Multisplit klimatizace na FVE

Pračky, myčky, ledničky, mrazáky, mikrovlnné trouby, pece, vařiče, fény, rádia, televize, počítače, vysavače, osvětlení ... Jak je provozovat v (polo)ostrovním režimu?
Miyuki
Příspěvky: 185
Registrován: úte bře 21, 2023 1:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2240
Kapacita baterie [kWh]: 19+Nádrž

Re: Multisplit klimatizace na FVE

Příspěvek od Miyuki »

Já mám Fuji Electric (to samé jako Fujitsu a dělají to pro ně Číňani)
Jedna venkovní jednotka pro 2 místnosti
Je z 2019
Letos si teda užívá chlazení důkladně, jinak v přechodném období používaná k topení
Na off grid měniči jede bez problémů, stejně jako by asi měla každá invertorová klimatizace
emedium
Příspěvky: 202
Registrován: ned led 15, 2023 5:29 pm
Lokalita: Frenštát pod Radhoštěm

Re: Multisplit klimatizace na FVE

Příspěvek od emedium »

Nevýhoda multi může být ještě pokud uteče nové drahé chladivo, je ho tam víc než i singlu.
eman
Příspěvky: 1403
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Multisplit klimatizace na FVE

Příspěvek od eman »

Keraj píše: stř zář 04, 2024 7:14 am A vřadit vnitřní jednotku do ventilace nelze/ neuvažuješ?
Vyrábějí se i kanálové jednotky, ale ekonomicky je asi lepší vzít set, na vnitřní jednotku udělat futrál a polepit ho kaučukem ...
Výdech z ventilace dát před venkovní jednotku.
Pak by si chladil a topil v celém domě...
Na ty "kanály" jsem koukal, ale ta cena je brutální. Navíc se dělají jenom v obdélníku a já mám ventilaci ve 160mm rouře. Jako asi by to šlo nějak nabastlit, ale proti single klimě by to bylo peklo. I to moje teleko umí reverz, ale to znamená mít 100l aku na chlazenou vodu. Mě topení do podlahy plně vyhovuje, takže možnost topit klimou je pro mě zbytečnost.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
romanf
Příspěvky: 64
Registrován: stř úno 02, 2022 3:55 pm

Re: Multisplit klimatizace na FVE

Příspěvek od romanf »

Kanálový 5kW Daikin som mal pol roka a požiadal som firmu aby ho odviezla a namontovala multisplit 3x2kW
Ten hluk bol neznesiteľný
Antrac1t
Příspěvky: 346
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Multisplit klimatizace na FVE

Příspěvek od Antrac1t »

by me zajimala realna efektivita tech nastennych all in one, treba od trotecu PAC-W 2650
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
PetrDubi
Příspěvky: 1473
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Multisplit klimatizace na FVE

Příspěvek od PetrDubi »

Když jsem je viděl poprvé, tak mě to zaujalo, ale když jsem zjistil, že to má COP kolem 3 a běžná, levná,obyčejná splitová má minimálně 4, většinou spíš kolem 5 a je to dost hlučný (většinou byla hlučnost kousek pod 50 dB) a ještě to je dražší než split i s montáží, tak mě to přestalo zajímat.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68 a Victron 75/15 MPPT
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
glottis
Příspěvky: 2401
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Multisplit klimatizace na FVE

Příspěvek od glottis »

Je tam i ten kompresor tak to je hlucne no. Je to dobre, kde to nevadi a nejde dat jednotka ven. Mame to v jedne mistnosti v panelaku, ktera slouzi jako serverovna. Jina znacka ale stejny koncept. Na doma se to podle me nehodi. Mozna do dilny :)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek