Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř zář 23, 2020 7:27 pm

Pitná voda z dešťové vody

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
Předchozí

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvekod ikovlabs » ned srp 16, 2020 12:46 pm

Neprehanel bych to zas - poklop staci 5cm nad povrch(samo ze pokud nejsem v udoli nebo dire) - fitrace vzduchu pro vyrovnani dle mne zbytecne - bavime se o nadrzi v radech kubiku a tam to nic neresi.Kyble trusu neregistruji - a to mam celkem dost velko strechu. Navic ten problem je stejny pro nadrz v zemi tak jak venku.Nadrz tak 10m3 a vice - uz to ma nejakou pouzitelnou akumulaci a jde do toho vlezt a vycistit(po 5 letech 3 cm kalu).Dulezite je mit vyreseno nasavani vody cerpadlem na plovaku aby se nasavalo cca 20 cm pod hladinou - pak to nebude nasavat bordel ze dna a hladiny .Samozrejme sito na vstupu z okapu - ten first flush taky je zajimavy.Dale uklidnovaci kus-trubka co privadi sifonem na dno nadrze - nemicha tak vodu v nadrzi.
ikovlabs

Příspěvekod kodl69 » ned srp 16, 2020 12:57 pm

Předfiltraci mám už dlouho... Zkoušel jsem ji dát před čerpadlo a bylo to špatně, pokud se trochu ucpal filtr, tak se přetrhával sloupec a čerpadlo vydávalo divnej zvuk. Umístění filtru za tlakovou nádobu je taky špatně, protože zase, přicpání filtru - pomalej průtok, takže sprcha nepoužitelná. Finální verze je filtr mezi čerpadlem a tlakovou nádobou, filtr s proplachovacím kohoutem dole - potom stačí s plnou tlakovou nádobou vypnout čepadlo a tímhle kohoutem provést zpětný proplach filtru, bez demontáže. Voda z proplachu se samozřejmě užije na zahrádce a pod, ne do kanálu... filtr používám tenhle: https://www.helisek.cz/filtry/filtr-1-- ... roplachem/ a kecal jsem, vložka je 60mikronů, ne 50. Jemnější vložky jsou už vinutý, tj nejdou vyčistit, tohle jo, dokud se neprotrhne, tak funguje. Jednou za dva roky to celý vymáchám v roztoku kyseliny citonové, protože máme vodu vhodnou pro zocelení obyvatelstva (hodně manganu a železa).
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Ex Powerjack 8kW (momentálně samodomo cca 6kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod josse » ned srp 16, 2020 3:58 pm

kodl69 píše:Předfiltraci mám už dlouho... Zkoušel jsem ji dát před čerpadlo a bylo to špatně, pokud se trochu ucpal filtr, tak se přetrhával sloupec a čerpadlo vydávalo divnej zvuk. Umístění filtru za tlakovou nádobu je taky špatně, protože zase, přicpání filtru - pomalej průtok, takže sprcha nepoužitelná. Finální verze je filtr mezi čerpadlem a tlakovou nádobou, filtr s proplachovacím kohoutem dole - potom stačí s plnou tlakovou nádobou vypnout čepadlo a tímhle kohoutem provést zpětný proplach filtru, bez demontáže. Voda z proplachu se samozřejmě užije na zahrádce a pod, ne do kanálu... filtr používám tenhle: https://www.helisek.cz/filtry/filtr-1-- ... roplachem/ a kecal jsem, vložka je 60mikronů, ne 50. Jemnější vložky jsou už vinutý, tj nejdou vyčistit, tohle jo, dokud se neprotrhne, tak funguje. Jednou za dva roky to celý vymáchám v roztoku kyseliny citonové, protože máme vodu vhodnou pro zocelení obyvatelstva (hodně manganu a železa).

Ten filtr mezi čerpadlo a exp nádrž potvrzuju!

A v obrázku mě zaráží zpětná klapka před čerpadlem nikoli součástí sacího filtru. (Sací filtr myslím na hrubé nečistoty, jemný až za čerpadlem)

Určitá vzdálenost mezi exp a zpětnou klapkou s plastovými trubkami... U sebe vidím pozitivní vliv na filtr. Když se sníží otáčky čerpadla v mém případě díky VFD asi 2 sekundy ramp down, jak cvakne zpětná klapka, lehce se pohne voda směrem z exp a tím dojde k opadání bordelu z filtračního plechu na dno nádoby filtru. Ale mám studnu a tudíž skoro 20m mezi čerpadlem a sacím filtrem s klapkou...

Z řadu mám daleko více bordelu ve filtru než že studny...

Jak máte udělaný ten plovák na -20cm pod hladinu. Něco koupeného nebo DIY?

Ty komponenty v ČR na first flush by mě taky zajímaly zkušenosti...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 2x80P14S 18650 (~360Ah/18kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
josse

Příspěvekod ikovlabs » ned srp 16, 2020 8:37 pm

PET flaska + plastovy motouz.
ikovlabs

Předchozí

Zpět na Zpracování vody