Příprava rozvaděč, rozvody

Diskuze ohledně rozvodů, kabeláže, způsobů využití stávajících rozvodů, vhodných průřezů dle potřebného výkonu, plánování rozvodů, atd.
Uživatelský avatar
ZdenekK
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 03, 2022 7:41 pm
Lokalita: Vysočina

Příprava rozvaděč, rozvody

Příspěvek od ZdenekK »

Zdravím,

vzhledem k aktuální situaci také zvažuji fotovoltaiku. Na základě pročtení zdejšího fóra bych se rád výhledově pustil do nějaké 1f elektrárny.

Mám aktuálně rozvaděč viz. příloha s tím, že z něj mám vyvedeno 2x kabel 5x6 CYKY do místa kde bych umístil střídač/baterie. Rozvaděč je nyní 3f připojený na DS. Přemýšlím, jak ideálně využít fotovoltaiku. Dávalo by mi smysl světla (jističe s chrániči 10/2/003) společně s 1 řadou zásuvek (s chráničem) spojit na 1 fázi v rozvaděči a napojit za nějaký hlavní vypínač na ten CYKY 5x6. Ostatní zásuvky a 3f obvody (Tč, štípačka, ...) bych nechal na DS. Přepínání těch okruhů by řešil až střídač, případně nějaký přepínač sítí u něj.

Dávalo by něco takového smysl? Případně dokázal by mi někdo poradit?

Samozřejmě nejsem elektrikář a nedělal bych si to celé sám, ale chtěl bych aspoň než začnu si udělat představu, co by pro mě bylo vhodné.

Děkuji
Přílohy
Rozvaděč
Rozvaděč
Soban
Příspěvky: 3465
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Příprava rozvaděč, rozvody

Příspěvek od Soban »

No prostě ty jističe co chceš na FVE odpojíš ve skříni od DS a připojíš na ten kabel co povede k FVE a je to tak stejně ten druhý kabel připojíš ve skříni k DS.

No na druhých koncích budeš mít v jednom kabelu DS a v druhem budou ty odpojené jističe tam si dáš mechanický přepínač který buď ty kabely propojí pojede vše na DS nebo přepne k FVE.

Samozřejmě do skříně z které povede ten kabel k FVE s napětím z DS nezapomeň přidat jistič.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek