to projevuje náhodně. Dělá to i když je tam master BMS.
Problém s BMS odhalen, nebyly čipy, tak to nahradili jinými, nutno aktualizovat firmware v BMS. Více zde:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 46#p188546

Otestoval jsem toto:
Solax X1 G4 s Pylontech H48050. Funguje jen a pouze se 6 akumulačními moduly. Master BMS střídač nebere, chvíli to vypadá že jo, ale pak vyhodí hlášku že je napětí akumulátoru mimo rozsah, což není pravda protože tam bylo 3 x 6 modulů a na 1 x 6 funguje. Ale energii z akumulátoru pro vlastí provoz i tak bere. Prostě záměrné softwarové omezení od Solaxu aby zvýhodnil své akumulátory.
Solax X3 G4 funguje s Pylontech H2 se třemi akumulačními moduly. Čtyři nefungují (prý napětí mimo rozsah, což není pravda) a dva moduly jsem nezkoušel, někdy ještě zkusím.
Solax X3 G4 funguje s Pylontech master BMS, takže lze jít s kapacitou teoreticky asi až do nekonečna:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 57#p165650
Minulý týden jsem zprovoznil 30kW ostrůvek 2 x Solax X3 G4 15 kW a každý s master BMS a 18 kusy Pylontech H48050 (3 x 6), dohromady tedy 36 kusů Pylontech H48050 = 86,4kWh + nabíjení z centrály.

Zajímalo by mne jestli by fungoval Pylontech H2 s master BMS kdybych mu zajistil napájení 12V, to ještě musím vyzkoušet.
Pak je spousta akumulátorů i jiných výrobců které komunikují stejně jako Pylontech a tam by mne zajímalo jestli by to také vzalo master BMS Pylontechu.

Solax X1 G4 umí vytvořit mikosíť (microgrid) s frekvenčním posuvem, Solax X3 to bude umět ve verzi G5 která je plánována na 3Q 2023 ;)
https://kb.solaxpower.com/data/detail/f ... 6002e.html
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
jpr
Příspěvky: 8
Registrován: čtv srp 02, 2018 4:37 pm

Re: Jaký 3f asymetrický hybridní měnič?

Příspěvek od jpr »

Dobry den,

mohu se jeste jendou zeptat na potvrzeni kompatibility Solax X3 G4 s Pylontech bateriemi?

Mam ted X3 10 G3 a 6 kusu H48050 + SC0500. SC0500 pry umi az 7 kusu baterii H48050. Budu rozsirovat panely a mel jsem ideu, ze si poridim X3 15 G4 ke kteremu pripojim stavajici baterie. Idealne jsem myslel ze G4 a G3 budou moci byt spojeni CANem a G4 bude ridit G3. Solax mi ale tvrdi ze G4 neni kompatibilni s bateriemi Pylontech a ani ze tyhle dve menice dohromady spojovat nelze. Jen nechat G3 pripojeny na AC bez rizeni. Rad bych mel dva menice kompatibilni s existujicimi bateriemi, kdyby se jednomu neco stalo aby to alespon trochu porad fungovalo (G3 uz mi jednou odesel, nastesti Solax uznal zaruku)

Podle toho co tady pan "tomas" pise, by G4 mohla fungovat s bateriemi co mam, pripadne i rozsirenymi na 7kusu (350V) je to tak?

Diky moc!
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Jaký 3f asymetrický hybridní měnič?

Příspěvek od tomas »

Solax X3 G4 funguje s Pylontech H48050 i Pylontech H2.
Běžně to používám:
https://solarforum.cz/viewtopic.php?p=29225#p29225
viewtopic.php?p=165398#p165398
Solax X3 G3 už není, reklamoval jsem jeden nedávno a dali mi místo ní G4 že to mám připojit k těm stávajícím Pylontech, tím i servis přiznal že to funguje.
Existují už i Battery-Emulatory
https://github.com/dalathegreat/Battery ... rters-list
https://secondlifestorage.com/index.php ... ted.12652/
takže by měli jít i přímo využívat například akumulátor v elektroautě.
Nebo někteří dělají vlastní aku:
https://www.vodnici.net/community/loxon ... post-38966
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek