Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř led 20, 2021 2:27 am

odpojení panelů

Diskuze ohledně rozvodů, kabeláže, způsobů využití stávajících rozvodů, vhodných průřezů dle potřebného výkonu, plánování rozvodů, atd.
Předchozí

Re: odpojení panelů

Příspěvekod mypower.cz » ned led 10, 2021 8:26 pm

Skrat píše:OK.Tak prosím smazat nebo přesunout.Fakt sem nevěděl.

ok, 200,-, kam mam vystavit fakturu? :twisted:
Zalozte nove tema a kdyz se vam tady budou hromadit odpovedi, tak se vam to tu zapleveli, nebo si odkazete lidi do noveho tematu. Nejlepsi bude, kdyz vam tu stridave zacnou lidi odpovidat na odpojeni i uzemeni. To bude panecku parada.
mypower.cz
Site Admin

Příspěvekod Skrat » ned led 10, 2021 8:34 pm

zejtra to zkusím.Uš musím jit.Dík za nasměrování
2x195W 72 čl./MPPT XTRA 3210N/Carspa 700W mod. sin/UPS 500W sin/autobaterie 24V.Dále zatím 230W 2s4p západní strana,Regulátor PWM 48V, olovo AGM,UPS 2KW,Victron 48V/375W
Skrat

Příspěvekod Vitek » ned led 10, 2021 9:04 pm

mypower.cz píše:
matobabetak píše:mne sa to stalo, bms odpojilo baterky...axpert sa vypol a to bolo všetko, nie raz...

Axpert neni regulator ale all in one menic, a navic axpert umi pracovat i bez baterie.

https://shop.mypower.cz/kombi-menic-axp ... 7200w-3849

Měnič podporuje přímou komunikaci s bateriemi Pylontech po přiloženém datovém kabelu a umí případně pracovat i zcela bez baterie.(*)
Měnič podporuje spojování do paralelního nebo 3-fázového systému.

(*) pro zamezení přetoků energie z panelů do sítě v bezbateriovém režimu je nutná aktualizace firmware na 90.11 nebo novější a nastavení režimu APL

Jak který... prosím nemystifikovat případné kupující... je moc typů. napiš případně výčet těch kterých se to týká nebo netýká at to je vše černé na bílém, díky.
Vitek

Příspěvekod mypower.cz » ned led 10, 2021 9:08 pm

Vitek píše:Jak který... prosím nemystifikovat případné kupující... je moc typů. napiš případně výčet těch kterých se to týká nebo netýká at to je vše černé na bílém, díky.

Odkazoval jsem na konkretni typ. Aby tedy bylo jasno, upravuji svuj predchozi prispevek.
mypower.cz
Site Admin

Příspěvekod JiTr » úte led 12, 2021 2:31 pm

mobilik píše:Nutne podotknúť že studer a aj victron regulátor vidrzi ísť aj bez batérie.....

Mobilik, mohl by jsi prosím tě blíže specifikovat za jakých podmínek dokáže jet Victron MPPT bez baterie?
Nebo jsi to spíše mylel tak, že pokud se baterie za provozu (= MPPT nabíjí baterii) odpojí, tak to MPPT Victron přežije ... info o této robustnosti Victron regulátoru jsem už zaslechl ...
JiTr

Příspěvekod FRSO » úte led 12, 2021 3:23 pm

JiTr píše:
mobilik píše:Nutne podotknúť že studer a aj victron regulátor vidrzi ísť aj bez batérie.....

Mobilik, mohl by jsi prosím tě blíže specifikovat za jakých podmínek dokáže jet Victron MPPT bez baterie?
Nebo jsi to spíše mylel tak, že pokud se baterie za provozu (= MPPT nabíjí baterii) odpojí, tak to MPPT Victron přežije ... info o této robustnosti Victron regulátoru jsem už zaslechl ...

Ano, jak píšeš, pokud se odpojí baterie za provozu od mppt Victron, dělám to tak u lifepo4 packů, že mi bms odpojí aku s měničem, takže nějaká zátěž tam zůstává, na jedné aplikaci s pb aku a MPPT 100/30 se přerušila pojistka k aku a tak to jelo 14 dnů bez problému, bylo to ve floatu a svítila zelená led jak kdyby bylo nabito, ale bez aku. Po opravě pojistky a znovunačtení systémového napětí fungoval mppt bez problému.
FRSO

Příspěvekod mypower.cz » úte led 12, 2021 3:41 pm

Konecne blbuvzdorne regly na svete. Jen houst a vetsi kapky. Takto si predstavuji schopny regl.
mypower.cz
Site Admin

Příspěvekod PavelR » úte led 12, 2021 3:45 pm

taky to mám vyzkoušený, že to přežije bez aku, ale jen na volnoběh. Nedělal jsem to že bych mu vzal aku pod výkonem. Zkoušel někdo?
PavelR

Předchozí

Zpět na Rozvody, kabely, dimenzování výkonu