Stykač DC/DC

Archiv ukončených inzerátů
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am

Stykač DC/DC

Příspěvek od petrs »

Koupim stykač DC/DC ,spinani napeti cca 300V cca 25A,ovladani DC 6 az 48V.Za nabidky nebo tipy dekuji.
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 916
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am

Re: Stykač DC/DC

Příspěvek od trud »

4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
kodl69
Příspěvky: 7431
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Stykač DC/DC

Příspěvek od kodl69 »

Stykačů s cívkou 24V DC mám mrak, ale žádným bych se neodvážil odpínat 300V DC, možná tak jak vymysleli v dražicích, všechny kontakty do série. Ale nikdo nezajistí spolehlivou funkci.
K čemu to? nestačil by DC jistič se shazovací cívkou? A nebo SSR?
Teď mi na jeden stykač padlo oko, siemens 35A, 600V AC, byl by za odvoz. Pokud seženeš něco na DC, tak to nebude za pár korun. Ten odkaz na dx hledá buťo autostykače, nebo stykače s dc cívkou...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
xxtt

Re: Stykač DC/DC

Příspěvek od xxtt »

kodl69 píše:Stykačů s cívkou 24V DC mám mrak, ale žádným bych se neodvážil odpínat 300V DC, možná tak jak vymysleli v dražicích, všechny kontakty do série. Ale nikdo nezajistí spolehlivou funkci.
K čemu to? nestačil by DC jistič se shazovací cívkou? A nebo SSR?
Teď mi na jeden stykač padlo oko, siemens 35A, 600V AC, byl by za odvoz. Pokud seženeš něco na DC, tak to nebude za pár korun. Ten odkaz na dx hledá buťo autostykače, nebo stykače s dc cívkou...
DC bez pauzy jen tak nekdo nevypne, 300V je schopno za príznivých okolností podržet oblouk i 4 centimetry. Tomu musí odpovídat situace. Prvotní rozepnutí lze ale pomerne jednoduše provést s adekvátním FETem, záleží na situaci.
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Stykač DC/DC

Příspěvek od honzasl »

Spínání DC:
Potřeboval jsem v práci spínat DC pomocí malého mikrospínače určeného pro AC. Samozřejmě to hořelo. Tak jsem prostě přidal k zátěži paralelně kapacitu vhodné velikosti - ejhle, funguje to, bez oblouku, jedna báseň.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
xxtt

Re: Stykač DC/DC

Příspěvek od xxtt »

honzasl píše:Spínání DC:
Potřeboval jsem v práci spínat DC pomocí malého mikrospínače určeného pro AC. Samozřejmě to hořelo. Tak jsem prostě přidal k zátěži paralelně kapacitu vhodné velikosti - ejhle, funguje to, bez oblouku, jedna báseň.
Tomu moc neverím. Dost závisí na konkrétní situaci a konkrétních hodnotách. Spínání všeho DC nad asi 20-24V je obtížné. Indukční zátež je možno lépe než kondem ošetrit diodou, prípadne RD členem, pokud jde o rychlost. K odporové záteži kapacita moc nepomuže a když naoko ano, tak oddálí kolaps o nekolik týdnu. Na odporové záteži tak lehce oblouk nedrží, jako na indukčnosti.
Kapacita zase spolehlive upeče kontakt pri sepínání.