Energetika jako taková

Souhrn tématu

Fórum se věnuje aktuálním otázkám energetiky jako takové, zejména fotovoltaice a jejímu využití v Česku. Diskutuje se o potřebě zvýšení instalovaného výkonu, skladování energie a ekonomických aspektech obnovitelných zdrojů. Uživatelé sdílejí názory na současnou situaci, problémy s přebytkem energie a vliv regulačních orgánů i trhu.
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 4058
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Reputace:919
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8820
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Energetika jako taková

Nový příspěvek od TomHC »

V čase núdze dokáže zásobovať obec celé hodiny. Pri Piešťanoch spustili najväčšie energetické úložisko svojho druhu na Slovensku

https://spravy.stvr.sk/2026/06/v-case-n ... slovensku/
Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
unicast
Příspěvky: 2633
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace:492
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 49
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energetika jako taková

Nový příspěvek od unicast »

Franta2776 píše: stř čer 24, 2026 2:28 pm
Špatně je ČEZ,ERU, uhlobaroni,oligarchové a jejich poskoci ve vládě.

Jasně, spiknutí úplně všech. Tak určitě...

A co na to Hanlonova břitva? 😃
Kostěj
Příspěvky: 950
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Reputace:127
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: ~60 V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 34
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energetika jako taková

Nový příspěvek od Kostěj »

TomHC píše: stř čer 24, 2026 4:15 pm
Pri Piešťanoch spustili najväčšie energetické úložisko svojho druhu na Slovensku
Náklady 21.000Kč/kWh. To by mi doma asi neprošlo.
7.8kWp (12x650Wp jih 35°: 2p3s EpeverTracer6420AN, 3p2s AxpertKing), AxpertKing 5kW/150V. LiFePo 34kWh: 18x280Ah (2022)+18x315Ah (2026). 2xJBDBMS-UART->ESP32->grafana+vytěžování 60V/4.8kW do NADO750. 5x280Wp (2013)-> přímotop.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Claudebot [Bot]