ktere reseni vybrat ?

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od Brbla »

Asi to bylo o korunu levnější.
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od zbek »

To jsem nepochopil že objednal 2 ze symetrickym měničem . Vypadalo to že se ptá a 1 byla jasna volba .Tak to se těšim na report jak je spokojenej s vyběrem . Pokud by vzal 2 s asymetrickym měničem tak by mě zajimal report ještě vic tahle verze by mohla bejt zajimava přes zimu a obdobi deštu .
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od youda »

Nejde jen o symetricnost.
Ten zpusob pripojeni AKU na 1f je fakt nevyhodnej. Jak pri nabijeni, tak pri blackoutu, viz schema na predchozi strance: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=128206#p128206
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od josse »

youda píše:Nejde jen o symetricnost.
Ten zpusob pripojeni AKU na 1f je fakt nevyhodnej. Jak pri nabijeni, tak pri blackoutu, viz schema na predchozi strance: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=128206#p128206
Nevýhodný je slabé slovo :-), myslím že už tu padlo tragický. Můj tip ohledně ročního vyúčtování bez wattrouteru bude stejný jako rok před.

PS:A to že už je to objednané mě taky uniklo...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od diablo007 »

A pak mi někdo se selským rozumem vysvětlete k čemu celé toto vlákno vzniklo když i přes snahu která byla vyvinuta objedná takový nesmysl
kloss68
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 16, 2020 10:32 pm

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od kloss68 »

Vlakno vzniklo abych se dozvedel vas nazor a to my pomohlo, diky youdovi za dotazy ktere budu resit s dodavatelem. mimochodem wattrouter je soucasti reseni. zadani bylo sobestacnost, mozna jsem slapl vedle a v budoucnu reseni pozmenim ci rozsirim. u me to neni otazka penez, prestoze ano sahl jsem na dotace, proc ne ale ta castka co budu investovat do reseni je pro me necela jedna mesicni vyplata. beru to z hlediska hobbisty a dekuji za vase nazory. dodavatel ma overenou linii spokojenych klientu tak stale verim ze system vyladi abych s nim byl spokojen a kdyz ne tak pridam komponenty. vsichni nekde zaciname, nikdo se na svet nedostal vyuceny.
kazdopadne dekuji a po par mesicich se vratim a napisu jestli jsem opravdu slapl mimo nebo system slape tak jak jsem si predstavoval.
hezkyden,
p
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od PavelR »

OK delej jak myslis, ale symetricky stridac je u nas v CR kde mame mereni po fazich a za dodavku nic nedostavas naprosto kontraproduktivni a likviduje ekonomiku cele instalace.
Kazdopadne at se ti to zadari.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od diablo007 »

Jenže názor většiny byl že symetrický měnič je špatně a přesto jsi ho pořídil . A spokojený zákazník který je neznala ovce nedělá dobrou referencí ale to už je teď jedno. Týden dva studia fóra by ti otevřel oči a koncepčně bys to určitě udělal jinak ale pozdě bycha honiti
kloss68
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 16, 2020 10:32 pm

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od kloss68 »

Realita je ze kdyz jsem zacal vlakno reseni jiz bylo vybrane. Chtel jsem nazor a to jsem dostal takze blog funguje. Ale jak jsem se zminil, uvidim a poopravim v pripade ze nebude adekvatni.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od vlkazajac »

Kecy ! Realita je, že ste si tu spravili z fóra kvíz a obrali ste ľudí o čas a devalvovali ste ochotu niekomu poradiť a pomáhať.

Z polmetrového rybníka sa nevolá o pomoc.
Naposledy upravil(a) vlkazajac dne ned črc 19, 2020 1:34 pm, celkem upraveno 1 x.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od josse »

kloss68 píše:... zadani bylo sobestacnost, mozna jsem slapl vedle
Určitě...
kloss68 píše:...a v budoucnu reseni pozmenim ci rozsirim. u me to neni otazka penez, prestoze ano sahl jsem na dotace, ...
p
Dotace a něco později měnit? Jak proboha, přenechat dům s tím paskvilem dalšímu ubožákovi co stejně nebude vědět co s tím? A jinde začít znovu na prázdném pozemku?
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3357
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od marko250 »

:-) " Které řešení vybrat ?" To nejblbější :-) A vy co na tohle narazíte a máte stejnou nabídku na FVE s dotací, se jí velkým obloukem vyhněte.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od diablo007 »

marko250 píše::-) " Které řešení vybrat ?" To nejblbější :-) A vy co na tohle narazíte a máte stejnou nabídku na FVE s dotací, se jí velkým obloukem vyhněte.
Nejhorší je že další ovčan místo aby hledal a z tohoto se poučil založí nové vlákno s podobnou otázkou a bude to nanovo.
A opravdu už mně to přijde jako stupidita si něco objednat a pak zde založit téma které řešení by jsme si vybrali mateřská školka hadra se nedivím matadorům zde na fóru že postupně jejich ochota cokoliv z někým řešit pomalu upadá a sem rád že když sem sem vlezl jako úplné pako měli tu energii a chuť mne nasměrovat
kloss68
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 16, 2020 10:32 pm

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od kloss68 »

matadore, asi se nudis... to stejne pises dokola a dokola... point well taken now give it a rest...
FíraD
Příspěvky: 158
Registrován: pon dub 16, 2018 7:46 pm

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od FíraD »

kloss68 píše:matadore, asi se nudis... to stejne pises dokola a dokola... point well taken now give it a rest...
Jestli pak víš, že v případě čerpání dotace nesmíš do systému deset let zasahovat. Když už si takové frajer.
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od JiříK »

Už ho nechejte. Zeptal se, dostal odpověď, barvu přiznal férově taky. Vy jste svůj názor taky řekli, dokonce i informace navíc. Dál ať se pere sám. Jsem zvědav na feedback za půl roku...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od zbek »

Pokud ma velkou spotřebu přes den a optimalně zatiži jednotlive faze tak bych to zas tak tragicky neviděl . Třifazove těleso přes watrouter v akumulačni nadobě posbira přetoky . PylonTech US2000Plus a controller GW3600S-BP využije spiš jako UPS . Tak muže feedback hlasit spokojenost . Chce si stim jen vyhrát a nakonec to muže fungovat překvapivě dobře .
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od zajo »

kloss68 píše:Vlakno vzniklo abych se dozvedel vas nazor a to my pomohlo, diky youdovi za dotazy ktere budu resit s dodavatelem. mimochodem wattrouter je soucasti reseni. zadani bylo sobestacnost, mozna jsem slapl vedle a v budoucnu reseni pozmenim ci rozsirim. u me to neni otazka penez, prestoze ano sahl jsem na dotace, proc ne ale ta castka co budu investovat do reseni je pro me necela jedna mesicni vyplata. beru to z hlediska hobbisty a dekuji za vase nazory. dodavatel ma overenou linii spokojenych klientu tak stale verim ze system vyladi abych s nim byl spokojen a kdyz ne tak pridam komponenty. vsichni nekde zaciname, nikdo se na svet nedostal vyuceny.
kazdopadne dekuji a po par mesicich se vratim a napisu jestli jsem opravdu slapl mimo nebo system slape tak jak jsem si predstavoval.
hezkyden,
p
Nevím jakou máte spotřebu a to i během ročních období, ale řešení které jste vybral si troufnu říci, že nesplní podmínku pro dotaci, 70% výroby se musí!!! spotřebovat v místě instalace a pokud nemáte bazén a nebo jiný velký letní "sezonní spotřebič" tak Vámi vybraná instalace ji nesplní a hrozí varianta vrácení dotace........
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od mypower.cz »

zajo píše:Nevím jakou máte spotřebu a to i během ročních období, ale řešení které jste vybral si troufnu říci, že nesplní podmínku pro dotaci, 70% výroby se musí!!! spotřebovat v místě instalace a pokud nemáte bazén a nebo jiný velký letní "sezonní spotřebič" tak Vámi vybraná instalace ji nesplní a hrozí varianta vrácení dotace........
Jak se tohle meri? Nebo jak se to pocita? Vyroba muze byt snizena mrakem tedy zastinenim panelu, nebo jednoduse odpojenim nekterych stringu, nebo standardne snizenim jejich vykonu (vyjeti z mpp, omezeni vykonu). Spotreba zustava cca +- konstantni v danych rocnich obdobich, pokud se uzivatel chova tak nejak cca podobne.

Rekneme ze za dany mesic vyrobim V. Spotreba je S. S se musi byt >70% z promenlive hodnoty V a zbytek jde u techhle podivnych systemu do site? Max 30% z V? V ale muzeme preci velmi lehce ovlivnit prece, pokud nemame dostatecne S a nedosahli bychom 70%.

Nebo jak to je?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ktere reseni vybrat ?

Příspěvek od diablo007 »

No pokud dáš elektroměr za měnič tak máš výrobu a pokud elektroměr na přívodu měří pretoky máš jasné porovnání výroby měniče vlastní spotřeby domu a přetoků

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek