Vyvakuování klimatizace

Souhrn tématu

Uživatelé diskutují o možnosti zapůjčení sestavy na vyvakuování klimatizace v okolí Brna a Znojma. Sdílejí zkušenosti s různými typy vakuovacích zařízení, včetně membránových pump a netradičních řešení jako kompresor z ledničky. Poradí také, kde sehnat potřebné hadice a budíky pro správné vyvakuování klimatizace.
Antrac1t
Příspěvky: 613
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Reputace:105
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 26
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Vyvakuování klimatizace

Nový příspěvek od Antrac1t »

Pánové, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo k zapůjčení sestavu na vyvakuování klimatizace v okolí Brna/Znojma. Díky.
string1 - 5.5kwp 2S6P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS, Lifepo4 310AH 48V + Seplos BMS
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3758
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace:580
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Vyvakuování klimatizace

Nový příspěvek od marko250 »

Dá se to i kompresorem z ledničky, taky dá -1BAR ,jen záleží na napojení pak,já jsem si strčil do hadice tyčku s kterou jsem pak zmáčkl ventilek.
20.415kWp/JZ-39°/16x Jinko bifacial 590 ,JV-90°/8xLeapton mono 650 + <JZ-90° /15xJAsolar / mono 385
regly EASUN 2x 5.5kWp MPPT <28A> , 1x EASUN <80A> a 1x EASUN <100A>
baterka 17s 54.4VDC LFP4/1412Ah<uloží 76kWh>
dvě ŠKATULE 11kW paraelně /22kW
ElektroEzs
Příspěvky: 3121
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Reputace:127
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8340
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyvakuování klimatizace

Nový příspěvek od ElektroEzs »

To je super napad s tim kompresorem lednice, mozna lepsi jak koupe https://a.aliexpress.com/_EH7sQFY
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, JV 960 Wp Leapton, SV 1920 Wp Leapton, MPPT 250/100, MPPT 150/35, MPPT 150/45, 2x parallel Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 2x 16 x EVE 332Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
Antrac1t
Příspěvky: 613
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Reputace:105
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 26
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyvakuování klimatizace

Nový příspěvek od Antrac1t »

to nemam, kupovat tu sestavu se mi moc nechtelo, ale asi budu muset ... doma mam jen nejakou membranovou vakuovacku, ale to je slaby 5l/min. 230V 55W
string1 - 5.5kwp 2S6P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS, Lifepo4 310AH 48V + Seplos BMS
glottis
Příspěvky: 3956
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace:534
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 30

Re: Vyvakuování klimatizace

Nový příspěvek od glottis »

Jen od vevoru dostaneš i ty hadice a budíky
ElektroEzs
Příspěvky: 3121
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Reputace:127
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8340
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyvakuování klimatizace

Nový příspěvek od ElektroEzs »

Kdyz kupovat tak uz spis 2 stupnovou, neni uz o tolik drazsi. Spis je problem kdyz nekdo potrebuje vic jak 5m trubek ze se neda koupit chladivo
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, JV 960 Wp Leapton, SV 1920 Wp Leapton, MPPT 250/100, MPPT 150/35, MPPT 150/45, 2x parallel Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 2x 16 x EVE 332Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
xhorak
Příspěvky: 59
Registrován: úte črc 12, 2022 9:42 am
Reputace:3
Lokalita: Brno
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7300
Kapacita baterie [kWh]: 6.5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyvakuování klimatizace

Nový příspěvek od xhorak »

Cau mam, Lisen. Budiky mam na chate, k dispozici v patek pozde vecer.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Antrac1t, Claudebot [Bot]