GWL/Power: Invertor DC-AC 12V/230V, 2500W, sinusovy - HELP!

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
burda
Příspěvky: 209
Registrován: pát kvě 25, 2012 11:15 pm

GWL/Power: Invertor DC-AC 12V/230V, 2500W, sinusovy - HELP!

Příspěvek od burda »

Zdravím
Provozuju GWL/Power: Invertor DC-AC 12V/230V, 2500W, sinusovy a sice mi šlape doma už rok, ale zjistil jsem, že pokud je puštěný naměřím na výstupu 230V proti 12V vstupu napětí kolem 50V a to mi potom dělá "bordel" při měření (po dloooouhém laborování kde je problém) Otázkou zní co se s tím dá dělat ?

Měnič je připojen jen dvoudrátově neb se tu kdesi psalo, že při připojení zemění odejdou výstupní MOSFETY, tak jsem vzhledem k ceně neměl odvahu to zkusit.

Je tu někdo dostatečně zkušený aby uměl poradit jak tenhle problém eliminovat ?
PavelR
Příspěvky: 3125
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: GWL/Power: Invertor DC-AC 12V/230V, 2500W, sinusovy - H

Příspěvek od PavelR »

Provozuji tento menic akorat 24V verzi. Dela to to same jak tobe akorat me to nevadi.
Vystup mam zapojen taky dvoudratove do proudoveho chranice.

Pri rozborce vse vypadalo ze je vstup a vystup galvanicky oddelen. Jedina moznost je merit a merit kde to v tom menici proleza.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: GWL/Power: Invertor DC-AC 12V/230V, 2500W, sinusovy - H

Příspěvek od matej »

To bude asi parazitní, nemá cenu to měřit vstup-výstup. Vypnout měnič, odpojit, ohmmetrem změřit MegaOhmy mezi vstupem a výstupem. Pokud nenaměříme žádný kontakt, je to galvanicky odděleno, těch 50V je parazitnch přes kapacity a indukčnosti a nevadí, a problémem pak je rušení ze vstupní strany měniče > zkusit feritový váleček na DC přívodu, a macatý fóliový kondík (např 10uF/100V) co nejblíže na vstupní svorky.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2577
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: GWL/Power: Invertor DC-AC 12V/230V, 2500W, sinusovy - H

Příspěvek od tomas »

U některých měničů to funguje takto, bohužel. Velmi nebezpečné!
měnič bez galvanického oddělení
měnič bez galvanického oddělení
měnič bez galvanického oddělení
měnič bez galvanického oddělení
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2577
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: GWL/Power: Invertor DC-AC 12V/230V, 2500W, sinusovy - H

Příspěvek od tomas »

PavelR píše:Provozuji tento menic akorat 24V verzi. Dela to to same jak tobe akorat me to nevadi.
Vystup mam zapojen taky dvoudratove do proudoveho chranice.

Pri rozborce vse vypadalo ze je vstup a vystup galvanicky oddelen. Jedina moznost je merit a merit kde to v tom menici proleza.
Většinou to prolézá přes společnou kostru DC a AC části a přes zpětnou vazbu která zajišťuje stabilizaci 325Vdc v meziobvodu. Správně mají být kostry DC a AC odděleny a zpětná regulační vazba má být oddělena optočlenem, ale bohužel to tak u některých měničů není. Někdy oddělení zajišťuje pouze podložka mezi polovodičem a chladičem a to se nepovažuje za dostatečné galvanické oddělení.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2577
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: GWL/Power: Invertor DC-AC 12V/230V, 2500W, sinusovy - H

Příspěvek od tomas »

burda píše:Zdravím
Měnič je připojen jen dvoudrátově neb se tu kdesi psalo, že při připojení zemění odejdou výstupní MOSFETY, tak jsem vzhledem k ceně neměl odvahu to zkusit.
Pokud je měnič správě navržený a vyrobený s galavanickým oddělením, tak MOSFETY neodejdou.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
burda
Příspěvky: 209
Registrován: pát kvě 25, 2012 11:15 pm

Re: GWL/Power: Invertor DC-AC 12V/230V, 2500W, sinusovy - H

Příspěvek od burda »

Tak já to večer zkusím změřit, zda je tam nějaké přímé spojení a dám vědět. Feritové válečky pro odrušení jsem zkoušel
bez úspěchu. Pokud bych nenaměřil ohmetrem nic, myslíte, že mám zkoušet přizemnit kostru měniče ?
Alternativně jde ten měnič za rozumných podmínek upravit tak aby byl vstup a výstup galvanicky oddělen?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek