LF měniče úprava

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

Myslím že nejsem v sekci bazar.Jedná se mi o případnou úpravu měniče.Mimochodem jak to cítím tak to píšu.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od PavelR »

ja mam PJ 8kw 48V od Mateje a slape jak ma. Cervena ledka a pipnuti se ozve pri 75% vykonu. Coz je jak uvadi vyrobce. Toto nepovazuji za pretizeni slape jak ma dal. Pri 2kw zateze rozbehne 2,2 kw flexu bez soft startu ktera bezne razi 16A jistic. Ani ted v nejvetsich vedrech jsem ho neprehral (nevypnul se) a to bezela 2kw klima a do toho pripinal 2kw bojler dle aktualniho vykonu FVE.

Ja jsem s timto menicem nadmiru spokojen.

Na UPS funkci Matej informoval ze pracuje. Co jsem pochopil tak tomu nedela dobre "vytazeni ze zasuvky" tedy moznost oblouku. Mozna SSR by pomohlo. Ja ponechal prepinani za menicem svoje puvodni.

Mozna mas spatnej kus. Ja jej proto bral od Mateje. Ani ne skrz zaruku ale hlavne skrz upravu spotreby a otestovani a kontrolu zda li cinan nenatropil nejakou neplechu. Nevim jak bych resil problem pres pul sveta.

A hlavne 30k za 8kw v provedeni "poranej kus zeleza" je pohadka :-D
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od mobilik »

hurvayz píše:Myslím že nejsem v sekci bazar.Jedná se mi o případnou úpravu měniče.Mimochodem jak to cítím tak to píšu.
Sakra na mobilebsom si to zle vsimol, no aj tak stojim za svojim, po matejovej uprave menic slape ako hodinky a je mu jedno co na neho zapojim...
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

No ted už to vím..
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

No tak po inspiraci tady na foru, se mi podařilo alespon v testovací verzi, snížit spotřebu naprázdno.Odpojoval se možná proto že byl v rozvaděči a málo se chladil.Díky těm co poradili.. ;)
Přílohy
Po
Po
P7240201.JPG
Před
Před
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od PavelR »

nevim proc ale ten zelenozlutej kabel se me zda jakejsi tenkej pokud to je 5kw/24V
A to oko u teho chladice?
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

Ano je tenký,pouze 10.To byla deseti minutovka jen na test.Zítra bude 16 nebo 25.Navíc jsem neměl tak velký ferit abych tam dal silnější kabel.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od PavelR »

tak to pak jo. Ono si to dokaze pri pretizeni dobre papnout ... je treba poradneho lana.
burda
Příspěvky: 209
Registrován: pát kvě 25, 2012 11:15 pm

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od burda »

To ta úprava spočívá pouze v přidání jednoho feritu ? Nebo jsem něco přehlédl ?
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

Jako jsem jen amatér a jen si tak hraju..Udělat jsem další test..Feritové jadérko tam bylo origo na kabelu, jen tak šouplé. Podařilo se mi udělat dvě otočky kolem jáderka a na další žlutý vodič jsem navlekl ferit, co jsem našel doma. Vše jsem pak našrouboval tak, jak bylo.Takže úprava v ceně 0 kč. Zkusím jej připojit ještě na osciloscop, postupně zatěžovat až do omezení co to udělá..Uvidíme. Jinak myslím že forum je od toho, abychom si pomáhali ...
Přílohy
P7250209.JPG
P7250208.JPG
P7250207.JPG
P7250206.JPG
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
burda
Příspěvky: 209
Registrován: pát kvě 25, 2012 11:15 pm

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od burda »

Díky, myslel jsem, že šlo o nějakou sofistikovanější úpravu. Problém s mým měničem to bohužel neřeší.
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od lanyho »

Vrátil jsem se po dovolené, a vida další odvážný. ;) Chtěl bych zde požádat někoho s tímto měničem, jestli nemá zkušenost s nastavením "overvoltage" ochrany. Mám ji nastavenou na cca 28,5V a potřeboval bych cca 30V.
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od olozx6r »

To me taky zajima z tim napetim. Na strankach vyrobce je, ze minimalni je 20V a max 30V. Takze to nesouhlasi??
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

Tak to jsem rád ze mi aspon tohle funguje...napětí 29.7 a jede.Chvilkama 30.1 a jede..Ale zase zátěž max jen klima cca 2kw, jak zapne lednice tak spadne..to uz je asi na něj moc.
Příští rok bude silnější :)
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od Pavel.Z. »

Kruci akúsi malú záťaž znesie. Niekde bude nejaká chybička. Pre zaujímavosť akého prierezu máš prívodné vodiče? Tú tlmivku vo vnútri si zrušil alebo stále si použil tú 10-sinu cu drát?
Sakra veď nie je možné že toľko týchto meničov šlape ako má a zrovna tento sa nemôže akosi rozchodiť.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

Privod jsou 10ky 2xminus 2x plus.Mozna by chteli zesilit.to je fakt.On mi nechtel ze začátku rozjet ani tu klimu samotnou, to bez jakekoliv úpravy. Ten ferit.krouzek jsem ted pouzil na původní drat k toroidu, byl dostatečně dlouhy.takze jsem s timto nic nedelal.Jedno pozitivum je že se tolik nehreje, ani furt nefuci skoro naprázdno a ještě jsem na 0, 69A při 25V.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od lanyho »

Já bych to tipnul na špatnej termistor. Mě se ani při střední zátěži (mikrovlnka) cca 1400w větrák nespouští.
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od Pavel.Z. »

A keď ho vypne tak je aj veľmi zohriaty? Ak nie tak veru by som to aj ja typnul na ten termistor.
Keď lanyho píše že sa mu nepúšta vetrák pri malej záťaži tak prívodné vodiče to veru zatiaľ nebudú. Tuším že aj matej tu niekde písal že pred úpravou sa menič hreje a po úprave už nie.
Myslím že tá tlmivka ešte nie je dostačujúca ak správne počítam tak máš 2,5 zavitu a lanyho má 3 závity a na iných fórach je to pri 8kW meniči 3,5 z.
Ale to nech ti skúsi poradiť niekto s väčšími skúsenosťami.
Lanyho tebe pred úpravou sa menič ako hrial ?
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od lanyho »

Já ho před úpravou nezkoušel, jen jsem ho zapnul změřil proud na prázdno a vrazil tlumivku. Nespozoroval jsem že by se nějak hřál.

Pro srovnání původní ferit navlečený na prim. a ferit od Conrada
civka.jpg
zkoušel jsem dát tlumivky na oba vstupy trafa. Samozřejmě je to blbost a mělo to nulový účinek. Tzn. další zvyšování indukčnosti nemá význam.
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

Hřál se protože nim teklo přes 3A. Teda tím si to vysvětluji.Právě že se mi nechtělo prodlužovat kabel od trafa abych tam dal tu civku a jinou jsem ani neměl. .Vyšlo to max 2 otočky.Odběr 0.95A. Poprosil jsem kamaráda, aby provětral šuplíky a našel větší krouzek. Podařilo se mi udelat jeste jednu otocku na druhem výhodu toroidu. Už se mi něchtělo zase ten první vývod řešit. Kdyby to šlo na jednom vývodu tak by to samozřejmě stačilo ale jak píšu kvůli délce se nedalo.Tohle byl test pokus, omyl.Vypadá to úspěšný. Spotřeba 0.69A coz je dostačující. To me bral i nějaky jednokilowatak..S tou zatěží nevím. .Lednice ma při startu 1250w možná, že to uz je fakt moc.Nebo není?
Přílohy
20140726_091917.jpg
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek