Energetika jako taková
Souhrn tématu
Fórum se věnuje aktuálním otázkám české energetiky, zejména fotovoltaice a jejímu využití v domácnostech. Diskutuje se o potřebě zvýšení instalovaného výkonu, skladování energie a reálných problémech s přebytky i nedostatky v dodávkách. Uživatelé zmiňují i ideologické a praktické aspekty energetické politiky a výzvy spojené s přechodem na obnovitelné zdroje.
- TomHC
- Příspěvky: 4058
- Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
- Reputace:919
- Lokalita: Hlohovec, SR
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 8820
- Kapacita baterie [kWh]: 30
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
- Bydliště: Hlohovec, SR
Re: Energetika jako taková
V čase núdze dokáže zásobovať obec celé hodiny. Pri Piešťanoch spustili najväčšie energetické úložisko svojho druhu na Slovensku
https://spravy.stvr.sk/2026/06/v-case-n ... slovensku/
https://spravy.stvr.sk/2026/06/v-case-n ... slovensku/
Hlavný spotrebič: VW ID.4 | 2x MUST PH1800 5.5kW + GWL-SUN2000, 9kWp V+J+Z | 600 Ah LiFePO4 s BMS JBD 200A | SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT... | HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485).
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome , BMS UART-TS485 adaptér
- unicast
- Příspěvky: 2633
- Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
- Reputace:492
- Lokalita: JV od pekla :)
- Systémové napětí: 48V
- Výkon panelů [Wp]: 5100
- Kapacita baterie [kWh]: 49
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Energetika jako taková
Franta2776 píše: stř čer 24, 2026 2:28 pmŠpatně je ČEZ,ERU, uhlobaroni,oligarchové a jejich poskoci ve vládě.
Jasně, spiknutí úplně všech. Tak určitě...
A co na to Hanlonova břitva?
- Kostěj
- Příspěvky: 950
- Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
- Reputace:127
- Lokalita: Dobrovicko
- Systémové napětí: ~60 V
- Výkon panelů [Wp]: 9200
- Kapacita baterie [kWh]: 34
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Energetika jako taková
Náklady 21.000Kč/kWh. To by mi doma asi neprošlo.TomHC píše: stř čer 24, 2026 4:15 pmPri Piešťanoch spustili najväčšie energetické úložisko svojho druhu na Slovensku
7.8kWp (12x650Wp jih 35°: 2p3s EpeverTracer6420AN, 3p2s AxpertKing), AxpertKing 5kW/150V. LiFePo 34kWh: 18x280Ah (2022)+18x315Ah (2026). 2xJBDBMS-UART->ESP32->grafana+vytěžování 60V/4.8kW do NADO750. 5x280Wp (2013)-> přímotop.
- Franta2776
- Příspěvky: 6194
- Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm
- Reputace:636
Re: Energetika jako taková
Kdy výše jmenovani rozhodli ku prospĕchu MO zákazníků a daňových poplatníků?unicast píše: stř čer 24, 2026 5:18 pmFranta2776 píše: stř čer 24, 2026 2:28 pmŠpatně je ČEZ,ERU, uhlobaroni,oligarchové a jejich poskoci ve vládě.
Jasně, spiknutí úplně všech. Tak určitě...
A co na to Hanlonova břitva?
32540Wp, 90ks vakuové trubice jihozápad, (Lifepo4 17S 520Ah, trakční gel 800Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Multiplus 2 48/5000,MPPT 150/85, 150/100
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: Barkrowler [Bot], Claudebot [Bot], Franta2776, Semrush [Bot], Valdano
