Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Ostrovní FVE před rozšířením, většími úpravami, stěhováním, témata s nefunkčními odkazy, odstraněnými obrázky, atd.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od drama »

matej_bb píše: Mikrovlnku nemám a ani kdybych bydlel v 100% ostrovním domě, tak bych ji neměl. Mám vážné pochybnosti o nezávadnosti takto připraveného jídla .. ale to je na jiné téma. :-)
Je k tomu nejaka vedecky pojata prace? Hledal jsem to uz pred casem, ale nic seriozniho jsem nenasel.
matej_bb píše: Pokud se týká ohřevu vody v bojleru, to je popravdě největší žrout to je pravda. V létě lze udělat aby přebytky z panelů šli do bojleru (dělal jsem na to měnič) ale v zimě budeme rádi když se dobijou baterky, takže přebytky nejsou.
Tu vidím velký potenciál v klasice - kotel na dřevo :-) Anebo pro ty solventnější, tepelné čerpadlo země - voda :-)
Ovsem na teplou vodu se vyplati fototermicky system a ten je nahraty, kdyz je prebytek energie.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2573
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od tomas »

Pračka, (mikrovlnka) i bojler v ostrovní FVE: http://www.ostrovnidum.cz/index.php?s=t ... vni_system
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od matej »

drama píše: Ovsem na teplou vodu se vyplati fototermicky system a ten je nahraty, kdyz je prebytek energie.
Samozřejmě že je to lepší než fotovoltaikou ohřívat vodu do bojleru. Ale pokud někdo má ve FV systému velké přebytky a jde mu o to je nějak využít, myslím že je to dobré řešení. Minimálně jako předohřev pro normální, větší, třeba plynový bojler...
Pravda a Láska zvítězí!.
Antonio
Příspěvky: 48
Registrován: stř srp 24, 2011 8:58 pm

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od Antonio »

Ohrev TUV fotovoltaikou je tiež reálny. Je ale potrebné použiť TČ /tepelné čerpadlo/. V mojom prípade s COP 3,2 ohrejem 300l bojler na teplotu 45 st.C s 2,9kWh....Bojler s TČ sa dá kúpiť. Ja som si to poskladal z lacnej klimatizácie a 300l bojleru . Tak nabudúce....
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od matej »

Antonio píše:Tak nabudúce....
Tak to se těším! :D
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 17, 2011 11:25 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od Martin »

drama píše:
matej_bb píše: Mikrovlnku nemám a ani kdybych bydlel v 100% ostrovním domě, tak bych ji neměl. Mám vážné pochybnosti o nezávadnosti takto připraveného jídla .. ale to je na jiné téma. :-)
Je k tomu nejaka vedecky pojata prace? Hledal jsem to uz pred casem, ale nic seriozniho jsem nenasel.
Hledal jsem něco podobného a internet je plný čláků s jedním a tím samým okopírovaným textem nejakého zarytého odpůrce okořeněným hrůzostrašnými vizemi, co se vám stane, pozřete-li jídlo z mikrovlnky. Ale četl jsem na toto téma starší diskuzi, hrozně mě pobavilo, jak se tábor odpůrců mikrovlnky předháněl s t táborem zastánců této technologie v argumentech. Odpůrci mikrovlnného vaření měli spoustu rázných důkazů, některé pochybné, jako třeba údajné úmrtí pacientky po transfůzi krve, ohřáté v mikrovlnce. Nakonec zůstal argument s největší vahou - že kytka uvadne, pokud ji budeme zalévat vodou převařenou pomocí mikrovln. Tak se tam nějaký uživatel ze Slovenska naštval, zasel pšenici do dvou květináčů a jeden zaléval vodou převařenou v mikrovlnce a druhou vodou převařenou na plynu - naprosto precizní práce se záznamem teplot a hlavně - fotografiemi obou květináčů. Na kterých je zřejmé, že obě pšenice prosperují stejně, dokonce asi nějaký jedenáctý den vypadala o poznání lépe ta mikrovlnková. Čímž diskuze skončila :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

pro zdraví jsou mnohem škodlivější některé požární hlásiče , mají v sobě rádioaktivní prvky .
Vždyť magnetron je vlastně silná žárovka co nesvítí :-) (ve viditelném spektru) .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od mypower.cz »

Martin píše:Tak se tam nějaký uživatel ze Slovenska naštval, zasel pšenici do dvou květináčů a jeden zaléval vodou převařenou v mikrovlnce a druhou vodou převařenou na plynu - naprosto precizní práce se záznamem teplot a hlavně - fotografiemi obou květináčů. Na kterých je zřejmé, že obě pšenice prosperují stejně, dokonce asi nějaký jedenáctý den vypadala o poznání lépe ta mikrovlnková. Čímž diskuze skončila :D
:D :D kde je ta diskuze .. . hodte tam nekdo prispevek, ze ten pan pouzil psenici, ktera je upravena slechtenim tak aby byla odolna proti vode ohrate mikrovlnama :yes: aspon se ta diskuze zase rozproudi :D
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2573
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od tomas »

Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 17, 2011 11:25 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od Martin »

jo, to je ono, ale diskuze byla jinde a v ní byl jen odkaz na tento výzkum.
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od soooc »

Jak to dneska dobijelo, kdyz konecne vykouklo *sun* ?
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od vata »

Hmm, to napájení síťové infrastruktury z DC rozvodů jsem řešila řekněme velmi přímočaře - mám zkrátka všechno pověšené přímo na baterku, bez stabilizace. A jede to - konkrétně 2xAP od Ovislinku (5GHz a domácí wifi router). Zvládne to jak nízké stavy baterie kolem 11,8, tak i ta šílená roztřepaná PWM napětí 14,8 při nabíjení, které do toho cpe regulátor. Jedině Voip telefon mi jede přes ztrátovou, na koleně zbastlenou stabilizaci http://www.ges.cz/cz/integrovane-obvody ... X2_S1.html, protože chce 6V. Holt je ten šváb na obrovském chladiči...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od soooc »

Uz jsi nejak poresil baterie? Zkus získat nejaké staré autobaterky - v servisech bývají a moc (nebo taky nic) za to nechcou.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od mypower.cz »

doslo k upgrade na cca 310Ah takze tedka o neco menekrat zapinam centralu (je to videt na grafech) .. zato kdyz ji zapnu tak nez to dobiju tak je z plne 7L nadrze prazdna 7L nadrz. A nejhorsi je kdyz ji zapnu, dobiju naplno a den na to zasviti oskar ... to je k vsteku :D benzin v haji a na strese prebytky jako kraaaava pac baterky jsou jeste plne z centraly :D Ale zase dyl vydrzim a mezi tim muze nasvitit coz je doslova a do pismene "dar z nebe" :) .. Daleko lepsi strategie nez drtit malou kapacitu .. Jo holt cim vetsi kapacita, tim lepe se s ostrovem funguje. Uz se tesim na unor .. pokud to bude jak minuly rok tak od unora do zari zase elektrina zdarma ...
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od soooc »

mypower.cz píše:doslo k upgrade na cca 310Ah takze tedka o neco menekrat zapinam centralu (je to videt na grafech) .. zato kdyz ji zapnu tak nez to dobiju tak je z plne 7L nadrze prazdna 7L nadrz. A nejhorsi je kdyz ji zapnu, dobiju naplno a den na to zasviti oskar ... to je k vsteku :D benzin v haji a na strese prebytky jako kraaaava pac baterky jsou jeste plne z centraly :D Ale zase dyl vydrzim a mezi tim muze nasvitit coz je doslova a do pismene "dar z nebe" :) .. Daleko lepsi strategie nez drtit malou kapacitu .. Jo holt cim vetsi kapacita, tim lepe se s ostrovem funguje. Uz se tesim na unor .. pokud to bude jak minuly rok tak od unora do zari zase elektrina zdarma ...

A to je upgrade pomoci puvodnich baterii nebo nejake podobne vyrazene? Se zeptam u nas v servise, treba by zadara neco meli - to jsou vetsinou 12V, 48Ah. Bych ti to treba dovez, kdyz bych jel kolem zlina do brna ;) Ale jako nic neslibuju :) V nejhorsim to hodis do sberu za cenu olova ;)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od mypower.cz »

Obrázek

Nadherna krivka .. :yes: *sun* :arrow: *batt* Tak jako dnes si to predstavuju kazdy den nejlepe az do konce roku :) Tomu se rika Elektrina ZDARMA!!! :D Nechci to zakriknout ale vypada to ze mozna centrala zase nebude potreba .. az mozna pristi zimu. Minuly rok dobijeni z centraly prestalo 13. unora. Vzhledem k tomu ze mam osekanou spotrebu kde se da, tak je dost pravdepodobne ze to mozna vyjde :D Drzim si palce :mrgreen:
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od drama »

No bylo by to hezké. Také už tři dny jedu jen na FV a už jsem stihl 2x pořezat dřevo, na což jsem čekal dva měsíce. Dnešní praní ovšem nebylo to pravé ořechové, jak mají baterie jen 5 stupňů a pračka je na nule, tak jsem se dostal až k 24,2 voltům a tam bych se nerad pohyboval...

http://www.chmi.cz/portal/dt?menu=JSPTa ... _3_Tydenni
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1231
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od Lui »

mypower.cz píše: Tak jako dnes si to predstavuju kazdy den nejlepe az do konce roku :) Tomu se rika Elektrina ZDARMA!!! :D
Tiez si prajem taketo slnecne dni...takto sa da cucat z panelov....dnes som zatial od 7:30 spotreboval az doteraz rekordnych 12kw :yes: ...ale je pravda ze som na to pustil cely dom...

PS: 53,8V 69A v z panelov sa da vydrzat..... :yes:
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od vata »

Ano ano, i já jela několik dnů po sobě celou pracovní dobu na slunko. Sice pouhou dvanáctinu LUIovy spotřeby jsem denně měla, ale už tahle 1kWh pro mě znamená úplnou soběstačnost :) Jo, mít to kam pořádně nasyslit, to by teprve bylo...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od soooc »

Napajedla jsou zjevne v přebytku :-D Páliš to někam? Třeba bojler/kamna přes obyčejný ponorný vařič?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek