Pitná voda z dešťové vody

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od mypower.cz »

střídač_N píše: Ota má dvě možnosti.
Hodit na komunitu bobek a postarat se o sebe sám, s tím, že to bude vyžadovat nějaké úsilí až nepohodlí,
nebo,
podlehnout komunitě a za několik roků nekompromisně a tvrdě pod sankcí platit za vodu nějaké, již přirozeně jiné a vyšší, komunitě jež má přece nárok na zisk.
Treti moznost je ze ota za nejakou protihodnotu hodi trubku odbockou i sousedum s nejakym merenim. Ale to by chtelo uz vetsi reversku asi :))
pete
Příspěvky: 72
Registrován: úte srp 04, 2015 9:19 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od pete »

Střídač_N:
Sorry, do téhle politické debaty se zatáhnout nenechám.

Co jsem chtěl sdělit k tématu "pitná voda z dešťové vody" už jsem sdělil. Pokud budou další dotazy nebo komentáře k podstatě tématu, tak se rád do debaty zase zapojím.
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Bydliště: SK pri Presove

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od MareC3k »

Co sa tyka vody, tak som na tom podobne ako ota, nemame verejny vodovod, takze mam 2 studne, jednu kopanu 8m a jeden vrt, (dufal som, ze bude mat kvalitnejsiu vodu) a obidve maju vodu s TDS 607, teraz som to meral...( + naviac vodu citit asi po sirovodiku), par rokov sme pouzivali tuto vodu na vsetko, ale za tyzden po umyti umyvadiel, wc sprchy tam ostali strasne usadeniny, ze to neslo nicim dole. Za dva roky som musel kupovat vsetky nove baterie a sprchovy kut. Dal som upravnu vody s katexom a dost sa to zlepsilo aj ked na pitie stale voda "smrdela". Tak mam na pitie filtraciu s RO a mineralizatorom uz par rokov (TDS 42) a som spokojny... vacsina ludi, ktori piju beznu chlorovanu vodu z verejneho vodovodu si velmi pochvaluju chut mojej upravenej vody.
Zaroven som rad, ze som uplne nezavisly na vode a len trocha zavisly na elektrike z DS :)
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od střídač_N »

pete píše:.....Sorry, do téhle politické debaty se zatáhnout nenechám........
Schválně jsem si svůj text přečetl a nic politického jsem v něm nenašel. S výjimkou onoho termínu komunitní a dotace, no a v tento okamžik se mi chce napsat: já s tím ale nezačal.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od ota »

Je to úplně jinak. Komunita v naší osadě funguje. Nejde to jinak než si pomáhat. Soused s vrtem je ale 600m daleko.
Obecní vodovod není ale existuje vodovod místního statku do 2km vzdáleného kravína ze studny s povrchovou vodou, stejnou jako máme všichni. Připojení zadarmo. Jenže je v té vodě zase ta chemie jako všude. Vodovod mi jde přes pozemek, mám i přípravu s odbočkou někde v zemi ale k čemu to když je voda špatná.

Vyběr je mineralizovaná voda s chemíí nebo voda z čističky. Domníval jsem se, asi chybně, ze voda z čističky vše vyřeší.

Moc děkuji petemu za upozornění! Začnu tu situaci řešit.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
pete
Příspěvky: 72
Registrován: úte srp 04, 2015 9:19 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od pete »

MareC3k píše:Co sa tyka vody, tak som na tom podobne ako ota, nemame verejny vodovod, takze mam 2 studne, jednu kopanu 8m a jeden vrt, (dufal som, ze bude mat kvalitnejsiu vodu) a obidve maju vodu s TDS 607, teraz som to meral...( + naviac vodu citit asi po sirovodiku), par rokov sme pouzivali tuto vodu na vsetko, ale za tyzden po umyti umyvadiel, wc sprchy tam ostali strasne usadeniny, ze to neslo nicim dole. Za dva roky som musel kupovat vsetky nove baterie a sprchovy kut. Dal som upravnu vody s katexom a dost sa to zlepsilo aj ked na pitie stale voda "smrdela". Tak mam na pitie filtraciu s RO a mineralizatorom uz par rokov (TDS 42) a som spokojny... vacsina ludi, ktori piju beznu chlorovanu vodu z verejneho vodovodu si velmi pochvaluju chut mojej upravenej vody.
Zaroven som rad, ze som uplne nezavisly na vode a len trocha zavisly na elektrike z DS :)
Pokud máš zdroj vody s vysokou mineralizací a jinak ok, tak tohle je jedna z těch situací, kde se RO dá smysluplně využít, obdobně jako se to dělá u odsolování mořské vody, kde se do výstupu z RO přimíchá zpátky část slané vody. Tohle mi dává smysl v tvém případě, namíchat do demineralizované vody v nějakém vhodném poměru vstupní vodu tak, abys dosáhl žádoucí mineralizace.
pete
Příspěvky: 72
Registrován: úte srp 04, 2015 9:19 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od pete »

ota píše:Je to úplně jinak. Komunita v naší osadě funguje. Nejde to jinak než si pomáhat. Soused s vrtem je ale 600m daleko.
Obecní vodovod není ale existuje vodovod místního statku do 2km vzdáleného kravína ze studny s povrchovou vodou, stejnou jako máme všichni. Připojení zadarmo. Jenže je v té vodě zase ta chemie jako všude. Vodovod mi jde přes pozemek, mám i přípravu s odbočkou někde v zemi ale k čemu to když je voda špatná.
No jestli máte funkční komunitu, položený vodovod, a jeden z komunity má i použitelný vrt, tak už vám moc nechybí k funkčnímu rozvodu dobré vody po osadě, ne? Jen je třeba se domluvit, že ten rozvod napojíte na vrt, zřídíte nějakou malou aerační stanici na zbavení vody radonu a dohodnete se, jak to budete v komunitě provozovat (nějakej fond oprav a tak). S tímhle plánem bych šel nejdřív na obec jestli je možná nějaká podpora od nich, přece jenom to bude něco stát. Aspoň bych to zkusil.
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od miroc »

Je to neuveritelne, ale mam presne rovnaku situaciu ako MareC3k. Az na to, ze moja voda z 8 m kopanej studne nepachne, ale mal som pocit nejakej cudzej prichute. RO to vyriesila. Pred nu som dal kvoli vysokej tvrdosti este pre cely dom velku zmakcovaciu jednotku so solou, pretoze inak bola napriklad sprcha po dvoch tyzdnoch nepouzitelna. Vodu z 20 m vrtu som zatial nepouzival, ale asi budem musiet, pretoze je tak strasne sucho, ze musim byt s cerpanim z kopanej studne dost opatrny. Vo vrte je vody dost.

Oto, budes robit rozbor vody po RO? Potom by ma velmi zaujimal vysledok.
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
Uživatelský avatar
berounskygrizly
Příspěvky: 49
Registrován: pát říj 06, 2017 5:27 pm
Lokalita: kousek od Berouna
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 20
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od berounskygrizly »

pete píše:
rva píše:... Jen pro informaci pitná voda v Praze má TDS 100, ...
Voda v Praze má aktuálně mineralizaci kolem 300 mg/l.
http://www.pvk.cz/vse-o-vode/pitna-voda ... lita-vody/
V roce 2017 TDS v Praze v rozmezí 107 - 230 (v závislosti na datu a lokalitě)

Pár nízkých hodnot napříč republikou

Desná - 78
Teplice - 72
Ostrava - 72
Bedřichov - 30
Cínovec - 22

zdejší uživatel MareC3k uvádí TDS 42, rva 60
jahodovák
Příspěvky: 1936
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od jahodovák »

7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od solárník »

Ještě jde taky o mikroplasty se zatím neznámým efektem na organismus a bohužel v neposlední řadě i na vyměšované zbytky hormonální antikoncepce (kterou už omladina žere jako lentilky), která už má bohužel na lidi vliv poměrně známý, podílející se údajně částečně na vymírání euroatlantické civilizace. Vše se v klasických rozvodech vody vyskytuje poměrně už běžně. Hnojiva a fosfáty asi zmiňovat netřeba.
jahodovák
Příspěvky: 1936
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od jahodovák »

Zatím to vypadá tak,že každý sám podle svého rozumu a vědomostí si musí chránit své zdraví sám,nikdo jiný to za něho neudělá a platí to nejen o zdraví,samozřejmě alternativa existuje,jen nevím zda je pro všechny...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2572
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od tomas »

solárník píše:Ještě jde taky o mikroplasty se zatím neznámým efektem na organismus a bohužel v neposlední řadě i na vyměšované zbytky hormonální antikoncepce (kterou už omladina žere jako lentilky), která už má bohužel na lidi vliv poměrně známý, podílející se údajně částečně na vymírání euroatlantické civilizace. Vše se v klasických rozvodech vody vyskytuje poměrně už běžně. Hnojiva a fosfáty asi zmiňovat netřeba.
Pokud to není ve vzduchu, tak by to nemělo být ani v dešťové/destilované vodě.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od solárník »

tomas píše:Pokud to není ve vzduchu, tak by to nemělo být ani v dešťové/destilované vodě.
V dešťové to není určitě, já mluvil o běžné kohoutkové.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

nebyl bych si moc jistý že je dešťovka prosta mikroplastů . Nejen mikroplasty jsou součástí vzdušného prachu = to jest všude a vodou jsou splachovány do toků a moří . Plasty jsou "odpařovány" slunečním zářením všude kde jsou mu vystaveny . Třeba jak v obchodech nabízí rozložitelné igelitky , ony se ve skutečnosti nerozloží ale rozpadnou na prach tojest nemalý zdroj mikroplastu :hell: .
Holt žijeme v době plastové jejichž následky a důsledky budou vyžírat naši potomci a jejich potomci ... .
Bohužel my se plných důsledků našich činů nedožijeme abychom toho zavčas nechali :cry: .
Nechápu požadavky lidí na kvalitní čisté potraviny když vše zamořujeme sračkami a jedy .
Kdo očekává nezávadné rybí maso z ryb živořících v našem odpadu je slepej hluchej ignorant :wall: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od solárník »

To je vlastně pravda. Četl jsem například článek o tom, že při tisku z 3D tiskáren je v místnosti dramaticky zamořen vzduch mikroplasty. Tedy to musí být i v atmosféře, kde se to deštěm spláchne.
Mimochodem mne napadá, že vždy při začátku deště skokově stoupne radiace (lze to celkem slušně detekovat gama měřákem). Vědci to vysvětlují tím, že déšť spláchne k zemi rozpadové produkty Radonu, které se v atmosféře vyskytují ve formě atomů, elektrostaticky přilepených na prach. Jedná se o Polonium a další. Tedy taky nic moc, pokud jde o zdraví...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

na téměř vše co se vyskytuje na světě ve světě běžně přirozeně je život zvyklý a umí si s tím poradit . Ti jež si poradit nedovedli vymřeli . My lidé svou dosavadní činností uvolňujeme do světa látky které byly buť milióny let pohřbeny mimo dosah aktivní koloběh čímž narušujeme vybalancovanou rovnováhu a co je horší , vypouštíme nové neznámé látky s nimiž se žádný život ještě nesetkal jelikož se přirozeně nevyskytují , neexistovali .
Ve všem kolem nás jsou plasty . V oblečení které nosíme se neustále vlivem tření uvolňují částice , bavlna je organického původu tudíž stravitelná . Uvolněné plasty stravitelné nejsou - otázkou je zda-li jsou organismy vylučovány či kumulovány . Jasně , Terj s plným břichem jednorázových zapalovačů a víček z PETek je jasnej *fall* . To samý mořský želvy přecpaný plastovejma sáčkama páč sou od medůz k nerozeznání *fall* .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od vlkazajac »

Zatúlal som sa na trubke na zaujímavé stránky, ukazujúce "primitívne technológie", ako si holými rukami urobiť obydlie, zachytiť dažďovú vodu, filtrovať vodu a destilovať hoci aj morskú vodu ( a zároveň získať soľ ), dokonca vylisovať vodu z vhodných rastlín. Celkom je to inšpiratívne...

https://www.youtube.com/watch?v=u0vNMIkFQAI

Ako by sme vymysleli účinnú destilačnú kolonu poháňanú prebytkami s veľkou účinnosťou a ľahko udržiavateľnú ? Destilka sa hodí sem-tam v domácnosti, sebestačnosť aj v destilovaní ( vody !!!! ) je celkom zaujímavá.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2561
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od NOPARasito »

Kua, vlkazajac, myslel jsem, že jsi jen rýpal, ale asi se zajímáš o zajímavé věci. Mohu si taky s přebytkama dodat.
Někde jsem nedávno četl, že jsou společenství, kde se sdružují a přebytky dodávají do stanice na výrobu vodíku, a při nedostatku slunečního svitu, generátorem spalují vodík a tak využívají pravděpodobně přebytky z léta na zimu. A tak mě napadlo kolik lidí by se dokázalo u nás takhle spojit??????
Samozřejmě investice veliká, ale opět to co je navíc, třeba s instalací zdejšího Youdy, by bylo tolik, že by vodík zbyl i do vozidel :-).
Technologií je strašně moc. A je např. toto fórum, kde se jistá komunita dozví co je a co není a v případě praktiků, jak dosáhnout efektivních výsledků.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od vlkazajac »

Tvoje hodnotenia smerom k mojej osobe sú mi šumafuk.

Vodík je senzačná vec, ale našim fórom resp. jeho členmi zostane asi natrvalo nepolapiteľná. Až na ten explozívny nad olovom, pravda....
Je ale neodškriepiteľné, že vládneme ako celok celkom slušnými nadbytkami energie, preto ma skutočne zaujíma každý podnet, ako ich účelne umoriť. Nevidím možnosti ich sieťového zdieľania, ale lokálne by sa dalo niečo riešiť. Buď využitím podobných nápadov ( destilácia, sušenie dreva, ovocia,... už sa to tu naznačilo ), alebo barterom.

Mám obavy, že v blízkej budúcnosti, o málo pár rokov, bude pitná voda predmetom záujmu špekulantov a konzumentov "západného" sveta. Domýšľam, stane sa drahá, nehorázne drahá. Preto téma studňa / dažďová voda ma zaujíma.

PS: Drahá je už teraz, hneď po teple, nemám nízkoenergetický dom.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek