Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
rva
Příspěvky: 3546
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od rva »

Nevím o "Axpertovi", který by si bral vlastní spotřebu ze vstupu 230V. Vstup jsem měl u několika Axpertů dlouhodobě připojen na distribuci a domovní elektroměr neukazoval žádnou spotřebu. Teď jsem si nacvakl snímač Shelly na vstup pro 3 "Axperty" a ukazuje nějakých 2W (pravděpodobně normální chyba měření).
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
bokser01
Příspěvky: 1321
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od bokser01 »

PetrDubi píše:Všechny měniče typu axpert (a je jedno jestli originály nebo klony) při připojení 230V na vstup berou svojí vlastní spotřebu z 230V. Pokud na vstupu nemají 230V, tak berou svojí spotřebu z baterie nebo z panelů - není to chyba, ale vlastnost..

Nevím ale ten můj když je v bypassu sosá si stále kolem 1A z baterie protože je aktivní DC/AC měnič jako záloha kdyby vypadl AC vstup
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
Zdenaaal
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 05, 2022 2:49 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Zdenaaal »

Myslím, že závisí na typu invertoru. Mám hybrid a ten si vlastní spotřebu bere primárně z FV nebo BAT. Distr. síť si (při nastavení off-grid) odpojí a bere z ní jen pokud už nemá kde jinde.
Vlastní spotřebu 60W by si na sebe měla FV vždy sama vydělat i v zimě, ale samozřejmě závisí na velikosti FVE.
Nastavení měniče pro baterii mám zatím v defaultních hodnotách.
Obrázek
Bulk = 1. fáze konstantním proudem až baterie dosáhne napětí nastavené pro Bulk; LiFePO4 mám 3,5VDC/článek)
Floating = 3. fáze udržovací napětí; mám nastaveno 3,375VDC/článek
vanilka
Příspěvky: 263
Registrován: stř kvě 05, 2021 2:57 pm
Lokalita: Beroun, Příbram

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od vanilka »

Pelda píše:..bere si nějakých 60W/h anižby makala..
Rada je jednoduchá - poloostrovní systém se samostatnými komponenty (měnič, solární regulátor). "Logika" provozu taková, že je-li baterie nabitá na určitou kapacitu (třeba 60%) popř.je výhled na slušnou denní výrobu z panelů, přepnout čistě na FVE. Klesne-li kapacita baterie pod určitou mez (třeba 20%) popř.je-li velmi nízká spotřeba, přepnout na DS. Účinnost tohohle řešení tkví v tom, že při provozu na DS je měnič vypnutý (tzn.spotřeba nulová nebo v hodnotách jednotek wattů) a zapnutý je pouze solární regulátor, který kontinuálně nabíjí baterii. Při velmi nízké spotřebě (např.v noci) a zároveň nízké denní výrobě může být z titulu účinnosti měniče výhodnější zůstat přepnutý na DS, dokud není baterie zcela nabitá.
4512kg VRLA GEL / 20kWp+
PetrDubi
Příspěvky: 1361
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od PetrDubi »

Třeba tady to někdo řešil:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=7644

Ale informace o tom jsem viděl i na zahraničních fórech a je i možný, že se to dá změnit v nastavení změnou nějakého parametru.
Taky je možný, že dřívější modely to nedělaly a u novějších to způsobuje novější firmware - už se takhle změnila firmwarem například hlučnost větráků (k horšímu).
Viděl jsem i na YouTube, že to dělá například i můj měnič, ale já jsem do něj nikdy 230V připojených neměl.
A než někdo začne něco o špatných klonech a podobně, tak FW pro ten můj měnič (a i další Easuny) je ke stažení na webu podpory Voltronics a měnič normálně funguje i po nahrání FW pro Axpert MAX 8, takže hardwarově to bude stejný (samozřejmě může být odlišná kvalita součástek). Ty informace jsou i přímo od Coulomba (pokročilí vědí o koho jde) na power fóru.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Pelda
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 09, 2022 5:31 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Pelda »

Zdenaaal píše:Myslím, že závisí na typu invertoru. Mám hybrid a ten si vlastní spotřebu bere primárně z FV nebo BAT. Distr. síť si (při nastavení off-grid) odpojí a bere z ní jen pokud už nemá kde jinde.
Vlastní spotřebu 60W by si na sebe měla FV vždy sama vydělat i v zimě, ale samozřejmě závisí na velikosti FVE.
Nastavení měniče pro baterii mám zatím v defaultních hodnotách.
Obrázek
Bulk = 1. fáze konstantním proudem až baterie dosáhne napětí nastavené pro Bulk; LiFePO4 mám 3,5VDC/článek)
Floating = 3. fáze udržovací napětí; mám nastaveno 3,375VDC/článek
děkuji :-) jsou to pro mě nové pojmy a když něco nastavuji, chci mít jasno co k čemu je. Z přiloženého grafu jsem to pochopil. Jako modelář používající baterie LiPo mě zajímalo pouze napětí 4,2V a co nejnižší vnitřní odpor článku :-)
Pelda
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 09, 2022 5:31 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Pelda »

vanilka píše:
Pelda píše:..bere si nějakých 60W/h anižby makala..
Rada je jednoduchá - poloostrovní systém se samostatnými komponenty (měnič, solární regulátor). "Logika" provozu taková, že je-li baterie nabitá na určitou kapacitu (třeba 60%) popř.je výhled na slušnou denní výrobu z panelů, přepnout čistě na FVE. Klesne-li kapacita baterie pod určitou mez (třeba 20%) popř.je-li velmi nízká spotřeba, přepnout na DS. Účinnost tohohle řešení tkví v tom, že při provozu na DS je měnič vypnutý (tzn.spotřeba nulová nebo v hodnotách jednotek wattů) a zapnutý je pouze solární regulátor, který kontinuálně nabíjí baterii. Při velmi nízké spotřebě (např.v noci) a zároveň nízké denní výrobě může být z titulu účinnosti měniče výhodnější zůstat přepnutý na DS, dokud není baterie zcela nabitá.
no tohle jsou všechno věci, které zjištuji až v průběhu všeho... Už jsem to psal ve fóru, kde se řší vlastni spotřeba těchto měničů. Nechápu proč při bypassu necvakne relé, které by natvrdo spojilo vstup s výstupem, tudíž by nebyly ztráty při konverzi AC/DC/AC s tím,že by byl měnič hybernován. Popravdě jsem si tak nějak při nákupu myslel, že to tak bude. TOhle složité energeticky ,,náročné" řesení mě vůbec nenapadlo.
PetrDubi
Příspěvky: 1361
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od PetrDubi »

Pokud při bypassu cvakne relé a vypne se inverter (co dělá 230V), tak by celý měnič měl brát maximálně pár W, a těch 60W je pokrytí spotřeby inverteru - když nepoběží ten, tak už tam není nic, co by mohlo žrát desítky W (pokud ti měnič nedobíjí baterku).
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Pelda
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 09, 2022 5:31 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Pelda »

PetrDubi píše:Třeba tady to někdo řešil:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=7644

Ale informace o tom jsem viděl i na zahraničních fórech a je i možný, že se to dá změnit v nastavení změnou nějakého parametru.
Taky je možný, že dřívější modely to nedělaly a u novějších to způsobuje novější firmware - už se takhle změnila firmwarem například hlučnost větráků (k horšímu).
Viděl jsem i na YouTube, že to dělá například i můj měnič, ale já jsem do něj nikdy 230V připojených neměl.
A než někdo začne něco o špatných klonech a podobně, tak FW pro ten můj měnič (a i další Easuny) je ke stažení na webu podpory Voltronics a měnič normálně funguje i po nahrání FW pro Axpert MAX 8, takže hardwarově to bude stejný (samozřejmě může být odlišná kvalita součástek). Ty informace jsou i přímo od Coulomba (pokročilí vědí o koho jde) na power fóru.
Díky! Ještě tu spotřebu budu řešit, pravděpodobně zkusím sehnat ručičkový měřák. K tomu softwaru, jsou tam nějaké úpravy směrem k lepšímu? Pokud to teda někdo řeší a přehrává? Verzi ze svého zjistit dokážu.
Pelda
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 09, 2022 5:31 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Pelda »

PetrDubi píše:Pokud při bypassu cvakne relé a vypne se inverter (co dělá 230V), tak by celý měnič měl brát maximálně pár W, a těch 60W je pokrytí spotřeby inverteru - když nepoběží ten, tak už tam není nic, co by mohlo žrát desítky W (pokud ti měnič nedobíjí baterku).
To je právě to co mě tady přidělává vrásky! Do teď jsem u všeho dokázal jakštakš změřit multimetrem pomocí ohmova zákonu. Čili napětí x proud. Jenže tady se něco děje. Napětí je jasné 242V ale při měření proudu multimetr generuje pulsy a ukazuje (já doufám, že jsou to nesmysly) hodnoty okolo 0,33A. Místo baterie je připojen laboratorní zdroj, kde jsou konstatní údaje 25V 0,9A 23W
sisdale
Příspěvky: 276
Registrován: sob črc 02, 2022 9:13 pm
Bydliště: středočeský kraj, 400 m n.m.

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od sisdale »

PetrDubi píše:Pokud při bypassu cvakne relé a vypne se inverter (co dělá 230V), tak by celý měnič měl brát maximálně pár W, a těch 60W je pokrytí spotřeby inverteru - když nepoběží ten, tak už tam není nic, co by mohlo žrát desítky W (pokud ti měnič nedobíjí baterku).
Mam jeden z klonu Axperta ve forme Sorotec REVO II 5.5kW a Easun iGrid VE II 5.5kW, tyto dva jsou vnitrne identicke a provozuji je v paralelnim zapojeni. Provadel jsem mereni pri vse moznych kombinacich a i kdyz je v bypass rezimu (bez PV at to nekomplikuji), tak invertor ma spotrebu 38 W z baterioveho vstupu a 4 W z AC vstupu. Pri zjistovani jak vse interne funguje jsem zjistil, ze spotreba je opodstatnena, protoze cele zarizeni je v pohotovosti a jakmile vypadnne AC input, tak hned bezvypadkove jede AC ouptut z baterioveho vstupu. Vnitrne jsou na bypasovanem AC spojeni vstupu a vystupu nadale pripojene vystupni casti invertoru a je synchronizovane rizeni IGBT prvku tak, ze neni z baterie dodavana do site zadna energie. Nicmene cela elektronika jede. Napajeni vsech vnitrnich obvodu je reseno v priorite: PV, baterie, AC. Takze pokud je pripojena beterie a neni PV, tak se spotreba zarizeni hradi z baterie. Ta spotreba 4 W na AC je dana tim, ze na AC inputu je trvale pripojen spinany zdroj. Ale jeho vystup se nezatezuje, kdyz je pritomna baterie. Na prazdno ma tento zdroj spotrebu 4W.

Me se takove chovani nelibilo, konkretne zbytecne vybijeni baterie v bypass rezimu. Protoze pak ji musim zase nabijet, coz implikuje zbytecne cyklovani. Tak jsem udelal nekolik zasahu do elektroniky a umoznil jsem si rezim, ze v pripade bypass rezimu prevedu prioritu napajeni vnitrni elektroniky na: PV, AC a nakonec teprve baterii. Tedy nezatezuji zbytecne baterii kdyz jedu v bypass a jen jistim vypadek AC inputu.

Me zminene menice jsou hybridy umoznujici. transfery energie vsemi smery vcetne mixovani vystupu spotrebou ze site a invertoru, pripadne dokonce dodani prebytku PV zpet do AC inputu. Tak zalezi na konkretni verzi menice, protoze podle jeho vnitrniho usporadani se musi udrzovat pri zivote patricne elektronicke obvody a hradi se ta spotreba z AC, baterie nebo PV.
8.56 kWp - orientace JJV (160st.) sklon 23 st. - PERC, 72-half cut, bifacial
11 kW invertory - 2x Sorotec REVO II 5.5kW (aka Easun iGrid VE II 5.5kW) v paralelenim 1f zapojeni
33 kWh LiFePO4 baterie - cylindrical pack 100 AH a dve prismatic REPT 280 AH v 16-ti clankovem provedeni
plně elektrický dům, plná automatizace, 50+ ESP8266 + RPi, inteligentní vytěžovaní - samoučící prediktivní energetické rozvrhovaní
více v mém domovském vlákně zde
Pelda
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 09, 2022 5:31 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Pelda »

sisdale píše:
PetrDubi píše:Pokud při bypassu cvakne relé a vypne se inverter (co dělá 230V), tak by celý měnič měl brát maximálně pár W, a těch 60W je pokrytí spotřeby inverteru - když nepoběží ten, tak už tam není nic, co by mohlo žrát desítky W (pokud ti měnič nedobíjí baterku).
Mam jeden z klonu Axperta ve forme Sorotec REVO II 5.5kW a Easun iGrid VE II 5.5kW, tyto dva jsou vnitrne identicke a provozuji je v paralelnim zapojeni. Provadel jsem mereni pri vse moznych kombinacich a i kdyz je v bypass rezimu (bez PV at to nekomplikuji), tak invertor ma spotrebu 38 W z baterioveho vstupu a 4 W z AC vstupu. Pri zjistovani jak vse interne funguje jsem zjistil, ze spotreba je opodstatnena, protoze cele zarizeni je v pohotovosti a jakmile vypadnne AC input, tak hned bezvypadkove jede AC ouptut z baterioveho vstupu. Vnitrne jsou na bypasovanem AC spojeni vstupu a vystupu nadale pripojene vystupni casti invertoru a je synchronizovane rizeni IGBT prvku tak, ze neni z baterie dodavana do site zadna energie. Nicmene cela elektronika jede. Napajeni vsech vnitrnich obvodu je reseno v priorite: PV, baterie, AC. Takze pokud je pripojena beterie a neni PV, tak se spotreba zarizeni hradi z baterie. Ta spotreba 4 W na AC je dana tim, ze na AC inputu je trvale pripojen spinany zdroj. Ale jeho vystup se nezatezuje, kdyz je pritomna baterie. Na prazdno ma tento zdroj spotrebu 4W.

Me se takove chovani nelibilo, konkretne zbytecne vybijeni baterie v bypass rezimu. Protoze pak ji musim zase nabijet, coz implikuje zbytecne cyklovani. Tak jsem udelal nekolik zasahu do elektroniky a umoznil jsem si rezim, ze v pripade bypass rezimu prevedu prioritu napajeni vnitrni elektroniky na: PV, AC a nakonec teprve baterii. Tedy nezatezuji zbytecne baterii kdyz jedu v bypass a jen jistim vypadek AC inputu.

Me zminene menice jsou hybridy umoznujici. transfery energie vsemi smery vcetne mixovani vystupu spotrebou ze site a invertoru, pripadne dokonce dodani prebytku PV zpet do AC inputu. Tak zalezi na konkretni verzi menice, protoze podle jeho vnitrniho usporadani se musi udrzovat pri zivote patricne elektronicke obvody a hradi se ta spotreba z AC, baterie nebo PV.
Děkuji za kvalifikovanou odpověď . uvidím jak často se v mém případě bude měnič překlápět do bypassu. Zatím jen ze zajímavosti, jak moc náročný byl zásah do změny priority při řešení napájení samotného měniče?
sisdale
Příspěvky: 276
Registrován: sob črc 02, 2022 9:13 pm
Bydliště: středočeský kraj, 400 m n.m.

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od sisdale »

Nejslozitejsi bylo zjistit jak cela ta vec funguje a identifikovat zapojeni. Vnitrni napajeni menice je kaskada vice spinanych zdroju a na konci stabilizatory. Po prvni urovni, ktera ma vystup DC pro kazdy typ, je u spojeni napajeni z AC, baterie a PV priorita resena pres ruzne napeti vstupnich casti a blokacni diody. Takze bylo potreba zajistit upravu napetovych urovni a tim upravit prioritu napajecich okruhu.
8.56 kWp - orientace JJV (160st.) sklon 23 st. - PERC, 72-half cut, bifacial
11 kW invertory - 2x Sorotec REVO II 5.5kW (aka Easun iGrid VE II 5.5kW) v paralelenim 1f zapojeni
33 kWh LiFePO4 baterie - cylindrical pack 100 AH a dve prismatic REPT 280 AH v 16-ti clankovem provedeni
plně elektrický dům, plná automatizace, 50+ ESP8266 + RPi, inteligentní vytěžovaní - samoučící prediktivní energetické rozvrhovaní
více v mém domovském vlákně zde
Pelda
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 09, 2022 5:31 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Pelda »

sisdale píše:Nejslozitejsi bylo zjistit jak cela ta vec funguje a identifikovat zapojeni. Vnitrni napajeni menice je kaskada vice spinanych zdroju a na konci stabilizatory. Po prvni urovni, ktera ma vystup DC pro kazdy typ, je u spojeni napajeni z AC, baterie a PV priorita resena pres ruzne napeti vstupnich casti a blokacni diody. Takze bylo potreba zajistit upravu napetovych urovni a tim upravit prioritu napajecich okruhu.
Jo takhle to chápu, jen teda uff, to muselo být náročné se v tom opravdu zorientovat. Dobrá práce! Mě se povedlo zajistit komunikační data z rs 232 levným řešením na WiFi domácí sítě. https://ibb.co/hWYCpdN
mirekcafa
Příspěvky: 345
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od mirekcafa »

V manuálu Easunu který jsem koupil je údaj "back filling protection" znamená to ochranu proti přetokům??
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
mirekcafa
Příspěvky: 345
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od mirekcafa »

Easun ISOlar SMX II 5,6 KW, jak píšu výše v návodu je "back filling protection" . Teď jsem ti jeho specifikaci projel až dolů a je tam ve specifikaci taky:(AC ochrana proti zpětnému toku) AC reverse flowing protection...yes
Znamená to tedy že to neudělá přetok? Dá se tomu věřit? Že by klon Axpert King II ????
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od 007ToMMaS »

PetrDubi píše:Třeba tady to někdo řešil:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=7644

Ale informace o tom jsem viděl i na zahraničních fórech a je i možný, že se to dá změnit v nastavení změnou nějakého parametru.
Taky je možný, že dřívější modely to nedělaly a u novějších to způsobuje novější firmware - už se takhle změnila firmwarem například hlučnost větráků (k horšímu).
Viděl jsem i na YouTube, že to dělá například i můj měnič, ale já jsem do něj nikdy 230V připojených neměl.
A než někdo začne něco o špatných klonech a podobně, tak FW pro ten můj měnič (a i další Easuny) je ke stažení na webu podpory Voltronics a měnič normálně funguje i po nahrání FW pro Axpert MAX 8, takže hardwarově to bude stejný (samozřejmě může být odlišná kvalita součástek). Ty informace jsou i přímo od Coulomba (pokročilí vědí o koho jde) na power fóru.
Ahoj kde je možné stiahnuť ten fw? Pozeral som to ale nenašiel som to.
Ďakujem
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
PetrDubi
Příspěvky: 1361
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od PetrDubi »

mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od 007ToMMaS »

Ďakujem, ale na môj tam nevidím fw podľa tých popisov. Stiahnem to a pozriem co sa tam schováva.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
martinhornak
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 14, 2022 4:18 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od martinhornak »

Ahoj všem kdo to čte

hledal jsem kam vrazit muj dotaz, ale nevím

mám REVO VM II PRO 3500/24 asi 10dní, k tomu 4 x 450Wp do serie (cca 160V a 11A) + 2x GEL Victron 12V/110Ah s balancerem HA01

zapojeno jako ostrov

a stává se, že hybrid vypne výstup 230V, neustále pípá, na displeji se zobrazí pouze ikona že láduje z panelů baterku ale třeba 630V a 230A, ikona baterky má plný počet políček a vedle baterky se zobrazí symbol "Li"

dneska už to nahlásilo chybu "15" ale ta v návodu vůbec není

stávalo se, že jsem to nechal třeba 15minut vyplé a pak to naskočilo, nebo jsem musel odpojit baterky, ted před chvilkou, když to zapnu tak se to resetovalo a cvakal stykač 230V out, ale nenaběhlo, prostě se to resetovalo opakovaně

jsem ve zkušebním provozu v maringotce, takže jediné co je atypické je, že výstup 230V mám zapojený pouze L a N bez PE, ale to snad chyba nebude

děkuju moc za případné porady, než to pošlu na reklamaci

menu je origo tovární nastavení

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek